REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Eksport napędza branżę meblarską

Eksport napędza branżę meblarską. fot. DHL
Eksport napędza branżę meblarską. fot. DHL

REKLAMA

REKLAMA

Polska branża meblarska ma się coraz lepiej, a jednym z filarów jej wzrostu jest eksport. W takim przypadku kluczowe znaczenie ma logistyka produktów meblarskich, a w ramach tego również doradztwo celne.

DHL Express (Poland), światowy lider na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, wspiera ekspansję polskich firm meblarskich za granicą, oferując im kompleksową obsługę logistyczną i doradztwo podatkowo – celne. W oparciu o potrzeby i oczekiwania logistyczne, firma przygotowała projekt, mający na celu zapewnienie kompleksowej obsługi dla sektora meblarskiego.

REKLAMA

Zobacz też: Nowe obowiązki dla przewoźników wwożących towary do Unii Celnej

Sukces polskiej branży meblarskiej

REKLAMA

Dynamiczny rozwój eksportu mebli czyni Polskę jednym z liderów tej branży na świecie. Obecnie polski sektor meblarski zajmuje znaczące miejsce wśród światowych liderów produkcji i eksportu mebli, plasując się zaraz za takimi krajami jak Chiny, Włochy i Niemcy. Pokazuje to wartość eksportu mebli, która w ostatnich latach sukcesywnie wzrasta. Ocenia się, że liczba kontrahentów z różnych branż powiązanych z produkcją mebli wynosi obecnie 20 tysięcy. A liczebną grupę w tym segmencie rynku stanowią producenci i dostawcy akcesoriów do mebli.

Decydujący wpływ na sukces branży meblarskiej mają czynniki wspierające zagraniczną ekspansję polskich firm m.in. dobra jakość produktu, długa tradycja w produkcji mebli, obecność znaczącej liczby polskich firm na rynkach sąsiedzkich, rozszerzanie się łańcucha dostaw, zmiany zachodzące w gospodarce globalnej. Ponadto mocnym atutem Polski jest atrakcyjna lokalizacja geograficzna, ułatwiająca stworzenie odpowiedniego i efektywnego łańcucha dostaw na potrzeby eksportowe firmy. Sprawna i efektywna logistyka nie tylko odpowiada za wysyłanie przesyłek dokumentowych, dostawy akcesoriów meblowych, czy też możliwość sprowadzania części zamiennych do maszyn eliminujących w ten sposób przestoje w produkcji, ale ma wpływ na lepszą obsługę klienta.

Zobacz też: Eksport za pośrednictwem innego kraju członkowskiego UE, a VAT

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dobre perspektywy dla polskiej gospodarki

REKLAMA

Firmy z sektora meblarskiego za pośrednictwem DHL Express (Poland) najczęściej wysyłają za granicę przesyłki dokumentowe oraz akcesoria meblarskie. Firma w tym obszarze ma wiele do zaoferowania. Obok realizowania dostaw przesyłek w obrocie międzynarodowym, zapewnia kompleksowe usługi logistyczne przed i posprzedażowe, doradztwo w kwestiach proceduralnych i przepisów celnych, a także obsługę faktur w rozliczeniach z zagranicznymi kontrahentami.

DHL Express (Poland) od ubiegłego roku aktywnie uczestniczy w projektach mających na celu wspieranie polskich firm już prowadzących lub zamierzających rozpocząć międzynarodową działalność handlową (warsztaty Akademii Pulsu Biznesu w 2013r., udostępnianie narzędzi oraz platform internetowych na stronie DHL, ułatwiających wysyłanie przesyłek i pozyskanie informacji o globalnych rynkach). W tym roku firma równie mocno kontynuuje podobne projekty poprzez organizację cyklu spotkań z przedstawicielami firm rozpoczynających działalność zagraniczną oraz dopasowując ofertę świadczeń do potrzeb firm będących wizytówką eksportową dla Polski.

 "Polska gospodarka nadal rozwija się bardzo dynamicznie i ten stan będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele lat, podczas, gdy gospodarki zachodniej Europy charakteryzujące się wysokim poziomem rozwoju gospodarczego, osiągają obecnie znacznie mniejsze tempo rozwoju. Przez lata Polska była głównie krajem importującym towary z zagranicy, lecz ostatnio trend ten zaczyna się odwracać i to Polska coraz więcej produkuje i eksportuje. Mamy szansę zdobyć wiodącą pozycję gospodarczą w Unii Europejskiej w kolejnych latach, dzięki dynamicznemu rozwojowi, który w głównej mierze będziemy zawdzięczać eksportowi rodzimej produkcji. Chcemy jako najbardziej międzynarodowa firma na świecie odegrać w tym procesie ważną rolę, pomagając polskim producentom wejść na rynki zagraniczne.” - powiedział Łukasz Dębski, kierownik ds. produktów, cen i analiz rynkowych (INT) DHL Express (Poland).

Źródło: Materiały prasowe DHL Express

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA