REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

TimoCom: Jak firma transportowa może bronić się przed przestępcami

REKLAMA

REKLAMA

Kradzieży ładunku można zapobiec. TimoCom wyjaśnia jak przeciwdziałać temu procederowi. Prezentuje możliwości, za pomocą których firmy spedycyjne, transportowe i logistyczne mogą zmniejszyć ryzyko.

Własna, wielostopniowa sieć bezpieczeństwa oraz wskazówki dotyczące postępowania nie powinny pozostawić przestępcom żadnych możliwości zaatakowania.

REKLAMA

Kradzieże ładunków

Według badań holenderskiej firmy consultingowej NEA, które zostały przeprowadzone w 2007 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, kradzieże frachtów w Unii Europejskiej prowadzą do szkód, które rocznie wynoszą ponad 8 miliardów euro.

Następstwa są zazwyczaj jeszcze poważniejsze: przepadające przesyłki powodują zatrzymanie produkcji, co prowadzi z kolei do anulowania zamówienia, utraty wizerunku, a w najgorszym wypadku do upadłości. Przedsiębiorstwa mogą jednak już na samym początku ograniczyć ryzyko strat na wszystkich płaszczyznach – np. przez uwrażliwienie współpracowników i praktyczne strategie zapobiegające. 


Aspekt bezpieczeństwa powinien być zakotwiczony na stałe we wszystkich decyzjach podejmowanych podczas codziennej pracy. Wraz ze wzrostem transportu drogowego towarów zwiększa się bowiem także przestępczość w branży.

Zagrożeni kierowcy ciężarówek

Podczas gdy wcześniej sprawcy byli pojedynczy, dziś najczęściej mamy do czynienia z całymi zorganizowanymi bandami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Fikcyjne firmy powstają szybko i nadużywają tożsamości przyzwoitego przedsiębiorstwa. Dodatkowo mamy także do czynienia z tzw. „zgniłymi jajami”, które podając się za porządnych kandydatów wkradają się do firm. Jeśli tacy pracownicy zostaną zatrudnieni bez dokładnego sprawdzenia ich na podstawie referencji i świadectw, mogą bez przeszkód wyrządzić szkody w organizacji.

Dlatego też, powinno się bardzo dokładnie zwracać uwagę, komu udziela się dostępu do ważnych danych. Podczas kradzieży ładunków najbardziej zagrożeni są kierowcy samochodów ciężarowych.

Jednak pobicia nie występują tutaj często. Dysponenci mogą wykorzystać swoje techniczne i organizacyjne możliwości, aby konkretnie wspierać kierowców i zapobiegać tego typu incydentom. Zaleca się planowanie tras wyłącznie z uwzględnieniem bezpiecznych miejsc postojowych i parkingowych.

Szczegóły dotyczące transportu powinny być wymieniane wyłącznie między kierowcą, dyspozytorem a kierownictwem.

TimoCom stawia na kompleksowość i handlową staranność

Te same zasady przezorności dotyczą pracy z platformami online. Stabilność techniczna i przyjazność wobec użytkowników nie stanowią wystarczających czynników jakości podczas wyboru giełdy transportowej.

REKLAMA

Równie ważna jest koncepcja bezpieczeństwa oferenta. TimoCom, usługodawca IT z Düsseldorfu, wraz ze swoją giełdą ofert transportowych, z powodzeniem, działa już ponad 14 lat na rynku. W dużej mierze jest to związane z poczuciem pewności samych użytkowników, którzy wiedzą, że znajdują się w dobrych rękach.

Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie pomocy klientom i wielostopniową sieć bezpieczeństwa. Wysokie standardy techniczne dbają o to, aby w każdym czasie możliwa była szybka i bezpieczna praca. Każdy użytkownik otrzymuje ponadto dostęp w formie niemożliwego do odszyfrowania klucza bezpieczeństwa.

Z zasady klientami TimoCom mogą zostać tylko te firmy, które mają udokumentowaną minimum sześciomiesięczną aktywną działalność na rynku. Przed włączeniem sprawdzane są wszystkie ważne dokumenty przedsiębiorstwa. Również po podpisaniu umowy przeprowadzana jest kontrola użytkowników.

Za pomocą algorytmów wyodrębnia się nietypowe działania uczestników giełdy. Jednak właściwe zlecenia zawierane są poza giełdą – bez dalszego udziału oferenta giełdy. Dlatego właśnie TimoCom informuje swoich członków o możliwych niebezpieczeństwach i możliwych działaniach prewencyjnych.

Jak uniknąć kradzieży w transporcie

We współpracy z międzynarodowym brokerem ubezpieczeniowym SCHNUCK Group przedsiębiorstwo przygotowało praktyczną listę kontrolną zawierającą wskazówki dotyczące zapobieganiu kradzieży.

TimoCom zamierza również apelować o handlowy obowiązek staranności użytkowników. „Codziennie wkładamy dużo pracy, aby wszystko funkcjonowało bez przeszkód. Każde zlecenie posiada jednak inne właściwości, dlatego również sam klient musi w każdym przypadku sprawdzać swojego partnera biznesowego”, wyjaśnia Marcel Frings Chief Representative firmy TimoCom.

Więcej informacji dotyczących pakietu bezpieczeństwa TimoCom Secure można znaleźć na stronie www.timocom.pl w rubryce „Bezpieczeństwo”. Tam znajdują się również wszystkie listy kontrolne do bezpłatnego pobrania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po polskich drogach jeżdżą coraz starsze samochody, najbardziej leciwe są Volkswageny, a auta jakich marek mają najmniej lat

14,7 lat – tyle wynosi obecnie średni wiek samochodu zgłaszanego do ubezpieczenia. Jest to o 12 miesięcy więcej niż cztery lata wcześniej. Jednak w przypadku najczęściej spotykanych w Polsce modeli samochodów, średnia jest jeszcze wyższa i sięga prawie 18 lat.

Konfiskata auta nietrzeźwym kierowcom. Będą zmiany przepisów, ale czy na pewno łagodniejsze dla kierujących pojazdami

Kolejna zmiana przepisów dotyczących przepadku pojazdów jako kary dla nietrzeźwych kierowców. . Do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy, w ramach którego to nie policja, ale sąd będzie dokonywał konfiskaty, ale jednocześnie zaostrzone zostaną przepisy dotyczące przepadku pojazdu.

Pijany kierowca staranował ogrodzenie. Stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

35-letni pijany kierowca ciężarowej scanii staranował ogrodzenie prywatnej posesji w Szydłówku koło Mławy. Kary nie będą niskie. 

Polacy jeżdżą starymi autami. Czy można je ubezpieczyć?

Średnia wieku samochodu w Polsce wynosi 15,9 lat. Na takie samochody trudno wykupić polisę Auto Casco. Na szczęście niektóre towarzystwa ubezpieczają nawet 20-letnie pojazdy.

REKLAMA

Tylko 0,5 promila wystarczy, żeby stracić samochód. Zmienią się przepisy dotyczące pijanych kierowców

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji Kodeksu karnego oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada zmianę przepisów dotyczących konfiskaty pojazdów pijanym kierowcom. Czy to w końcu pomoże zatrzymać falę nieodpowiedzialnych kierowców na polskich drogach?

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w opłatach drogowych! Polacy także to odczują, mimo że wzrost cen dotyczy naszych sąsiadów

Od 1 lipca 2024 r. zmieniły się opłaty drogowe w Niemczech. Opłaty dotyczą głównie branży transportu drogowego, czyli kierowców ciężarowych. Nowe stawki opłat najbardziej odczują przewoźnicy z Polski i Litwy.

Ceny paliw w Polsce. Ile zapłacimy za benzynę, olej napędowy czy gaz?

Portal e-petrol.pl prognozuje, że ceny hurtowe paliw wkrótce zaczną spadać. To może oznaczać, że na stacjach nie będzie większych zmian w cenach.

Nowe zasady przeglądu samochodu. Od 1 czerwca 2024 r. Każdy kierowca powinien to wiedzieć. Co z podwyżką opłat?

Przegląd techniczny pojazdu po nowemu. Każdy kierowca powinien wiedzieć o zmianach z 2024 r. Choć nie weszły jeszcze w życie wszystkie nowe zasady, które były zapowiadane, to jednak od 1 czerwca diagnosta działa inaczej.

REKLAMA

1500 zł mandatu i utrata prawa jazdy. Dodatkowo 13 punktów karnych. To kara za przegapienie tylko jednego znaku

Rozkojarzenie za kierownicą jest niewskazane, a kara za przegapienie tego jednego znaku może być surowa. 13 punktów karnych i 1500 zł mandatu. Lepiej uważać. 

Noga z gazu. Posypią się mandaty. Policja szykuje akcję na weekend

Mazowiecka policja ogłosiła, że w najbliższą sobotę na drogach Mazowsza przeprowadzi akcję "Kaskadowy pomiar prędkości". W ramach tej inicjatywy policjanci będą korzystać zarówno z oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

REKLAMA