REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dbać o pinlock i wizjer kasku?

Łukasz Kuźmiuk
Jak dbać o pinlock i wizjer kasku? / fot. Arai
Jak dbać o pinlock i wizjer kasku? / fot. Arai
Arai

REKLAMA

REKLAMA

Pinlock to wyjątkowo delikatny element kasku, dlatego trzeba wiedzieć, jak się z nim obchodzić. Teoretycznie sam wizjer kasku jest znacznie twardszy i odporniejszy na uszkodzenia, jednak nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do jego porysowania. Jak dbać o pinlock i wizjer kasku?

Kask motocyklowy nieustannie narażony jest na uszkodzenia. Wizjer kasku nieustannie jest atakowany drobnym piaskiem unoszonym z dróg, owadami i kamykami. Nawet kurz przy szybkim przejeździe w pewnym stopniu działa jak papier ścierny. To wystarczy, by na powierzchni wizjera pojawiły się rysy, dlatego nie warto ich powielać nieumiejętnym czyszczeniem wizjera i pinlocka oraz nieumiejętnym korzystaniem z tych elementów.

REKLAMA

Jak dbać o pinlock i wizjer kasku?

Regularne czyszczenie to podstawa

Resztki po rozbitych obwadach, pyłki i osady z kurzu mogą wejść w reakcję z tworzywem z jakiego wykonano wizjer i pinlock, więc istnieje szansa, że po długim odstępie pomiędzy myciami nie da się całkowicie usunąć zanieczyszczeń. Z tego powodu warto regularnie dbać o czystość wizjera.

Nie czyść na sucho

To chyba największy błąd popełniany przy myciu wizjera i pinlocka. Usuwanie zaschniętych resztek owadów na siłę, bez uprzedniego namoczenia przyniesie tylko więcej szkód niż pożytku. Lepiej wcześniej namoczyć wizjer np. kładąc zmoczony ręcznik papierowy lub mokrą ściereczkę, dzięki czemu brud zejdzie łatwiej i szybciej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odstaw agresywną chemię i papier

Do czyszczenia pinlocka i wizjera nie używaj alkoholu, silnych detergentów, rozpuszczalników i octu. Jeśli nie masz specjalnych preparatów do czyszczenia wizjera i pinlocka to zdaj się na zwykłą ciepłą wodę z odrobiną mydła w płynie. Prosty sposób, ale działa skutecznie. Nie zalecamy również szorowania wizjera i pinlocka papierem - działa jak papier ścierny, ale efekty widać dopiero po dłuższym czasie.

Zadbaj o dobre wyregulowanie pinlocka

Pinlock powinien szczelnie przylegać od wewnętrznej strony wizjera, by spełniał swoją funkcję jaką jest zapobieganie przedostawaniu się pary wodnej pomiędzy pinlock a wizjer.  a uszczelka zapobiega przedostawaniu się wody i kurzu. Jeżeli pinlock jest źle wyregulowany, między nim i wizjerem będzie gromadzić się kurz, nie spełni on także swojego zadania zapobiegania parowaniu. Pinlock reguluje się śrubami mimośrodowymi w miejscu jego mocowania.

Zamykaj wizjer na czas jazdy

Pinlock wykonany jest z bardzo delikatnego tworzywa, które łatwo porysować paznokciem, a nawet papierem. Z tego powodu szkodliwa dla niego jest jazda z podniesionym wizjerem, ponieważ pył lecący z dużą prędkością przepływa pomiędzy podniesionym wizjerem a kaskiem, prowadząc do zarysowań na pinlocku.

Wizjer to nie uchwyt do noszenia kasku

Noszenie kasku za wizjer to nie jest dobry pomysł - wizjer się palcuje, brudzi i rysuje, a ponadto niekorzystnie wpływa to na mocowania wizjera. Zdecydowanie zalecamy inne sposoby noszenia kasku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA