REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Koleje Mazowieckie mają ambicje stać się przewoźnikiem turystycznym

Koleje Mazowieckie mają ambicje stać się przewoźnikiem turystycznym.
Koleje Mazowieckie mają ambicje stać się przewoźnikiem turystycznym.

REKLAMA

REKLAMA

Koleje Mazowieckie zarabiają głównie na dowozie ludzi do pracy, szkół, uczelni. Przewoźnik ma jednak ambicje, by zacząć zarabiać również na przewozach turystycznych.

Chcemy nie tylko przewozić ludzi do pracy, ale także w celach turystycznych - podkreślił w piątek Dariusz Grajda z Kolei Mazowieckich. W wakacje na podstawie jednego biletu można było podróżować po Mazowszu przez trzy dni. Spółka rozważa taką możliwość przez cały rok.

REKLAMA

"Koleje Mazowieckie przewożą przede wszystkim ludzi do pracy, szkół czy uczelni. Oprócz tego zależy nam na tym, abyśmy również stali się przewoźnikiem turystycznym, bo Mazowsze jest bardzo atrakcyjne. Widzimy w tym potencjał dla rozwoju turystyki regionalnej i międzyregionalnej" - podkreślił na konferencji prasowej Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Jak mówił, przykładem turystycznego połączenia jest pociąg "Słoneczny", który w wakacje jeździ z Warszawy do Trójmiasta i Ustki. "Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców Mazowsza i inne osoby, które tutaj przyjeżdżają, do podróżowania na podstawie jednego biletu, po całym Mazowszu, w wybrane trzy dni" - zaznaczył.

Zobacz też: Proces wymiany 697 rozjazdów na torach dobiega końca

REKLAMA

Od lipca do końca sierpnia tego roku podróżni mogli skorzystać z takiej oferty Kolei Mazowieckich. Chodzi o tzw. "Bilet Turysty". Dzięki niemu mogli jeździć pociągami spółki na terenie Mazowsza bez ograniczeń przez trzy dowolnie wybrane dni w ciągu dziesięciu kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Będziemy dążyli do tego, by +Bilet Turysty+ był obudowany różnymi wartościami dodanymi, by turysta dostawał przy jego zakupie pakiet informacji na temat podróży, (miejsc, które można zwiedzić, w których można zjeść, a także informacje o zniżkach - PAP)" - zaznaczył Grajda.

Zapowiedział, że spółka rozważa, by taka oferta obowiązywała nie tylko w wakacje, ale również w weekendy. "Liczę, że różnego rodzaju organizacje turystyczne włączą się w funkcjonowanie tego przedsięwzięcia" - podkreślił.

"Wysłaliśmy informacje na temat oferty do regionalnych organizacji turystycznych oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Będziemy dalej pracowali nad tym, by ją promować. Prawdopodobnie będziemy ją wprowadzali na cały rok, a być może na sezon jesienno-wiosenny" - dodał.

Zobacz też: Będzie strajk w PKP Cargo?

Decyzje w tej sprawie mają zapaść pod koniec września. "Wówczas Koleje Mazowieckie zdecydują, czy oferta będzie obowiązywała w wybrane weekendy czy przez cały rok. Chcemy tym zainteresować szeroko rozumiany sektor turystyki" - podkreślił Grajda.

Obecny na konferencji prasowej Piotr Goszczycki, który jest miłośnikiem kolei, wykorzystał w wakacje "Bilet Turysty". W ciągu trzech dni pokonał 2,5 tys. km.

"Nałogowe podróżowanie pociągami to nie tylko pasja, ale i przyjemność" - mówił. Jak wyjaśnił, w tym samym czasie nie przejedziemy tylu kilometrów samochodem, co pociągiem. "Podróżując koleją możemy pracować, czytać, pisać, poznawać fantastycznych ludzi czy obserwować świat" - podkreślił Goszczycki, wyliczając zalety podróżowania koleją.

Koleje Mazowieckie mają 23 proc. udział w rynku przewozów pasażerskich. W 2013 r. z jej usług skorzystało ponad 62 mln osób. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA