REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przydatne w samochodzie gadżety

Subskrybuj nas na Youtube
Na rynku nie brakuje gadżetów reklamowanych jako przydatne do jazdy autem. Na które rzeczywiście warto zwrócić uwagę?
Na rynku nie brakuje gadżetów reklamowanych jako przydatne do jazdy autem. Na które rzeczywiście warto zwrócić uwagę?
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz kupić komuś ciekawy gadżet samochodowy? A może sam takiego potrzebujesz? Jakie dodatkowe urządzenia warto mieć w swoim samochodzie?

Jazda samochodem to nie tylko sposób na przemieszczanie się pomiędzy punktami na mapie, ale przede wszystkim ogromna przyjemność. Cichy pomruk silnika, precyzja prowadzenia i świadomość mocy drzemiącej pod maską – wszystko to daje poczucie prawdziwej niezależności. Przyjemność z jazdy można jednak jeszcze bardziej spotęgować przy pomocy kilku przydatnych gadżetów. Sprawdź zatem, w jakie dodatki do auta warto się zaopatrzyć!

REKLAMA

Gadżety samochodowe

  • podnoszą komfort podróży;
  • pozwalają na lepsze uporządkowanie przestrzeni w kabinie i bagażniku;
  • wpływają na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Eksperci z salonów Feu Vert stworzyli listę 5 najbardziej praktycznych sprzętów i dodatków, w które warto wyposażyć własne auto.

Zobacz też: Android Auto będzie dostępny na smartfony

1. Radio samochodowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kto z nas nie lubi słuchać ulubionej muzyki w trakcie podróży? Radio należy obecnie do standardowego wyposażenia auta. Nowoczesne odtwarzacze pozwalają już nie tylko na odbiór radia czy słuchanie muzyki z płyt CD, ale także na odtwarzanie plików mp3 oraz wyświetlanie komunikatów o nazwie stacji lub aktualnie granym utworze.

Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli, różniących się od siebie szeregiem parametrów technicznych, które mają bezpośredni wpływ na jakość dźwięku i komfort użytkowania. Dobre radio samochodowe powinno być wyposażone w:

  • regulację balansu, umożliwiającą zmianę natężenia dźwięku w różnych miejscach samochodu;
  • korektor dźwięku, pozwalający na uwypuklenie niskich lub wysokich tonów oraz dopasowanie efektów dźwiękowych do indywidualnych upodobań;
  • dodatkowe złącza i wejścia, umożliwiające podłączenie dodatkowych urządzeń, np. smartfona, odtwarzacza mp3, pendrive’a czy karty pamięci.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość sterowania radiem za pomocą kierownicy. Wyeliminuje to konieczność odrywania dłoni od kierownicy w trakcie jazdy.

2. Wideorejestrator

Urządzenie służy do nagrywania tego, co dzieje się na drodze lub w bezpośrednim sąsiedztwie samochodu. Dzięki niemu można uwiecznić zarówno piękne widoki, jak i zyskać dowód w razie stłuczki lub innej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • rozdzielczość – im wyższa, tym lepsza jakość nagrania;
  • szerokość kąta obiektywu – kąt ten mieści się w zakresie od 90 do 180 stopni; dobrej jakości obiektyw powinien mieć kąt minimum 120 stopni – dzięki temu zarejestruje wszystko, co dzieje się przed samochodem;
  • jasność obiektywu – im mniejsza wartość oznaczająca jasność, tym mniej zakłóceń i szumów;
  • liczba klatek na sekundę – im wyższa, tym lepsza płynność obrazu.

Zobacz też: Jak właściwie dobrać hak holowniczy do samochodu?

Wideorejestratory mocowane są z reguły na przedniej szybie, za pomocą przyssawki. Można je w każdej chwili odczepić. Coraz popularniejsze są również kamerki zintegrowane z lusterkiem wstecznym – tego typu urządzenie to po prostu nieco większe lusterko środkowe z wbudowanym z tyłu wideorejestratorem.

3. Lodówka turystyczna

Lodówki turystyczne pozwalają na zachowanie świeżości posiłków nawet w trakcie bardzo długiej podróży. Przydają się zwłaszcza podczas wakacyjnego wyjazdu, kiedy w aucie trzeba spędzić nawet kilka godzin, a niekoniecznie istnieje możliwość kupienia po drodze obiadu lub  kanapki. Nie nadają się jednak do przewożenia lodów i innych produktów wymagających ujemnych temperatur.

Lodówki turystyczne dzielą się na:

  • lodówki z wkładami mrożącymi – nie wymagają dodatkowego zasilania i są stosunkowo lekkie, mają jednak niewielką pojemność;
  • lodówki zasilane z zapalniczki samochodowej – są pojemne (z reguły ponad 25 l) i wydajne, ale dość ciężkie.

4. Ładowarka do telefonu zasilana z zapalniczki samochodowej

REKLAMA

Baterie nowoczesnych smartfonów wystarczają z reguły na dwie doby pracy. Często zdarza się więc, że telefon wyłącza się, kiedy akurat jedziesz samochodem. Nie stanowi to dużego problemu, gdy akurat nie potrzebujesz smartfona. Gorzej, gdy korzystasz z nawigacji w telefonie lub czekasz na ważne informacje.

W takiej sytuacji bardzo przydaje się ładowarka samochodowa, którą podłącza się do gniazda zapalniczki. Warto wybrać taki produkt, który wyposażony jest w kilka wtyczek dopasowanych do różnych urządzeń – zarówno do smartfonów, jak i klasycznych telefonów.

Zobacz też: Jakie są zalety ogrzewania postojowego?

5. Uchwyty i organizery

Różnego rodzaju uchwyty i organizery to najbardziej niepozorne gadżety samochodowe, jednak ich przydatność jest bezdyskusyjna. Pozwolą na uporządkowanie przestrzeni w aucie i zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Nieocenione okażą się

  • uchwyty na kubki lub puszki;
  • pokrowce na dziecięce zabawki mocowane do przedniego fotela;
  • kosze i siatki, w których można umieścić drobne elementy bagażu.

Źródło: materiały prasowe Feu Vert 

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA