REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Narzędzia dla fleet managera parku maszyn budowlanych

 Connected Life Magazine
Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.
Narzędzia dla fleet managera parku maszyn budowlanych
Narzędzia dla fleet managera parku maszyn budowlanych
PAP

REKLAMA

REKLAMA

Zarządzanie czasem pracy, ochrona przed kradzieżą paliwa i pojazdów, kontrola rzetelności pracowników – przed takimi wyzwaniami stają fleet managerowie, którym podlegają parki maszyn budowlanych. Duża odpowiedzialność i różnorodność obowiązków wymaga od nich wykorzystywania nowoczesnych narzędzi do zarządzania.

REKLAMA

Trudno sobie wyobrazić wykorzystanie koparek, ładowarek, spychaczy, betoniarek czy ciągników bez odpowiedniej kontroli. W grę wchodzi wiele parametrów, w tym zużycie paliwa, czas pracy z włączonym silnikiem, uruchomienia w konkretnych godzinach i przemieszczanie się w wyznaczonych strefach. Rozwiązaniem jest w tych przypadkach system monitoringu.

REKLAMA

„Optymalizacja czasu pracy oraz efektywne wykorzystanie roboczogodzin to czynności, które wymagają dużego nakładu czasu. Zaawansowana platforma monitoringu daje możliwość analizy użycia maszyn w czasie rzeczywistym, zbierania informacji o postojach na biegu jałowym i pracy urządzeń dodatkowych takich jak żurawie czy dźwigi. Przydatną funkcję stanowi identyfikacja pracowników, dzięki której możliwa jest dokładna kontrola przepracowanych godzin operatorów, precyzyjne określenie pozycji maszyn, w których się znajdują oraz weryfikacja wywiązywania się pracowników z powierzonych obowiązków” – wyjaśnia Mateusz Gniewek z firmy GPS Guardian.

Zobacz też: Pracodawca nie chce zwrócić kosztów za użytkowanie samochodu

Zwraca uwagę, że niezwykle istotną kwestią jest zabezpieczenie maszyn przed kradzieżą, a monitoring GPS jest jednym z najskuteczniejszych w tym celu narzędzi. Dokładna i precyzyjna lokalizacja z alarmem informującym za pomocą SMS-a lub maila o próbie odholowania, umożliwia szybką reakcję przy próbie kradzieży. Jeśli zaś chodzi o kontrolę zużycia paliwa, to stosuje się kilka rozwiązań dopasowanych do modelu pojazdu: od cyfrowych sond umieszczanych bezpośrednio w baku po podpięcie do szyny CAN lub połączenie z pływakiem w zbiorniku. Na podstawie wszystkich zebranych danych można generować raporty, pozwalające na analizę sytuacji i wprowadzanie ewentualnych zmian.

Zobacz też: Programy do zarządzania flotą samochodową

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z punktu widzenia fleet managera czy właściciela maszyn budowlanych istotne jest kompletne rozwiązanie telemetryczne, które umożliwia kontrolę pracy pojazdów, maszyn oraz pracowników, za pomocą jednego profilu. Ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za park pojazdów – o ile wyrażą taką chęć – miały do dyspozycji rozwiązania mobilne i aplikacje na telefon, dzięki którym mogą szybko reagować na pojawiające się problemy – mówi Mateusz Gniewek.

Autorem materiału jest Maciej Pobocha Connected Life Magazine

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA