REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Kajetan Puszek
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Jaką procedurę należy spełnić, oczekując na pomoc drogową?

Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii na trasie to raczej nie będziemy mieli ani ochoty ani możliwości na wyszukanie najlepszej pomocy drogowej. Zadzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu, który akurat wpadnie nam w ręce. Musimy to zrobić wcześniej i w razie wypadku, skorzystać z jej pomocy.

REKLAMA

Podczas usterki na drodze pamiętajmy o podstawowych procedurach, które mają za zadanie prawidłowo oznaczyć i oświetlić nasz pojazd.
Na początku uruchom oświetlenie awaryjne. Później pozostaw samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Ważne jest, aby oznaczyć pojazd trójkątem ostrzegawczym – dlatego zawsze miej wyposażony pojazd w wymagane elementy wyposażenia, obowiązujące w danym kraju.
Jeśli już wezwałeś pomoc drogową to czekaj w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej na jej przyjazd.

Wybierając pomoc drogową musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Dokonując researchu wśród znajomych tudzież w Internecie zwracajmy uwagę na referencje oraz na doświadczenie danej firmy, świadczącej tego typu usługi.
Mogą to być referencje formalne – umiejscowione na stronie internetowej tudzież opinie naszych znajomych. Często obiegowe opinie są bardziej prawdziwe i rzetelne aniżeli „pijarowe” opisy na stronie internetowej.

Zobacz również: Jakie części i akcesoria warto mieć w trasie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podstawową zaletą dobrej pomocy drogowej jest sprzęt, którym dysponuje. Czym większa liczba sprzętu tym lepiej to świadczy o firmie. Ponadto daje to możliwość wykonywania wielu zleceń w różnych miejscach jednocześnie oraz pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych akcji ratowniczych.

Bardzo kluczową sprawą jest zakres usług - musi on być dopasowany do naszych potrzeb. Ponadto kwestia kompleksowej obsługi jest bardzo istotna.

Zwróćmy uwagę czy zatrudniona przez nas firma posiada własny parking czy też warsztat samochodowy. Zapewni nam to spokój i gwarancje profesjonalnego wykonania usługi.

REKLAMA

Niesłychanie ważnym elementem jest czas reakcji, który wpływa na szybki przyjazd i naprawę usterki bądź cechuje się wielogodzinnym czekaniem na poboczu drogi na upragniony widok holownika. To zawsze była chyba największa bolączka polskiej pomocy drogowej , lecz współcześnie wiele firm aspiruje już do zachodniego wzorca tego typu usługi i stara się wykonywać je jak najszybciej.

Ważny jest też obszar działania danej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej. Dotyczy to bezpośrednio nas – jeśli rozbijemy się w innym województwie niż w którym mieszkamy to przyjazd danej firmy jest uzależniony właśnie od tego czynnika. Lecz czasem zbyt duży zasięg działania pomocy drogowej może skutkować zbyt długim czasem oczekiwania na pomoc.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Ostatnim elementem , który powinniśmy wziąć pod uwagę to dostępność usług przez całą dobę. Profesjonalna firma czynna jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny i do tego bez wyjątku w okresie świąt. Naturalne jest, że dnia kolizji tudzież wypadku się nie wybiera i nikt nie chciałby przecież utknąć na prowincji np. w Wigilię.

Należy nadmienić, że duża część wypadków ma miejsce właśnie w święta, podczas których kierowcy spieszą się do swoich rodzin i jeżdżą nierozważnie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA