REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak podnieść bezpieczeństwo w użytkowaniu floty?

Jak podnieść bezpieczeństwo w użytkowaniu floty? fot. Fotolia
Jak podnieść bezpieczeństwo w użytkowaniu floty? fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Praca kierowcy wciąż w polskich warunkach należy do niebezpiecznych. Dlatego wiele firm podejmuje działania na rzecz zwiększenia zabezpieczenia kierowców flotowych.

Porównując ze sobą statystyki drogowe z 2013 roku do lat 2012 i 2011, widać wyraźny spadek liczb wypadków, rannych i zabitych. W zeszłym roku doszło do 35 385 wypadków – jest to o 1681 mniej niż w roku poprzednim. Wciąż jednak jest to jeden z najwyższych wskaźników zdarzeń drogowych w Europie. Co więc pracodawca może zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego pracownika?

REKLAMA

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę w zarządzaniu flotą samochodową

Dodatkowe szkolenia dla kierowców

Co 5 lat każdy kierowca zawodowy zobowiązany jest do przejścia szkoleń okresowych. Wynika to z ustawy, która nakłada na kierowców obowiązek regularnego szkolenia się i potwierdzania posiadanych umiejętności. Ze względu na przedstawione dane, firmy transportowe – częściej niż jest to wskazane w ustawie – decydują się na wysłanie zatrudnionego kierowcy na szkolenia dodatkowe. Korzyść z nich jest w tej kwestii obopólna. Kierowca nie tylko podnosi swoje umiejętności z bezpiecznej jazdy, ale także poznaje techniki „eko-jazdy”, która w transporcie drogowym przynosi wymierne oszczędności dla firmy.

Zobacz też: Urządzenie do automatycznego generowanie raportów VAT

Ubezpieczenia grupowe dla pracowników

REKLAMA

Firmy coraz częściej koncentrują się także na ochronie pracowników, która będzie obejmować wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe wypadki. Na co więc pracodawcy powinni zwracać uwagę, aby wybrać właściwą polisę? Dobre ubezpieczenia grupowe powinno dawać przedsiębiorcy możliwość dostosowania oferty do specyfiki działalności firmy, tworząc odpowiedni zakres ochrony pracowników. Wiadomo, że dla pracowników zatrudnionych w transporcie najważniejsze będzie ubezpieczenie obejmujące wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe wypadki. Powinno się ono charakteryzować prostotą w wypłacie świadczeń. Ważne jest, aby procedury trwały jak najkrócej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obsługi. Dlatego warto przyjrzeć się ubezpieczycielom czy istnieje u nich możliwość zgłoszenia wniosku o uzyskanie świadczenia wraz z wymaganymi dokumentami przez internet. Ponadto należy zwrócić uwagę ile wynosi czas wypłaty świadczeń. Prostota powinna także przejawiać się już na etapie samego zakupu polisy. Oferta ubezpieczenia którą otrzymuje firma powinna być zrozumiała dla pracowników i elastyczna. Natomiast formalności związane z zawarciem umowy, takie jak ocena medyczna stanu zdrowia pracownika, ograniczone do minimum – zaznacza Przemysław Pakulski, Kierownik Produktu ING Życie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsiębiorcy powinni także wziąć pod uwagę czy ubezpieczenie oferuje pakiet zdrowotny; w ramach którego są poważne zachorowania, pobyt w szpitalu czy też rekonwalescencja, a jeśli tak to jakie choroby, operacje wchodzą w zakres danego ubezpieczenia. Jest to ważne, ponieważ poważnie chory pracownik lub nieobecny w pracy generuje koszty dla firmy. Warto mieć także na względzie, że leczenie w państwowych instytucjach długo trwa, dlatego należy się przyjrzeć ubezpieczeniu pod kątem hospitalizacji w prywatnych placówkach i pokryciem wydatków za leczenie w nich. Dzięki temu absencja pracownicza może trwać znacznie krócej.

Zobacz też: Programy do zarządzania flotą samochodową

Z myślą o emeryturze pracownika

Wielu przewoźników zdaje sobie również sprawę, że doświadczony kierowca to „skarb” dla firmy, który zadba nie tylko o fachowy transport, ale będzie także jej „wizytówką”. Przedsiębiorcy, aby zatrzymać takiego pracownika decydują się na różne rozwiązania. W obecnym czasie zmian w systemie emerytalnym wartością dodatnią dla zatrudnionych może być oferowanie ubezpieczenia z opcją inwestowania na przyszłą emeryturę.

Źródło: Materiały prasowe ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA