REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy opłaca się łączyć frachty air and sea?

Krzysztof Bielica
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne usługi spedycyjne wymagają wdrażania nowych rozwiązań, aby z jednej strony sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a z drugiej – zabezpieczyć zakładane efekty finansowe. Istotnym elementem procesu transportowego jest optymalizacja kosztów, którą znaleźć możemy w rozwiązaniach multimodalnych, łączących różne rodzaje frachtu np. lotniczy z morskim.

Transport multimodalny został określony przez Konwencję o międzynarodowym transporcie multimodalnym towarów z 1980 roku, jako element złożonego procesu transportowego, w którym towar przewożony jest z jednego kraju do drugiego, przy użyciu przynajmniej dwóch różnych gałęzi transportu.

REKLAMA

Optymalizacja kosztów

REKLAMA

Spedytor musi stale dostosowywać swoje rozwiązania tak, aby zapewnić klientom możliwość optymalizacji kosztów transportu. Przewozy multimodalne oferowane przez spedytora powinny być oparte są na synergii korzyści, jakie płyną z połączenia szybkości frachtu lotniczego z niskimi kosztami transportu morskiego. Dla przykładu w usługach łączących fracht morski z lotniczym na trasie np. Seul – Polska, klient może liczyć na obniżenie kosztów transportu przesyłki nawet o 30proc., w porównaniu ze standardowym frachtem lotniczym, przy jednoczesnym skróceniu czasu tranzytu w stosunku do transportu morskiego.

Uwzględniając potrzeby czasowo-kosztowe towar można dostarczyć np. z Szanghaju do Frankfurtu w ciągu 3-5 dni frachtem lotniczym, a w 32-34 dni drogą morską lub w 19 dni, wykorzystując usługę Sea & Air.

REKLAMA

Połączenie frachtu morskiego z lotniczym, to nie tylko konkurencyjne stawki, dostosowane do wymogów czasowych i kosztowych, ale również pewność realizacji całościowych procesów logistycznych, wsparta przez najnowocześniejsze systemy informatyczne, które umożliwiają pełne monitorowanie przesyłek. Indywidualne rozwiązania, dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów, zapewniają możliwość elastycznego planowania transportu, przy jednoczesnej gwarancji stałych i konkurencyjnych stawek.

Wykorzystanie globalnej sieci połączeń, ściśle zdefiniowane trasy i lokalizacje przeładunków, również dla niestandardowych przesyłek i kierunków to podstawa jakości serwisu. Z rozwiązań tych korzystają głównie firmy z branży: telekomunikacyjnej i telefonii komórkowej, nowych technologii, RTV i AGD, wyposażenia wnętrz, zabawek i artykułów dziecięcych. A wśród nich zarówno giganci rynku, szukający nowatorskich i elastycznych rozwiązań, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, którym zależy na oszczędności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Optymalizacja kosztów to zjawisko, które na stałe zadomowiło się w polskich realiach, podnosząc jakość usług oferowanych przez operatorów logistycznych. Rozwiązania multimodalne dostarczane przez liderów rynku, to przede wszystkim oszczędność kosztów, przy jednoczesnym skróceniu czasu dostawy oraz kompleksowa obsługa oparta na wiedzy i doświadczeniu ekspertów pracujących w firmach spedycyjnych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA