REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?

 Connected Life Magazine
Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.
Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?
Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

W Kalifornii właśnie wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego wszystkie samochody firmowe muszą zostać wyposażone w urządzenie rejestrujące przebieg trasy. Firmy zajmujące się monitoringiem pojazdów flotowych planują ekspansję na amerykański rynek.

Cartrack doskonale jest znany zarówno na polskim, jak światowym rynku telematycznym. W tym roku pochwalił się przekroczeniem liczby pół miliona monitorowanych samochodów. A to już wielkość, obok której nie można przejść obojętnie. Oczywiście złośliwi powiedzą, że duża z niej część to rynek Afryki Południowej, jednak czy nie jest to obecnie kierunek wielu polskich firm, które dopiero zauważają w nim potencjał?

REKLAMA

Zobacz też: Czy monitoring GPS w pojazdach służbowych jest legalny?

Mimo, że w pierwotnych planach pod uwagę była brana Floryda, Cartrack ostatecznie zdecydował się na Kalifornię. Wynika to m.in. z rozmiaru rynku i gospodarki tego stanu – tłumaczy Zak Calisto, CEO Cartrack. Jeżeli weźmiemy pod uwagę same dane dotyczące ludności (ponad 39 milionów w 2015 roku) – trudno się z nim nie zgodzić. Także dochód przypadający na jednego mieszkańca to 110% średniej krajowej. Zatem wskaźniki ekonomiczne przemawiają za słusznością decyzji i pozwalają zakładać, na jakim obszarze w pierwszym okresie działalności skupi się dostawca monitoringu GPS. I jeśli wierzyć słowom Calisto, to rynek ten jest bardzo perspektywistyczny, gdyż penetracja usług telematycznych na nim waha się pomiędzy 15 a 30 procent. Co więcej, według serwisu Moneyweb, to także idealny moment na rozpoczęcie ekspansji, gdyż właśnie wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego wszystkie samochody firmowe powinny być wyposażone w urządzenie rejestrujące przebieg trasy. A to oznacza, że do końca 2017 roku w różnego rodzaju rozwiązania telematyczne powinno zostać wyposażone aż 3 miliony pojazdów. Czy jest to wystarczający sygnał dla innych graczy?

Współpraca z firmami ubezpieczeniowymi

Stane Zjednoczone Ameryki to jeden z tych rynków, gdzie poza Wielką Brytanią i Włochami, działają już usługi typu Pay as You Drive. Co więcej, giganci elektroniki użytkowej zaczynają także celować w ten rynek – na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung wraz z operatorem telekomunikacyjnym AT&T ogłosił wproadzenie na amerykański rynek usługi Connect Auto, bazującej właśnie na PAYD. Potencjał ten zdaje się zauważać także Cartrack, który w tym zakresie chciałby współpracować z ubezpieczycielami oferując im gotowe dane z flot firmowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Przenoszenie kosztów naprawy pantografu

Co to oznacza dla polskich klientów?

Czy fakt ekspansji jednego z większych graczy telematycznych na krajowym rynku ma znaczenie dla polskich klientów? Zasadniczo nie. Przecież firma jest już obecna w 23 krajach. Jednak patrząc na inne branże bardzo częstą praktyką jest obsługa przez jednego dostawcę wielu oddziałów firm w różnych krajach. Zatem nie można wykluczyć, że za jakiś czas amerykańskie firmy, które być może będą otwierały swoje placówki w Polsce, właśnie na dostawcę telematycznego będą wybierały Cartracka. I zapewne Zarząd firmy z Warszawy po cichu na to liczy, gdyż ambicje ma co najmniej tak duże, jak sam CEO Cartrack.

Autorem tekstu jest Paweł Kacperek Connected Life Magazine

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA