REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego wynajem długoterminowy? Zalety tej opcji finansowania

Dlaczego wynajem długoterminowy
Dlaczego wynajem długoterminowy
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak działa wynajem długoterminowy? Trochę tak, jakby kierowca wziął samochód w abonamencie. Przez określoną ilość miesięcy płaci za jego użytkowanie, a następnie oddaje pojazd lub może go wykupić. Czemu ta forma zyskuje na popularności? Oto kilka podstawowych powodów.

Wynajem to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na formalności i wolą kompleksową formę finansowania, łącznie z serwisem i pełną obsługą pojazdu. Chcą też często wymieniać auta bez dodatkowych kosztów i problemów ze sprzedażą starego modelu. Co ważne, z wynajmu długoterminowego mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy liczą na korzyści podatkowe oraz osoby prywatne - wyjaśnia Tomasz Jabłoński, Prezes Spółek z Grupy Masterlease.

REKLAMA

Wynajem długoterminowy bez wkładu własnego!

Opłata na start może być, ale równie dobrze może jej też nie być. A to oznacza, że po wpłaceniu dokładnie 0 złotych kierujący może np. wyjechać z salonu fabrycznie nowym pojazdem. Dzięki temu do posiadania auta nie trzeba jednorazowo wydawać dużej ilości gotówki, a pierwszym kosztem będzie miesięczna opłata za korzystanie z samochodu.

Wynajem długoterminowy z ubezpieczeniem, ale i nie tylko...

Sporą zaletą wynajmu długoterminowego jest wszechstronność oferty. Kierowca może zarówno wybrać opcję basic, w której opłata dotyczy samego użytkowania pojazdu, jak i taką, w której zawarte jest ubezpieczenie, serwis i przeglądy, sezonowa wymiana opon, obsługa ewentualnych awarii czy nawet gwarancja samochodu zastępczego. Dobór opcji jest naprawdę szeroki. Skutek? Maksymalna oferta oznacza ogromną wygodę. Kierowcę tak naprawdę interesuje wyłącznie użytkowanie. Wszystkie inne sprawy załatwia za niego bowiem firma wynajmująca.

Samochody używane na wynajem długoterminowy. Czy to możliwe?

Identycznie jak w przypadku leasingu czy kredytowania, wynajem długoterminowy może dotyczyć też samochodów używanych. I nie muszą to być pojazdy pochodzące z ofert w serwisach z ogłoszeniami, a sprawdzone auta pokontraktowe znajdujące się w parku firmy wynajmującej. W takim przypadku znana jest pełna historia modelu, a do tego auta te w zdecydowanej większości przypadków są serwisowane w ASO i nie mają więcej niż 3 lata.

Dlaczego wynajem długoterminowy? Pomyśl o utracie wartości.

Utrata wartości jest jedną ze zmor kierowców. Na tym jednak koszty nie kończą się, bo do sumy doliczyć należy ubezpieczenie, serwis, zakup i wymianę opon czy np. odsetki od kredytu. To składa się na całkowity koszt eksploatacji. I ten często jest wyższy niż wartość osiągana w przypadku wynajmu długoterminowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Materiały prasowe: Masterlease

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA