REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe połączenie intermodalne między Turcją i Wielką Brytanią

REKLAMA

REKLAMA

Z początkiem roku rynek usług transportowych zyskał nowe połączenie intermodalne między Turcją i Wielką Brytanią

REKLAMA

Nowy kontenerowy serwis pomiędzy Turcją i Wielką Brytanią jest uzupełnieniem dla funkcjonującego już drogowo-morskiego połączenia tzw. DSV Short Sea, operującego pomiędzy portem Cesme w Turcji i włoskim Triestem. System drogowo-kolejowy oparty jest na przewozach towarów w 45’ kontenerach. Czas tranzytu dla dostaw w ramach nowego systemu droga-tory jest nieco dłuższy od bezpośrednich dostaw drogowych i twa 10-12 dni. Równocześnie, według usługodawcy jest on bardziej przewidywalny i pewny, a dodatkowo skutkuje wysoką efektywnością i stabilnością kosztową, pozwalając na uzyskanie nawet 10-15 proc. oszczędności. Dodatkowe atuty nowego serwisu to wyższa punktualność, ustalone harmonogramy odjazdów oraz brak sezonowych wahań w podaży taboru. Serwis intermodalny jest także ekologiczny, co jest kluczowym czynnikiem dla niektórych klientów Grupy DSV. 

REKLAMA

Coraz nowocześniejsza trakcja kolejowa między Wielką Brytanią a Turcją, stała się realną alternatywą dla drogowego i morskiego systemu transportu towarów.
Od początku 2014 roku z Istambułu na Wyspy Brytyjskie będzie można transportować kontenery na dwa sposoby: albo drogą morską do Triestu (Włochy), by stamtąd drogą kolejową dotrzeć do Zeebrugge (Belgia) lub Rotterdamu (Holandia), albo bezpośrednio pociągiem z Turcji do Belgii lub Holandii. W obu przypadkach transport odbywa się kontenerami o ładowności identycznej do tych, zastosowanych w naczepach drogowych.

Wymiary kontenerów 45’ zbliżone są do objętości standardowej naczepy tzn. 33 europalety. Ich przewagą jest wyższy limit wagowy - do 27 ton. Dodatkowo kontenery 45’ wyposażone są w specjalne zamki oraz wzmocnienia antywłamaniowe, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonych towarów – mówi Paweł Osiak, Business Development Manager w DSV Road Polska. Sam system transportu intermodalnego w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, chociaż obecnie stanowi zaledwie około 2 proc. łącznej wartości ładunków. Dla porównania w państwach Europy Zachodniej udział ten wynosi ok. 10 proc. Zatem, jak pokazują doświadczenia z innych krajów, transport intermodalny może być jednym z kierunków rozwoju i optymalizacji przy wsparciu i dalszym inwestowaniu w infrastrukturę kolejową.

Źródło: Materiały prasowe DSV road

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA