Mam instalacje/Mam stację
REKLAMA
REKLAMA
Polska należy do światowej czołówki pod względem ilości pojazdów zasilanych LPG. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest paliwo, autogaz może zapewnić najniższe koszty, przy zachowaniu parametrów eksploatacyjnych na tym samym poziomie. Łatwość jego magazynowania i transportowania sprawia, że jest łatwo dostępny, co sprzyja nieustannemu rozwojowi jego zastosowania. Do przetaczania gazu ze stacjonarnego zbiornika magazynowego do zbiornika pojazdu służą stacje napełniania LPG lub punkty napełniania LPG. Elpigaz, producent instalacji gazowych i zbiorników oraz Bałtykgaz, firma oferująca budowę stacji i dostawę LPG najwyższej jakości połączyły siły i nawiązały współpracę. Ich nowatorska oferta „Mam instalacje/Mam stację" to pierwsza na rynku autogazu komplementarna oferta i kompleksowa obsługa. Korzystanie z własnej stacji LPG dodatkowo podnosi atrakcyjność ekonomiczną, dzięki możliwości zakupu tańszego autogazu. Dla flot przygotowane jest kompleksowe rozwiązanie polegające na przystosowaniu pojazdów samochodowych (osobowych, dostawczych, ciężarowych, itp.) lub jej części do zasilania tańszym i bardziej ekologicznym LPG oraz dostarczenie i uruchomienie własnej stacji tankowania LPG do obsługi tych pojazdów.
REKLAMA
Zobacz też: Instalacja gazowa dla silników Diesla!
Wachlarz możliwości
Instalacje gazowe oraz zbiorniki LPG do szerokiej gamy pojazdów różnych kategorii produkuje Elpigaz. Dostarcza systemy przeznaczone dla silników zasilanych benzyną i olejem napędowym. Dla każdego rodzaju pojazdu, w zależności od sposobu jego użytkowania oraz wielkości zużycia paliwa i oczekiwanego zasięgu pomiędzy tankowaniem, dobierany jest zbiornik na gaz oraz sposób jego mocowania (leżący, stojący, wiszący). Oszczędności uzyskuje się już od pierwszego kilometra/pierwszej godziny pracy na gazie i są one tym większe, im więcej paliwa zużywa silnik. Poziom uzyskiwanych oszczędności z jazdy na gazie zależy od ilości kilometrów – im większe przebiegi, tym większe oszczędności.
Zobacz też: Eksploatacja zimowa samochodu z instalacją LPG
Wózki LPG
Własna stacja wpisuje się także w potrzeby przedsiębiorców użytkujących wózki widłowe, zasilane butlami gazowymi 11 kg. W zakres kompleksowej obsługi, poza uruchomieniem stacji, wchodzi zastąpienie butli na cylindryczne zbiorniki LPG (automotive). W zależności od zapotrzebowania, dobierany jest odpowiedni zbiornik LPG, umożliwiający ciągłą pracę wózka przez 10-12 godzin. Przekłada się to na nieprzerwaną pracę wózka oraz wyeliminowanie przestojów związanych z wyczerpaniem się gazu w butli i jej wymianą. Zastosowanie zbiornika Elpigaz eliminuje problem niewykorzystanego gazu, zapewnia także wielokrotne tankowanie. Własna stacja umożliwia napełnianie zbiorników w dogodnym czasie gazem wysokiej jakości, spełniającym w całym zakresie normę PN/EN 589, w dodatku tańszym niż w butlach. Dzięki personalizacji rozliczeń za pomocą indywidualnych kart tankowania dla każdego pojazdu/kierowcy, sprawuje się pełną kontrolę zużycia gazu.
Zobacz też: LPG - z czego się składa i jakie ma właściwości?
Walory autogazu
Gaz jest najtańszym z ogólnie dostępnych paliw do silników – jego cena od lat oscyluje poniżej połowy ceny benzyny czy oleju napędowego, a posiadanie własnej stacji LPG jeszcze tę relację poprawia. Tak duża różnica pomiędzy ceną gazu a innymi paliwami sprawia, że inwestycja w instalację gazową zwraca się w bardzo krótkim czasie, przynosząc oszczędności oraz obniżając koszty. Zmiana zasilania pojazdów z paliw tradycyjnych na paliwa gazowe sprzyja zmniejszeniu emisji spalin i ograniczeniu efektu cieplarnianego. Autogaz jest paliwem ekologicznym – wynika to głównie z prostej budowy chemicznej składników tego paliwa – propanu C3H8 i butanu C4H10 oraz pozbawienia potrzeby stosowania innych domieszek.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.