Czy opłaca się łączyć frachty air and sea?
REKLAMA
REKLAMA
Transport multimodalny został określony przez Konwencję o międzynarodowym transporcie multimodalnym towarów z 1980 roku, jako element złożonego procesu transportowego, w którym towar przewożony jest z jednego kraju do drugiego, przy użyciu przynajmniej dwóch różnych gałęzi transportu.
REKLAMA
Optymalizacja kosztów
REKLAMA
Spedytor musi stale dostosowywać swoje rozwiązania tak, aby zapewnić klientom możliwość optymalizacji kosztów transportu. Przewozy multimodalne oferowane przez spedytora powinny być oparte są na synergii korzyści, jakie płyną z połączenia szybkości frachtu lotniczego z niskimi kosztami transportu morskiego. Dla przykładu w usługach łączących fracht morski z lotniczym na trasie np. Seul – Polska, klient może liczyć na obniżenie kosztów transportu przesyłki nawet o 30proc., w porównaniu ze standardowym frachtem lotniczym, przy jednoczesnym skróceniu czasu tranzytu w stosunku do transportu morskiego.
Uwzględniając potrzeby czasowo-kosztowe towar można dostarczyć np. z Szanghaju do Frankfurtu w ciągu 3-5 dni frachtem lotniczym, a w 32-34 dni drogą morską lub w 19 dni, wykorzystując usługę Sea & Air.
REKLAMA
Połączenie frachtu morskiego z lotniczym, to nie tylko konkurencyjne stawki, dostosowane do wymogów czasowych i kosztowych, ale również pewność realizacji całościowych procesów logistycznych, wsparta przez najnowocześniejsze systemy informatyczne, które umożliwiają pełne monitorowanie przesyłek. Indywidualne rozwiązania, dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów, zapewniają możliwość elastycznego planowania transportu, przy jednoczesnej gwarancji stałych i konkurencyjnych stawek.
Wykorzystanie globalnej sieci połączeń, ściśle zdefiniowane trasy i lokalizacje przeładunków, również dla niestandardowych przesyłek i kierunków to podstawa jakości serwisu. Z rozwiązań tych korzystają głównie firmy z branży: telekomunikacyjnej i telefonii komórkowej, nowych technologii, RTV i AGD, wyposażenia wnętrz, zabawek i artykułów dziecięcych. A wśród nich zarówno giganci rynku, szukający nowatorskich i elastycznych rozwiązań, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, którym zależy na oszczędności.
Optymalizacja kosztów to zjawisko, które na stałe zadomowiło się w polskich realiach, podnosząc jakość usług oferowanych przez operatorów logistycznych. Rozwiązania multimodalne dostarczane przez liderów rynku, to przede wszystkim oszczędność kosztów, przy jednoczesnym skróceniu czasu dostawy oraz kompleksowa obsługa oparta na wiedzy i doświadczeniu ekspertów pracujących w firmach spedycyjnych.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA