REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele

Łukasz Kuźmiuk
Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele / fot. Honda
Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele / fot. Honda
Honda

REKLAMA

REKLAMA

Targi motocyklowe EICMA w Mediolanie potrwają od 9 do 12 listopada. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć kilku bardzo ciekawych nowości od Hondy.
Motocykl Honda CB1000R

Honda CB1000R

Honda

Honda

REKLAMA

Jedną z prezentowanych przez Hondę maszyn jest najnowsza, fenomenalnie wyglądająca generacja modelu CB1000R. Najświeższe wcielenie japońskiego power nakeda swoim wyglądem po prostu rzuca na kolana. Motocykl trochę przypomina pierwsze wydanie Hondy Hornet, ale jest na wskroś nowoczesny. W oczy rzuca się okrągła przednia lampa wykonana w technologii LED, jednostronny wahacz, a felgi mogłyby służyć za dzieło sztuki. Owszem, tłumik jest za duży, ale to wina normy Euro4. Zresztą i tak przyszli właściciele prawdopodobnie zdecydują się na zainstalowanie któregoś z aftermarketowych układów wydechowych.

REKLAMA

Silnik nowej Hondy CB1000R to motor zapożyczony z najnowszej Hondy CBR1000R, dostosowany do charakteru motocykla. Moc obniżono do 143 KM, a maksymalny moment obrotowy to 104 Nm. Krzywe mocy i momentu obrotowego zostały wygładzone, dzięki czemu jednostka napędowa jest bardziej elastyczna i sprawniej radzi sobie w dolnym oraz średnim zakresem obrotów. Nie mogło także zabraknąć takich elementów jak regulowane zawieszenie Showa, kilku map silnika, ABS-u i dwóch tarcz hamulcowych na przedniej osi, o średnicy 310 mm każda.

W podobnej stylistyce co CB1000R utrzymano mniejsze rodzeństwo power nakeda, czyli modele CB300R i CB125R. „300-tka” rozwija moc na poziomie 31 KM i waży 143 kg (na „mokro”), z kolei „125-tka” dysponuje mocą 13 KM i gotowa do jazdy waży 126 kg.

Honda Africa Twin Adventure Sports

Honda Africa Twin Adventure Sports

Honda

Honda

Kolejną nowością od Hondy na rok 2018 jest Honda CRF1000L Africa Twin w wydaniu Adventure Sports. Ta wersja japońskiego obieżyświata będzie oferowana obok standardowej „Afryki”. Adventure Sports wyróżnia się wyjątkowym malowaniem, powiększonym o nieco ponad 5 litrów zbiornikiem paliwa, większą płytą ochronną pod silnikiem, powiększoną szybą, spłaszczoną i umiejscowioną o 5 cm wyżej kanapą, zwiększonym do 27 cm prześwitem, zawieszeniem o zwiększonym skoku (+22 mm), a także wyżej poprowadzonym wydechem. Masa jednośladu to 243 kg w wersji z manualną skrzynią biegów lub 253 kg w konfiguracji z automatyczną przekładnią DCT. Również standardowa Africa Twin została lekko zmodyfikowana, a te same rozwiązania przejęła także Africa Twin Adventure Sports. Mowa o m.in. powiększonych podnóżkach, automatycznym wyłączniku kierunkowskazów, nowym ekranie komputera pokładowego o większej przekątnej, tylnych kierunkowskazach z funkcją sygnalizowania awaryjnego hamowania, poprawionych systemach elektronicznych oraz lżejszym o ponad 2 kg akumulatorze litowo-jonowym.

Honda Gold Wing Tour

Honda Gold Wing Tour

Honda

Honda

Na targach w Mediolanie Japończycy zaprezentowali także swoją propozycję na dalekie podróże w komfortowych warunkach. Nowa Honda Gold Wing to luksusowy krążownik zbudowany w celu połykania kolejnych kilometrów dróg szybkiego ruchu. Motocykl jest zupełnie nową konstrukcją - stał się smuklejszy od poprzednika, jego masa jest niższa nawet o 48 kg, a przy okazji zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. Najnowsze wcielenie modelu Gold Wing wyposażono w 6-cylindrowy silnik typu boxer o pojemności 1.8 litra, generujący 126 KM i 170 Nm. W zależności od konfiguracji motor może być połączony z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-stopniową przekładnią automatyczną DCT. Ciekawym rozwiązaniem jest nietypowe przednie zawieszenie – zamiast klasycznego widelca zastosowano centralny amortyzator z wahaczami, co ma za zadanie poprawić prowadzenie jednośladu i zmniejszyć efekt nurkowania podczas hamowania. Nie zabrakło również całej masy różnych systemów elektronicznych i bezpieczeństwa. Na pokładzie można znaleźć m.in. ABS, kontrolę trakcji, asystenta ruszania ze wzniesienia, system multimedialny z nawigacją, bezkluczykowy dostęp, system audio, a w najbogatszej wersji nawet poduszkę powietrzną. Co więcej, nowa Honda Gold Wing będzie dostępna w dwóch wariantach nadwoziowych – podstwawowym, jako bagger, oraz Gold Wing Tour, z dodatkowym kufrem centralnym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA