Dlaczego wynajem długoterminowy? Zalety tej opcji finansowania
REKLAMA
REKLAMA
Wynajem to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na formalności i wolą kompleksową formę finansowania, łącznie z serwisem i pełną obsługą pojazdu. Chcą też często wymieniać auta bez dodatkowych kosztów i problemów ze sprzedażą starego modelu. Co ważne, z wynajmu długoterminowego mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy liczą na korzyści podatkowe oraz osoby prywatne - wyjaśnia Tomasz Jabłoński, Prezes Spółek z Grupy Masterlease.
REKLAMA
Wynajem długoterminowy bez wkładu własnego!
Opłata na start może być, ale równie dobrze może jej też nie być. A to oznacza, że po wpłaceniu dokładnie 0 złotych kierujący może np. wyjechać z salonu fabrycznie nowym pojazdem. Dzięki temu do posiadania auta nie trzeba jednorazowo wydawać dużej ilości gotówki, a pierwszym kosztem będzie miesięczna opłata za korzystanie z samochodu.
Wynajem długoterminowy z ubezpieczeniem, ale i nie tylko...
Sporą zaletą wynajmu długoterminowego jest wszechstronność oferty. Kierowca może zarówno wybrać opcję basic, w której opłata dotyczy samego użytkowania pojazdu, jak i taką, w której zawarte jest ubezpieczenie, serwis i przeglądy, sezonowa wymiana opon, obsługa ewentualnych awarii czy nawet gwarancja samochodu zastępczego. Dobór opcji jest naprawdę szeroki. Skutek? Maksymalna oferta oznacza ogromną wygodę. Kierowcę tak naprawdę interesuje wyłącznie użytkowanie. Wszystkie inne sprawy załatwia za niego bowiem firma wynajmująca.
Samochody używane na wynajem długoterminowy. Czy to możliwe?
Identycznie jak w przypadku leasingu czy kredytowania, wynajem długoterminowy może dotyczyć też samochodów używanych. I nie muszą to być pojazdy pochodzące z ofert w serwisach z ogłoszeniami, a sprawdzone auta pokontraktowe znajdujące się w parku firmy wynajmującej. W takim przypadku znana jest pełna historia modelu, a do tego auta te w zdecydowanej większości przypadków są serwisowane w ASO i nie mają więcej niż 3 lata.
Dlaczego wynajem długoterminowy? Pomyśl o utracie wartości.
Utrata wartości jest jedną ze zmor kierowców. Na tym jednak koszty nie kończą się, bo do sumy doliczyć należy ubezpieczenie, serwis, zakup i wymianę opon czy np. odsetki od kredytu. To składa się na całkowity koszt eksploatacji. I ten często jest wyższy niż wartość osiągana w przypadku wynajmu długoterminowego.
Materiały prasowe: Masterlease
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.