REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Z tymi silnikami mogą być problemy: VW 1.4 TSI Twincharger

Mimo że silnik 1,4 TSI zdobył wiele prestiżowych nagród, wśród użytkowników cieszy się coraz słabszą opinią.
Mimo że silnik 1,4 TSI zdobył wiele prestiżowych nagród, wśród użytkowników cieszy się coraz słabszą opinią.

REKLAMA

REKLAMA

Siedmiokrotny laureat prestiżowej nagrody "International Engine of the Year" silnik 1.4TSI Twincharger, przysparza wielu kłopotów w codziennej eksploatacji. Na co najczęściej skarżą się jego użytkownicy?

Optymistyczne perspektywy jakie dotyczyły wdrożenia do produkcji seryjnej silnika 1.4 TSI, zakładały uzyskanie wysokich osiągów auta przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Jak się okazało, nie wszystko wyszło niemieckiemu koncernowi tak jak powinno, a poważne problemy z jakim borykają się właściciele aut z tą jednostka napędową, wyraźnie nadszarpnęły pozytywną opinią na jego temat.

REKLAMA

Wyjątkowo problematyczna jest jednostka 1.4 TSI Twincharger o mocy 160KM ale podobne problemy dotyczą także pozostałych silników 1.4 TSI, wyposażonych w turbosprężarkę i kompresor czyli tzw. „Twincharger” (o mocach 140KM, 170KM a nawet 122KM - choć w mniejszym stopniu).

Typowe usterki silnika 1.4 TSI Twincharger to:

- szybko rozciągający się łańcuch rozrządu w autach wyprodukowanych w latach 2007-2009;

- wadliwy napinacz łańcucha rozrządu oraz źle funkcjonujący wariator, odpowiedzialny za sterowanie fazami rozrządu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Z tymi silnikami mogą być problemy: 2.0 D-4D oraz 2.2 D-4D

REKLAMA

Usterki te są stosunkowo tanie do naprawy ale trzeba się liczyć z wydatkiem za całość ok. 3000zł. Znacznie poważniejsze awarie, które mogą poważnie uszczuplić portfel właściciela pechowego Volkswagena, dotyczą integralnych elementów jednostki napędowej. Jeśli silnik nasz ma wadę fabryczną, to należy być przygotowanym na następujące usterki:

- pękające tłoki i pierścienie podwójnie doładowanego silnika 1.4 TSI, zwłaszcza w wersji 160KM (problem nie jest obcy także użytkownikom aut z pozostałymi odmianami tego silnika, w tym wersji 122KM), których wymiana kształtuje się na poziomie ok. 4000zł, o ile uszkodzeniu nie ulegnie blok silnika;

- uszkodzenie sprzęgiełka magnetycznego pompy wodnej, które odpowiada za uruchomienie bądź odłączenie kompresora – koszt ok. 700zł (usterka nie występuje w autach wyprodukowanych od 2010 roku);

- wadliwe działanie układu wtryskowego, który powodował zmywanie filmu olejowego (usterka objęła akcją serwisową ponad 71 tys. samochodów i polegała na zmianie oprogramowania ECU).

Oczywiście nie wszystkie Volkswageny z tym sinikiem cierpią na powyższe wady, ale warto mieć na uwadze, że wiele egzemplarzy może być wadliwych. Poza tym, użytkownicy dość sceptycznie odnoszą się do rzekomej ekonomiczności tego silnika. Wersja o mocy 160KM spala na trasie przeciętnie 8,5l paliwa na 100km. W mieście od 11-15l/100km. Najmniej problemowe wydają się być modele po 2010 roku. Przed zakupem samochodu z tym silnikiem, warto pokusić się o dokładną weryfikację stanu silnika 1.4TSI i historii jego napraw.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA