REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu? Mamy listę marek

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu, najbardziej awaryjne modele samochodów
Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu? Mamy listę marek
Piotr Wróbel
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu? Odpowiedź na tak zadane pytanie przygotowali eksperci z portalu Dobrymechanik.pl. I nie zabrzmi ona mocno optymistycznie dla wielu kierowców...

Naprawy samochodów pod lupą. 18 tys. napraw i 800 warsztatów

Badanie przeprowadzone przez serwis Dobrymechanik.pl wydaje się mocno miarodajne. Podczas wyliczania wyników, eksperci wzięli pod uwagę ponad 18 tys. wizyt serwisowych w sieci blisko 800 warsztatów. Te zostały zarejestrowane w portalu między 1 maja 2022 roku a 30 kwietnia 2023 roku. W sumie w zestawieniu pojawiło się 30 marek motoryzacyjnych. My do zaprezentowania wybraliśmy pięć najlepszych i pięć najgorszych.

REKLAMA

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu?

Liderem wśród marek samochodów najczęściej naprawianych w Polsce, zdecydowanie jest Opel. To bez wątpienia zła informacja. Optymistyczna z kolei jest taka, że w jego przypadku kierowcy mogą liczyć na najniższy koszt średniej naprawy. Niemieckie auta uda się najtaniej naprawić wśród pierwszej piątki zestawienia. Miejsce drugie przypadło Fordowi, trzecie Renault, czwarte Audi, a piąte Skodzie.

Ważne

Zauważacie w tym punkcie pewną analogię? Otóż pierwsza piątka dość wiernie pokrywa się z zestawieniem najczęściej kupowanych aut na rynku wtórnym w Polsce. Być może zatem popularność wizyt warsztatowych w tym przypadku wynika z popularności tych modeli? To mocno prawdopodobne.

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu, Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu 2023, najbardziej awaryjne marki samochodów

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu, Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu 2023, najbardziej awaryjne marki samochodów

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu? Mamy listę marek

Materiały DobryMechanik.pl

Jakie samochody najrzadziej trafiają do warsztatu?

REKLAMA

Jeżeli chodzi o biegun przeciwny, najrzadziej w warsztacie na naprawach pojawiają się samochody marki Alfa Romeo. I ta informacja może stanowić prawdziwe zaskoczenie! Włoskie auta raczej nigdy w Polsce nie były bowiem kojarzone z trwałością. Mniej optymistyczne jest jednak to, że w tym przypadku kierowca musi przygotować się na spory wydatek. Średnia cena wizyty w serwisie sięgnęła bowiem 810 zł.

Na ostateczny koszt wizyty w warsztacie ma wpływ wiele czynników, ale największe znaczenie ma poziom skomplikowania usterki oraz złożoność budowy pojazdu, co wpływa bezpośrednio na to, ile czasu mechanik musi poświęcić na naprawę. Istotny jest segment i wartość, jaką reprezentuje dany samochód oraz dostępność i popularność części — komentuje Tomasz Małecki, ekspert portalu DobryMechanik.pl.

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu, Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu 2023, najbardziej awaryjne marki samochodów

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu, Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu 2023, najbardziej awaryjne marki samochodów

Jakie samochody najczęściej trafiają do warsztatu? Mamy listę marek

Materiały DobryMechanik.pl

Na dalszych pozycjach pojawiają się kolejne zaskoczenia. Bo o ile dobry wynik uzyskany przez Suzuki czy Mitsubishi nikogo w Polsce raczej nie zdziwi, o tyle drugie miejsce Dacii i trzecie Mini ponownie wprawia w osłupienie. Ani rumuńskie modele, ani brytyjskie nie były do tej pory chwalone w kwestii bezawaryjności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA