REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak namierzyć przesyłkę kurierską?

Jak namierzyć przesyłkę kurierską?
Jak namierzyć przesyłkę kurierską?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Klienci wielu firm kurierskich w okresie świątecznym padają ofiarami natłoku pracy, jaka spada na kurierów. Tym samym zdarza się, że paczka nie zostaje dostarczona na czas i krąży pomiędzy miastami w Polsce. Są jednak sposoby, by śledzić trasę przesyłki i móc w porę zareagować na nieprawidłowości.

Podobnie jak zima zaskakuje drogowców, tak święta zaskakują kurierów. Nie ma przy tym znaczenia, że wzrost liczby przesyłek da się przewidzieć, czego dowodem są chociażby dane z Barometru Świątecznego Poczty Polskiej. Wynika z nich, że w grudniu paczek przybywa o 50-70 proc. w stosunku do pozostałej części roku, a mimo powtarzającej się sytuacji firmy kurierskie nie są przygotowane na nawał pracy.

REKLAMA

Okres przedświąteczny to natłok pracy dla firm kurierskich

REKLAMA

W przypadku okresu przedświątecznego można oczywiście podnosić kwestię trudnych warunków atmosferycznych – wszak pod koniec roku zdarzają się opady śniegu – i korków tworzonych przez karawany samochodów zmierzających do centrów handlowych (z raportu firmy Navi Expert wynika, że ruch w pobliżu kompleksów handlowych zwiększa się w Warszawie nawet o 30 proc., a w Poznaniu i Wrocławiu o ok. 25 proc.), ale nie zmienia to faktu, że spiętrzenie pracy jest bezwzględnym testem sprawności organizacyjnej kurierów. Często test ten jest oblewany, czego efektem jest niezadowolenie klientów.

Dodać do tego należy bałagan panujący w firmach kurierskich. Dowodów dostarczył zorganizowany niespełna rok temu przez portal lokalizacja.info test, w którym paczki wraz z urządzeniem GPS nadano za pośrednictwem UPS, DHL, DPD, FedEx i Siódemki. Efekt był tragiczny dla tej ostatniej, gdyż przesyłka zamiast do Gdańska trafiła najpierw do… Nowego Sącza, by dopiero po interwencji redakcji znaleźć się nad Bałtykiem. Pozostałe zostały doręczone prawidłowo, jednak żadna z firm nie oferowała informacji o aktualnej lokalizacji nadanej paczki. Co więcej, nie było szans na dane dotyczące dokładnej godziny dotarcia kuriera.

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę, by przesyłka dotarła przed świętami?

Jak namierzyć przesyłkę kurierską?

Rozwiązaniem problemu stają się powoli aplikacje dla klientów umożliwiające nadawanie przesyłek i namierzanie ich, ale wciąż ich działanie jest dalekie od doskonałości. O krok dalej idą zaawansowane systemy kurierskie. Takie, w którym znaczącą rolę odgrywa konsument. A ten jest wiecznie zajęty, nie chce czekać i – przede wszystkim – pragnie mieć wiedzę na temat nadanej przesyłki. W związku z tym nowoczesne rozwiązanie musi być stale pod ręką, dostępne za pośrednictwem urządzeń mobilnych, które umożliwią także weryfikację i ewentualną zmianę realizowanego zamówienia. I wreszcie, jeżeli zajdzie taka potrzeba, umożliwią szybki i skuteczny proces reklamacji. Czy tego typu systemy to pobożne, gwiazdkowe życzenia? Niekoniecznie, czego dowody znaleźć można w sieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Czy można wysłać list polecony przez internet?

Wygląda na to, że da się stworzyć rozwiązanie pozwalające na namierzanie przesyłek on-line, umawianie się za pomocą smartfona z kurierem na miejsce i datę dostawy i zmianę tych parametrów niemal w każdej chwili, a przy okazji ułatwiający składanie reklamacji. Z punktu widzenia firmy kurierskiej system zapewnia kontrolę nad przesyłkami i ułatwia zarządzanie środkami mobilnymi: od pracowników na samochodach kończąc.

Tekst: Maciej Pobocha, niezależny ekspert Lokalizacja.info

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA