REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Eksport napędza branżę meblarską

Eksport napędza branżę meblarską. fot. DHL
Eksport napędza branżę meblarską. fot. DHL

REKLAMA

REKLAMA

Polska branża meblarska ma się coraz lepiej, a jednym z filarów jej wzrostu jest eksport. W takim przypadku kluczowe znaczenie ma logistyka produktów meblarskich, a w ramach tego również doradztwo celne.

DHL Express (Poland), światowy lider na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, wspiera ekspansję polskich firm meblarskich za granicą, oferując im kompleksową obsługę logistyczną i doradztwo podatkowo – celne. W oparciu o potrzeby i oczekiwania logistyczne, firma przygotowała projekt, mający na celu zapewnienie kompleksowej obsługi dla sektora meblarskiego.

REKLAMA

Zobacz też: Nowe obowiązki dla przewoźników wwożących towary do Unii Celnej

Sukces polskiej branży meblarskiej

REKLAMA

Dynamiczny rozwój eksportu mebli czyni Polskę jednym z liderów tej branży na świecie. Obecnie polski sektor meblarski zajmuje znaczące miejsce wśród światowych liderów produkcji i eksportu mebli, plasując się zaraz za takimi krajami jak Chiny, Włochy i Niemcy. Pokazuje to wartość eksportu mebli, która w ostatnich latach sukcesywnie wzrasta. Ocenia się, że liczba kontrahentów z różnych branż powiązanych z produkcją mebli wynosi obecnie 20 tysięcy. A liczebną grupę w tym segmencie rynku stanowią producenci i dostawcy akcesoriów do mebli.

Decydujący wpływ na sukces branży meblarskiej mają czynniki wspierające zagraniczną ekspansję polskich firm m.in. dobra jakość produktu, długa tradycja w produkcji mebli, obecność znaczącej liczby polskich firm na rynkach sąsiedzkich, rozszerzanie się łańcucha dostaw, zmiany zachodzące w gospodarce globalnej. Ponadto mocnym atutem Polski jest atrakcyjna lokalizacja geograficzna, ułatwiająca stworzenie odpowiedniego i efektywnego łańcucha dostaw na potrzeby eksportowe firmy. Sprawna i efektywna logistyka nie tylko odpowiada za wysyłanie przesyłek dokumentowych, dostawy akcesoriów meblowych, czy też możliwość sprowadzania części zamiennych do maszyn eliminujących w ten sposób przestoje w produkcji, ale ma wpływ na lepszą obsługę klienta.

Zobacz też: Eksport za pośrednictwem innego kraju członkowskiego UE, a VAT

Dobre perspektywy dla polskiej gospodarki

REKLAMA

Firmy z sektora meblarskiego za pośrednictwem DHL Express (Poland) najczęściej wysyłają za granicę przesyłki dokumentowe oraz akcesoria meblarskie. Firma w tym obszarze ma wiele do zaoferowania. Obok realizowania dostaw przesyłek w obrocie międzynarodowym, zapewnia kompleksowe usługi logistyczne przed i posprzedażowe, doradztwo w kwestiach proceduralnych i przepisów celnych, a także obsługę faktur w rozliczeniach z zagranicznymi kontrahentami.

DHL Express (Poland) od ubiegłego roku aktywnie uczestniczy w projektach mających na celu wspieranie polskich firm już prowadzących lub zamierzających rozpocząć międzynarodową działalność handlową (warsztaty Akademii Pulsu Biznesu w 2013r., udostępnianie narzędzi oraz platform internetowych na stronie DHL, ułatwiających wysyłanie przesyłek i pozyskanie informacji o globalnych rynkach). W tym roku firma równie mocno kontynuuje podobne projekty poprzez organizację cyklu spotkań z przedstawicielami firm rozpoczynających działalność zagraniczną oraz dopasowując ofertę świadczeń do potrzeb firm będących wizytówką eksportową dla Polski.

 "Polska gospodarka nadal rozwija się bardzo dynamicznie i ten stan będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele lat, podczas, gdy gospodarki zachodniej Europy charakteryzujące się wysokim poziomem rozwoju gospodarczego, osiągają obecnie znacznie mniejsze tempo rozwoju. Przez lata Polska była głównie krajem importującym towary z zagranicy, lecz ostatnio trend ten zaczyna się odwracać i to Polska coraz więcej produkuje i eksportuje. Mamy szansę zdobyć wiodącą pozycję gospodarczą w Unii Europejskiej w kolejnych latach, dzięki dynamicznemu rozwojowi, który w głównej mierze będziemy zawdzięczać eksportowi rodzimej produkcji. Chcemy jako najbardziej międzynarodowa firma na świecie odegrać w tym procesie ważną rolę, pomagając polskim producentom wejść na rynki zagraniczne.” - powiedział Łukasz Dębski, kierownik ds. produktów, cen i analiz rynkowych (INT) DHL Express (Poland).

Źródło: Materiały prasowe DHL Express

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    REKLAMA

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA