REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Motocykl dla kobiety

Anna Matelska
Motocykl dla kobiety
Motocykl dla kobiety

REKLAMA

REKLAMA

Widok przedstawicielki płci pięknej na jednośladzie ciągle jeszcze robi wrażenie, ale nikogo już chyba specjalnie nie dziwi. Kobiety, choć widywane są na motocyklach rzadziej, potrafią jeździć równie dobrze, jak mężczyźni. Czy więc pojęcie „kobiecy motocykl” ma w ogóle rację bytu?

Oczywiście, nie istnieje żaden podział motocykli ze względu na płeć ich kierowców czy właścicieli. W praktyce więc można powiedzieć, że każdy motocykl jest jednocześnie męski i kobiecy. Jednak panie często mają konkretne preferencje i upodobania, wybierając maszynę dla siebie.

REKLAMA

Zobacz też: W co się ubrać na motocykl?

Wygląd ma znaczenie

REKLAMA

Przede wszystkim gabaryty jeźdźca mają zawsze znaczenie przy doborze motocykla. Dlatego właśnie kobiety, zwłaszcza niższe i drobniejszej budowy przychylnym okiem patrzą na mniejsze sprzęty z nisko zamontowanym lub obniżanym siodłem. Możliwość obniżenia siedzenia niewątpliwie zresztą ucieszy również mniej „wyrośniętych” przedstawicieli płci brzydkiej!

Analogicznie sytuacja wygląda z wagą motocykla – kobiety, jako istoty często lżejsze i słabsze od panów lubią także maszyny bliższe wadze piórkowej. Nie jest to rzecz jasna regułą, bo niejedna amazonka o wadze poniżej 50 kg opanowała sprzęt cięższy od siebie pięciokrotnie. Wszystko zależy od doświadczenia i determinacji.

Zobacz też: Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku?

Panie z natury obdarzone są bardziej rozwiniętym od mężczyzn zmysłem estetycznym, o czym wiedzą producenci motocykli, niekiedy proponując im modele w szczególnie ładnych, kobiecych malowaniach. Cóż, chyba należy cieszyć się, że motocyklistki zostały dostrzeżone jako potężna grupa docelowa.

Damskie maszyny?

Jakie modele spełniają powyższe kryteria, w związku z czym można je spróbować nazwać kobiecymi? Przykładem motocykla lubianego przez panie jest Suzuki Gladius, będący bardzo przyjemną, stylową maszyną o nowoczesnych kształtach, zwracającą uwagę kolorem. Motocykl ten ma również stosunkowo niskie siedzenie i bardzo wygodnie się prowadzi.

Zobacz też: Jakie są rodzaje kasków motocyklowych?

REKLAMA

Cięższa, ale także komfortowa w prowadzeniu jest Yamaha XJ600 Diversion, którą sami producenci swego czasu reklamowali jako dobry sprzęt dla kobiety. Reklamowana w ten sposób spokojnie mogłaby być Kawasaki Ninja 250R – wyjątkowo zgrabny i zwinny motocykl, ważący niewiele ponad 150 kg. Nie dość, że świetnie sprawdza się w mieście, to jeszcze nieźle wygląda! Dynamicznym i uniwersalnym sprzętem, który nieźle się prowadzi i również paniom powinien przypaść do gustu jest też Kawasaki GPZ500.

Jeśli chodzi o motocykle enduro, fajnym wyjściem dla kobiet może być dość wysoka, ale za to ultralekka Yamaha WR250R. Kobiecie preferującej ciężkie, klasyczne klimaty można polecić Harley-Davidsona Sportstera 883. Bardzo przyjaznym chopperem jest z kolei Yamaha Virago 535.

Oczywiście bardzo wiele elementów wpływa na wybór odpowiedniego dla nas motocykla i płeć jest tylko jednym z możliwych kryteriów, niekoniecznie najważniejszym. Może się zdarzyć, że ten sam sprzęt będzie odpowiedni dla młodej, szczupłej dziewczyny i potężnego mężczyzny w średnim wieku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zobacz też: Jak zarejestrować motocykl sprowadzony z Wielkiej Brytanii?

Na koniec warto dodać, że plebiscyty wśród pań na ulubiony czy też wymarzony motocykl wygrywają z pozoru skrajnie mało kobiece sprzęty, takie jak Honda CBR czy Yamaha R1. Świadczyć to może o tym, że gusta kobiet i mężczyzn jeżdżących na moto wcale się aż tak bardzo nie różnią od siebie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydają flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA

    Nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu w 2024 r. Standardem stanie się 5 systemów

    Już w roku 2024 także w Polsce pojawi się nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Narzuca ją Unia Europejska. Czy nowe wyposażenie podwyższy ceny aut z salonu? I co z używanymi pojazdami?

    Włamał się do salonu samochodowego, ukradł trzy auta, laptopy, sejf, ekspres do kawy, telewizor

    Na duże łowy wybrał się 26-latek z Łodzi. Z salonu samochodowego ukradł m.in. trzy auta, komputer, gotówkę i telewizor. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

    REKLAMA