REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Motocykl dla kobiety

Anna Matelska
Motocykl dla kobiety
Motocykl dla kobiety

REKLAMA

REKLAMA

Widok przedstawicielki płci pięknej na jednośladzie ciągle jeszcze robi wrażenie, ale nikogo już chyba specjalnie nie dziwi. Kobiety, choć widywane są na motocyklach rzadziej, potrafią jeździć równie dobrze, jak mężczyźni. Czy więc pojęcie „kobiecy motocykl” ma w ogóle rację bytu?

Oczywiście, nie istnieje żaden podział motocykli ze względu na płeć ich kierowców czy właścicieli. W praktyce więc można powiedzieć, że każdy motocykl jest jednocześnie męski i kobiecy. Jednak panie często mają konkretne preferencje i upodobania, wybierając maszynę dla siebie.

REKLAMA

Zobacz też: W co się ubrać na motocykl?

Wygląd ma znaczenie

REKLAMA

Przede wszystkim gabaryty jeźdźca mają zawsze znaczenie przy doborze motocykla. Dlatego właśnie kobiety, zwłaszcza niższe i drobniejszej budowy przychylnym okiem patrzą na mniejsze sprzęty z nisko zamontowanym lub obniżanym siodłem. Możliwość obniżenia siedzenia niewątpliwie zresztą ucieszy również mniej „wyrośniętych” przedstawicieli płci brzydkiej!

Analogicznie sytuacja wygląda z wagą motocykla – kobiety, jako istoty często lżejsze i słabsze od panów lubią także maszyny bliższe wadze piórkowej. Nie jest to rzecz jasna regułą, bo niejedna amazonka o wadze poniżej 50 kg opanowała sprzęt cięższy od siebie pięciokrotnie. Wszystko zależy od doświadczenia i determinacji.

Zobacz też: Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku?

Panie z natury obdarzone są bardziej rozwiniętym od mężczyzn zmysłem estetycznym, o czym wiedzą producenci motocykli, niekiedy proponując im modele w szczególnie ładnych, kobiecych malowaniach. Cóż, chyba należy cieszyć się, że motocyklistki zostały dostrzeżone jako potężna grupa docelowa.

Damskie maszyny?

Jakie modele spełniają powyższe kryteria, w związku z czym można je spróbować nazwać kobiecymi? Przykładem motocykla lubianego przez panie jest Suzuki Gladius, będący bardzo przyjemną, stylową maszyną o nowoczesnych kształtach, zwracającą uwagę kolorem. Motocykl ten ma również stosunkowo niskie siedzenie i bardzo wygodnie się prowadzi.

Zobacz też: Jakie są rodzaje kasków motocyklowych?

REKLAMA

Cięższa, ale także komfortowa w prowadzeniu jest Yamaha XJ600 Diversion, którą sami producenci swego czasu reklamowali jako dobry sprzęt dla kobiety. Reklamowana w ten sposób spokojnie mogłaby być Kawasaki Ninja 250R – wyjątkowo zgrabny i zwinny motocykl, ważący niewiele ponad 150 kg. Nie dość, że świetnie sprawdza się w mieście, to jeszcze nieźle wygląda! Dynamicznym i uniwersalnym sprzętem, który nieźle się prowadzi i również paniom powinien przypaść do gustu jest też Kawasaki GPZ500.

Jeśli chodzi o motocykle enduro, fajnym wyjściem dla kobiet może być dość wysoka, ale za to ultralekka Yamaha WR250R. Kobiecie preferującej ciężkie, klasyczne klimaty można polecić Harley-Davidsona Sportstera 883. Bardzo przyjaznym chopperem jest z kolei Yamaha Virago 535.

Oczywiście bardzo wiele elementów wpływa na wybór odpowiedniego dla nas motocykla i płeć jest tylko jednym z możliwych kryteriów, niekoniecznie najważniejszym. Może się zdarzyć, że ten sam sprzęt będzie odpowiedni dla młodej, szczupłej dziewczyny i potężnego mężczyzny w średnim wieku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Zobacz też: Jak zarejestrować motocykl sprowadzony z Wielkiej Brytanii?

Na koniec warto dodać, że plebiscyty wśród pań na ulubiony czy też wymarzony motocykl wygrywają z pozoru skrajnie mało kobiece sprzęty, takie jak Honda CBR czy Yamaha R1. Świadczyć to może o tym, że gusta kobiet i mężczyzn jeżdżących na moto wcale się aż tak bardzo nie różnią od siebie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

    Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

    Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

    Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

    Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

    UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    REKLAMA

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    REKLAMA

    Unijne rozporządzenie AFIR. Wyższe wymogi dla infrastruktury ładowania elektryków!

    Rozporządzenie AFIR, przyjęte w lipcu tego roku przez Radę Unii Europejskiej, nakazuje rozbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Czy Polska jest na to gotowa?

    Akcja „Prędkość” w środę 20 września. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole

    Policjanci ruchu drogowego będą w środę 20 września prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” – poinformował podkom. Marcin Sulik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że działania będą prowadzone w ramach corocznej europejskiej kampanii „Roadpol Safety Day 2023”.

    REKLAMA