REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Kajetan Puszek
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Jaką procedurę należy spełnić, oczekując na pomoc drogową?

Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii na trasie to raczej nie będziemy mieli ani ochoty ani możliwości na wyszukanie najlepszej pomocy drogowej. Zadzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu, który akurat wpadnie nam w ręce. Musimy to zrobić wcześniej i w razie wypadku, skorzystać z jej pomocy.

REKLAMA

Podczas usterki na drodze pamiętajmy o podstawowych procedurach, które mają za zadanie prawidłowo oznaczyć i oświetlić nasz pojazd.
Na początku uruchom oświetlenie awaryjne. Później pozostaw samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Ważne jest, aby oznaczyć pojazd trójkątem ostrzegawczym – dlatego zawsze miej wyposażony pojazd w wymagane elementy wyposażenia, obowiązujące w danym kraju.
Jeśli już wezwałeś pomoc drogową to czekaj w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej na jej przyjazd.

Wybierając pomoc drogową musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Dokonując researchu wśród znajomych tudzież w Internecie zwracajmy uwagę na referencje oraz na doświadczenie danej firmy, świadczącej tego typu usługi.
Mogą to być referencje formalne – umiejscowione na stronie internetowej tudzież opinie naszych znajomych. Często obiegowe opinie są bardziej prawdziwe i rzetelne aniżeli „pijarowe” opisy na stronie internetowej.

Zobacz również: Jakie części i akcesoria warto mieć w trasie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podstawową zaletą dobrej pomocy drogowej jest sprzęt, którym dysponuje. Czym większa liczba sprzętu tym lepiej to świadczy o firmie. Ponadto daje to możliwość wykonywania wielu zleceń w różnych miejscach jednocześnie oraz pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych akcji ratowniczych.

Bardzo kluczową sprawą jest zakres usług - musi on być dopasowany do naszych potrzeb. Ponadto kwestia kompleksowej obsługi jest bardzo istotna.

Zwróćmy uwagę czy zatrudniona przez nas firma posiada własny parking czy też warsztat samochodowy. Zapewni nam to spokój i gwarancje profesjonalnego wykonania usługi.

REKLAMA

Niesłychanie ważnym elementem jest czas reakcji, który wpływa na szybki przyjazd i naprawę usterki bądź cechuje się wielogodzinnym czekaniem na poboczu drogi na upragniony widok holownika. To zawsze była chyba największa bolączka polskiej pomocy drogowej , lecz współcześnie wiele firm aspiruje już do zachodniego wzorca tego typu usługi i stara się wykonywać je jak najszybciej.

Ważny jest też obszar działania danej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej. Dotyczy to bezpośrednio nas – jeśli rozbijemy się w innym województwie niż w którym mieszkamy to przyjazd danej firmy jest uzależniony właśnie od tego czynnika. Lecz czasem zbyt duży zasięg działania pomocy drogowej może skutkować zbyt długim czasem oczekiwania na pomoc.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Ostatnim elementem , który powinniśmy wziąć pod uwagę to dostępność usług przez całą dobę. Profesjonalna firma czynna jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny i do tego bez wyjątku w okresie świąt. Naturalne jest, że dnia kolizji tudzież wypadku się nie wybiera i nikt nie chciałby przecież utknąć na prowincji np. w Wigilię.

Należy nadmienić, że duża część wypadków ma miejsce właśnie w święta, podczas których kierowcy spieszą się do swoich rodzin i jeżdżą nierozważnie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA