REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

UPS: Dostawa i odbiór przesyłki jednocześnie

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Firma UPS wprowadziła nowe usługi m.in. dla klientów w Polsce. Teraz firmy i odbiorcy przesyłek maja większą kontrolę nad zwrotami i wymianą przesyłanych towarów.

Pierwsza z oferowanych usług, UPS Returns Exchange, łączy dostawę i odbiór przesyłki, upraszczając logistykę zwrotów dla firm.

REKLAMA

Do tej pory wymiana towaru wymagała dwukrotnego przyjazdu kuriera. Za pierwszym razem odbierał np. uszkodzony towar od klienta i podczas kolejnego przyjazdu dostarczał wymieniony.
Teraz wszystko ma się odbywać podczas jednego przyjazdu.

W usłudze UPS Returns Exchange kurier UPS dostarcza wymieniony towar, równocześnie odbierając towar przeznaczony do zwrotu.

Kurier towarzyszy klientowi podczas pakowania zwracanego towaru, w to samo opakowanie, które zostało użyte do dostarczenia zamiennika.

Następnie towar jest bezzwłocznie odsyłany z powrotem do nadawcy lub innej lokalizacji bez konieczności ponownego wyjazdu kuriera.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Narzędzia monitorujące UPS zapewniają pełny wgląd w całą transakcję od drzwi do drzwi, tym samym łączą wysyłkę wymienionego towaru i zwrot. Ponadto istnieje możliwość powiadomienia klientów o zbliżającej się dostawie.

Druga z usług, UPS Returns Pack and Collect, udostępnia klientom trzy rodzaje opakowań UPS do odbioru i zwrotu towaru.

Kurier zabiera opakowanie i etykietę zwrotną do klienta i szybko sprawdza, czy zwracany towar jest tym, który ma rzeczywiście zostać oddany.
Następnie towarzyszy podczas pakowania towaru, który jest zwracany następnie do nadawcy przez sieć UPS.

Weryfikacja, doświadczenie w pakowaniu i specjalnie zaprojektowane przez UPS opakowanie gwarantują minimalizację uszkodzeń i dotarcie towaru do zaplanowanego miejsca przeznaczenia.

W obu opcjach do dostarczenia opakowania zwrotnego i odbioru zwracanego towaru wystarczy jeden wyjazd kuriera – co oszczędza paliwo i zmniejsza emisję.

Fachowe zapakowanie zwracanego towaru gwarantuje, że pozostanie on stabilny i dobrze zabezpieczony podczas transportu, zmniejszając w ten sposób ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów.

Dodatkowo, w przypadku usługi UPS Returns Exchange, zmniejsza się liczba odpadów, ponieważ opakowanie wymienianego towaru jest używane ponownie do przesyłki zwrotnej.

Firma UPS ogłosiła także dostępność nowych kopert ekspresowych wielokrotnego użytku, które umożliwiają otrzymanie i zwrot dokumentów w tej samej kopercie.
Koperta UPS Reusable Express Envelope jest w 100% procentach wykonana z recyklingowanych włókien. 

Koperta może być użyta dwukrotnie, ponieważ drugi pasek samoprzylepny umożliwia jej ponowne zapieczętowanie z siłą i trwałością nowej koperty.

źródło: UPS

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA