REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Kajetan Puszek
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress
Warto wybierać profesjonalną pomoc drogową fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Jaką procedurę należy spełnić, oczekując na pomoc drogową?

Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii na trasie to raczej nie będziemy mieli ani ochoty ani możliwości na wyszukanie najlepszej pomocy drogowej. Zadzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu, który akurat wpadnie nam w ręce. Musimy to zrobić wcześniej i w razie wypadku, skorzystać z jej pomocy.

REKLAMA

Podczas usterki na drodze pamiętajmy o podstawowych procedurach, które mają za zadanie prawidłowo oznaczyć i oświetlić nasz pojazd.
Na początku uruchom oświetlenie awaryjne. Później pozostaw samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Ważne jest, aby oznaczyć pojazd trójkątem ostrzegawczym – dlatego zawsze miej wyposażony pojazd w wymagane elementy wyposażenia, obowiązujące w danym kraju.
Jeśli już wezwałeś pomoc drogową to czekaj w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej na jej przyjazd.

Wybierając pomoc drogową musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Dokonując researchu wśród znajomych tudzież w Internecie zwracajmy uwagę na referencje oraz na doświadczenie danej firmy, świadczącej tego typu usługi.
Mogą to być referencje formalne – umiejscowione na stronie internetowej tudzież opinie naszych znajomych. Często obiegowe opinie są bardziej prawdziwe i rzetelne aniżeli „pijarowe” opisy na stronie internetowej.

Zobacz również: Jakie części i akcesoria warto mieć w trasie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podstawową zaletą dobrej pomocy drogowej jest sprzęt, którym dysponuje. Czym większa liczba sprzętu tym lepiej to świadczy o firmie. Ponadto daje to możliwość wykonywania wielu zleceń w różnych miejscach jednocześnie oraz pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych akcji ratowniczych.

Bardzo kluczową sprawą jest zakres usług - musi on być dopasowany do naszych potrzeb. Ponadto kwestia kompleksowej obsługi jest bardzo istotna.

Zwróćmy uwagę czy zatrudniona przez nas firma posiada własny parking czy też warsztat samochodowy. Zapewni nam to spokój i gwarancje profesjonalnego wykonania usługi.

REKLAMA

Niesłychanie ważnym elementem jest czas reakcji, który wpływa na szybki przyjazd i naprawę usterki bądź cechuje się wielogodzinnym czekaniem na poboczu drogi na upragniony widok holownika. To zawsze była chyba największa bolączka polskiej pomocy drogowej , lecz współcześnie wiele firm aspiruje już do zachodniego wzorca tego typu usługi i stara się wykonywać je jak najszybciej.

Ważny jest też obszar działania danej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej. Dotyczy to bezpośrednio nas – jeśli rozbijemy się w innym województwie niż w którym mieszkamy to przyjazd danej firmy jest uzależniony właśnie od tego czynnika. Lecz czasem zbyt duży zasięg działania pomocy drogowej może skutkować zbyt długim czasem oczekiwania na pomoc.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Ostatnim elementem , który powinniśmy wziąć pod uwagę to dostępność usług przez całą dobę. Profesjonalna firma czynna jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny i do tego bez wyjątku w okresie świąt. Naturalne jest, że dnia kolizji tudzież wypadku się nie wybiera i nikt nie chciałby przecież utknąć na prowincji np. w Wigilię.

Należy nadmienić, że duża część wypadków ma miejsce właśnie w święta, podczas których kierowcy spieszą się do swoich rodzin i jeżdżą nierozważnie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA