REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy można płacić kartą płatniczą na poczcie?

Czy można płacić kartą płatniczą na poczcie?
Czy można płacić kartą płatniczą na poczcie?
Poczta Polska

REKLAMA

REKLAMA

W końcu można płacić kartami płatniczymi na poczcie. Z końcem października firma zakończyła instalację terminali płatniczych we wszystkich swoich placówkach. Według zapewnień Poczty Polskiej płatności odbywają się bez dodatkowych prowizji, a czy są ustalone minimalne limity transakcyjne?

Czy można płacić kartą płatniczą na poczcie?

Z końcem października Poczta Polska zakończyła instalację terminali do płatności kartą w ponad 4600 placówkach sieci własnej. Klienci Poczty mogą płacić kartami Visa i Mastercard za zakupione towary oraz skorzystać z wielu innych usług realizowanych za pomocą wielofunkcyjnych terminali POS.

REKLAMA

Zobacz też: Przesyłkę Poczty Polskiej odbierzesz w kiosku RUCH

Czy obowiązują limity kwotowe przy płaceniu kartą płatniczą na poczcie?

REKLAMA

We wszystkich placówkach sieci własnej Poczty Polskiej zostały zainstalowane nowoczesne terminale płatnicze. Wdrożenie objęło łącznie ponad 4600 placówek, w których zainstalowano blisko 8000 terminali POS. Partnerem wdrożenia było wyłonione w przetargu konsorcjum PKO Banku Polskiego i firmy eService, która jest największym agentem rozliczeniowym w Polsce.

Klienci Poczty Polskiej mogą bez żadnych limitów kwotowych i dodatkowych kosztów zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe). Z tytułu dokonywanych w placówkach transakcji kartami Poczta Polska nie pobiera od klientów żadnych dodatkowych opłat czy prowizji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Udostępnienie płatności bezgotówkowych to większy komfort korzystania z usług pocztowych a dla Poczty możliwość szybszej obsługi klientów co będzie szczególnie istotne w okresie przedświątecznego wzmożonego ruchu zakupowego.

„Nasi klienci z dużym zadowolenie przyjęli możliwość płatności kartami. Z tygodnia na tydzień notujemy coraz większe wolumeny transakcji kartami. Dodatkowe możliwości pocztowych terminali POS jak na przykład możliwość wypłaty gotówki to szczególnie cenione udogodnienie przez mieszkańców mniejszych miejscowości gdzie jest brak bankomatów czy bankowej placówki.” – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dodatkowe usługi terminali POS

Terminale POS zainstalowane w pocztowych placówkach oprócz płatności kartą zapewniają także możliwość świadczenia dodatkowych usług takich jak np.: doładowania telefonów komórkowych, wypłata gotówki - co może być szczególnie istotne dla mieszkańców mniejszych miejscowości, dla których placówka pocztowa jest bliższa i wygodniejsza niż bankomat czy cashback (wypłata gotówki przy okazji zakupów).

Zobacz też: Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym do 2025 r.

 Komentarz do sugestii portalu cashless dotyczących prowizji

W odniesieniu do opublikowanych w dniach 24-25.11 artykułów, w tym materiału portalu cahless.pl o niby niewłaściwy kodzie transakcji  płatniczych przekazywanych przez Pocztę i w konsekwencji naliczanej z tego tytułu przez Bank prowizji  informujemy, że Poczta Polska wraz z agentem rozliczeniowym oraz organizacją płatniczą zbadała dokładnie sytuację opisaną w ww. artykule. Wyjaśniamy, że agent rozliczeniowy wykorzystuje właściwy kod MCC do realizacji transakcji płatniczych w placówkach pocztowych. W oparciu o ten sam kod, agent rozliczeniowy procesuje miesięcznie ok. 100 tys. transakcji płatniczych u innych niż Poczta akceptantów. Transakcje te są traktowane przez banki jako transakcje bezgotówkowe i nie powinny być obciążane prowizją dla klienta. Przedmiotowa kwestia została potwierdzona przez agenta rozliczeniowego i organizację płatniczą.

Klienci, którzy zostali obciążeni przez Bank prowizją z tytułu płatności kartą w Poczcie Polskiej powinni przedmiotową kwestię zgłaszać do swojego banku.

Źródło: Materiały prasowe Poczty Polskiej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA