REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele

Łukasz Kuźmiuk
Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele / fot. Honda
Honda na targach EICMA pokazała swoje nowe modele / fot. Honda
Honda

REKLAMA

REKLAMA

Targi motocyklowe EICMA w Mediolanie potrwają od 9 do 12 listopada. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć kilku bardzo ciekawych nowości od Hondy.
Motocykl Honda CB1000R

Honda CB1000R

Honda

Honda

REKLAMA

Jedną z prezentowanych przez Hondę maszyn jest najnowsza, fenomenalnie wyglądająca generacja modelu CB1000R. Najświeższe wcielenie japońskiego power nakeda swoim wyglądem po prostu rzuca na kolana. Motocykl trochę przypomina pierwsze wydanie Hondy Hornet, ale jest na wskroś nowoczesny. W oczy rzuca się okrągła przednia lampa wykonana w technologii LED, jednostronny wahacz, a felgi mogłyby służyć za dzieło sztuki. Owszem, tłumik jest za duży, ale to wina normy Euro4. Zresztą i tak przyszli właściciele prawdopodobnie zdecydują się na zainstalowanie któregoś z aftermarketowych układów wydechowych.

REKLAMA

Silnik nowej Hondy CB1000R to motor zapożyczony z najnowszej Hondy CBR1000R, dostosowany do charakteru motocykla. Moc obniżono do 143 KM, a maksymalny moment obrotowy to 104 Nm. Krzywe mocy i momentu obrotowego zostały wygładzone, dzięki czemu jednostka napędowa jest bardziej elastyczna i sprawniej radzi sobie w dolnym oraz średnim zakresem obrotów. Nie mogło także zabraknąć takich elementów jak regulowane zawieszenie Showa, kilku map silnika, ABS-u i dwóch tarcz hamulcowych na przedniej osi, o średnicy 310 mm każda.

W podobnej stylistyce co CB1000R utrzymano mniejsze rodzeństwo power nakeda, czyli modele CB300R i CB125R. „300-tka” rozwija moc na poziomie 31 KM i waży 143 kg (na „mokro”), z kolei „125-tka” dysponuje mocą 13 KM i gotowa do jazdy waży 126 kg.

Honda Africa Twin Adventure Sports

Honda Africa Twin Adventure Sports

Honda

Honda

Kolejną nowością od Hondy na rok 2018 jest Honda CRF1000L Africa Twin w wydaniu Adventure Sports. Ta wersja japońskiego obieżyświata będzie oferowana obok standardowej „Afryki”. Adventure Sports wyróżnia się wyjątkowym malowaniem, powiększonym o nieco ponad 5 litrów zbiornikiem paliwa, większą płytą ochronną pod silnikiem, powiększoną szybą, spłaszczoną i umiejscowioną o 5 cm wyżej kanapą, zwiększonym do 27 cm prześwitem, zawieszeniem o zwiększonym skoku (+22 mm), a także wyżej poprowadzonym wydechem. Masa jednośladu to 243 kg w wersji z manualną skrzynią biegów lub 253 kg w konfiguracji z automatyczną przekładnią DCT. Również standardowa Africa Twin została lekko zmodyfikowana, a te same rozwiązania przejęła także Africa Twin Adventure Sports. Mowa o m.in. powiększonych podnóżkach, automatycznym wyłączniku kierunkowskazów, nowym ekranie komputera pokładowego o większej przekątnej, tylnych kierunkowskazach z funkcją sygnalizowania awaryjnego hamowania, poprawionych systemach elektronicznych oraz lżejszym o ponad 2 kg akumulatorze litowo-jonowym.

Honda Gold Wing Tour

Honda Gold Wing Tour

Honda

Honda

Na targach w Mediolanie Japończycy zaprezentowali także swoją propozycję na dalekie podróże w komfortowych warunkach. Nowa Honda Gold Wing to luksusowy krążownik zbudowany w celu połykania kolejnych kilometrów dróg szybkiego ruchu. Motocykl jest zupełnie nową konstrukcją - stał się smuklejszy od poprzednika, jego masa jest niższa nawet o 48 kg, a przy okazji zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. Najnowsze wcielenie modelu Gold Wing wyposażono w 6-cylindrowy silnik typu boxer o pojemności 1.8 litra, generujący 126 KM i 170 Nm. W zależności od konfiguracji motor może być połączony z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-stopniową przekładnią automatyczną DCT. Ciekawym rozwiązaniem jest nietypowe przednie zawieszenie – zamiast klasycznego widelca zastosowano centralny amortyzator z wahaczami, co ma za zadanie poprawić prowadzenie jednośladu i zmniejszyć efekt nurkowania podczas hamowania. Nie zabrakło również całej masy różnych systemów elektronicznych i bezpieczeństwa. Na pokładzie można znaleźć m.in. ABS, kontrolę trakcji, asystenta ruszania ze wzniesienia, system multimedialny z nawigacją, bezkluczykowy dostęp, system audio, a w najbogatszej wersji nawet poduszkę powietrzną. Co więcej, nowa Honda Gold Wing będzie dostępna w dwóch wariantach nadwoziowych – podstwawowym, jako bagger, oraz Gold Wing Tour, z dodatkowym kufrem centralnym.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA