REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

TimoCom: Jak firma transportowa może bronić się przed przestępcami

REKLAMA

REKLAMA

Kradzieży ładunku można zapobiec. TimoCom wyjaśnia jak przeciwdziałać temu procederowi. Prezentuje możliwości, za pomocą których firmy spedycyjne, transportowe i logistyczne mogą zmniejszyć ryzyko.

Własna, wielostopniowa sieć bezpieczeństwa oraz wskazówki dotyczące postępowania nie powinny pozostawić przestępcom żadnych możliwości zaatakowania.

REKLAMA

Kradzieże ładunków

Według badań holenderskiej firmy consultingowej NEA, które zostały przeprowadzone w 2007 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, kradzieże frachtów w Unii Europejskiej prowadzą do szkód, które rocznie wynoszą ponad 8 miliardów euro.

Następstwa są zazwyczaj jeszcze poważniejsze: przepadające przesyłki powodują zatrzymanie produkcji, co prowadzi z kolei do anulowania zamówienia, utraty wizerunku, a w najgorszym wypadku do upadłości. Przedsiębiorstwa mogą jednak już na samym początku ograniczyć ryzyko strat na wszystkich płaszczyznach – np. przez uwrażliwienie współpracowników i praktyczne strategie zapobiegające. 


Aspekt bezpieczeństwa powinien być zakotwiczony na stałe we wszystkich decyzjach podejmowanych podczas codziennej pracy. Wraz ze wzrostem transportu drogowego towarów zwiększa się bowiem także przestępczość w branży.

Zagrożeni kierowcy ciężarówek

Podczas gdy wcześniej sprawcy byli pojedynczy, dziś najczęściej mamy do czynienia z całymi zorganizowanymi bandami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Fikcyjne firmy powstają szybko i nadużywają tożsamości przyzwoitego przedsiębiorstwa. Dodatkowo mamy także do czynienia z tzw. „zgniłymi jajami”, które podając się za porządnych kandydatów wkradają się do firm. Jeśli tacy pracownicy zostaną zatrudnieni bez dokładnego sprawdzenia ich na podstawie referencji i świadectw, mogą bez przeszkód wyrządzić szkody w organizacji.

Dlatego też, powinno się bardzo dokładnie zwracać uwagę, komu udziela się dostępu do ważnych danych. Podczas kradzieży ładunków najbardziej zagrożeni są kierowcy samochodów ciężarowych.

Jednak pobicia nie występują tutaj często. Dysponenci mogą wykorzystać swoje techniczne i organizacyjne możliwości, aby konkretnie wspierać kierowców i zapobiegać tego typu incydentom. Zaleca się planowanie tras wyłącznie z uwzględnieniem bezpiecznych miejsc postojowych i parkingowych.

Szczegóły dotyczące transportu powinny być wymieniane wyłącznie między kierowcą, dyspozytorem a kierownictwem.

TimoCom stawia na kompleksowość i handlową staranność

Te same zasady przezorności dotyczą pracy z platformami online. Stabilność techniczna i przyjazność wobec użytkowników nie stanowią wystarczających czynników jakości podczas wyboru giełdy transportowej.

REKLAMA

Równie ważna jest koncepcja bezpieczeństwa oferenta. TimoCom, usługodawca IT z Düsseldorfu, wraz ze swoją giełdą ofert transportowych, z powodzeniem, działa już ponad 14 lat na rynku. W dużej mierze jest to związane z poczuciem pewności samych użytkowników, którzy wiedzą, że znajdują się w dobrych rękach.

Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie pomocy klientom i wielostopniową sieć bezpieczeństwa. Wysokie standardy techniczne dbają o to, aby w każdym czasie możliwa była szybka i bezpieczna praca. Każdy użytkownik otrzymuje ponadto dostęp w formie niemożliwego do odszyfrowania klucza bezpieczeństwa.

Z zasady klientami TimoCom mogą zostać tylko te firmy, które mają udokumentowaną minimum sześciomiesięczną aktywną działalność na rynku. Przed włączeniem sprawdzane są wszystkie ważne dokumenty przedsiębiorstwa. Również po podpisaniu umowy przeprowadzana jest kontrola użytkowników.

Za pomocą algorytmów wyodrębnia się nietypowe działania uczestników giełdy. Jednak właściwe zlecenia zawierane są poza giełdą – bez dalszego udziału oferenta giełdy. Dlatego właśnie TimoCom informuje swoich członków o możliwych niebezpieczeństwach i możliwych działaniach prewencyjnych.

Jak uniknąć kradzieży w transporcie

We współpracy z międzynarodowym brokerem ubezpieczeniowym SCHNUCK Group przedsiębiorstwo przygotowało praktyczną listę kontrolną zawierającą wskazówki dotyczące zapobieganiu kradzieży.

TimoCom zamierza również apelować o handlowy obowiązek staranności użytkowników. „Codziennie wkładamy dużo pracy, aby wszystko funkcjonowało bez przeszkód. Każde zlecenie posiada jednak inne właściwości, dlatego również sam klient musi w każdym przypadku sprawdzać swojego partnera biznesowego”, wyjaśnia Marcel Frings Chief Representative firmy TimoCom.

Więcej informacji dotyczących pakietu bezpieczeństwa TimoCom Secure można znaleźć na stronie www.timocom.pl w rubryce „Bezpieczeństwo”. Tam znajdują się również wszystkie listy kontrolne do bezpłatnego pobrania.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA