REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

Pay to Fuel, Pay to Fuel Skoda, płatność za paliwo samochodem
Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel
Kuba Brzeziński

REKLAMA

REKLAMA

Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

Grupa Volkswagena już od 2020 r. wdraża w swoich autach technologię Plug & Charge. Chodzi o to, że samochód sam zapłaci za prąd. Posiada bowiem moduł identyfikujący system płatności. Teraz podobna opcja jest dostępna w przypadku pojazdów spalinowych. Tu jednak płatność będzie dotyczyć klasycznego paliwa (benzyny, oleju napędowego lub LPG) i stanie się trochę mniej automatyczna.

REKLAMA

Jak działa Pay to Fuel w Skodzie?

REKLAMA

Zasada działania jest prosta. Kierowca na swój telefon ściąga aplikację komunikującą telefon z pulpitem w samochodzie. Łączy ją z pojazdem i uaktywnia opcję Pay to Fuel. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie aplikacji Pay to Fuel w samochodzie. Gotowe!

Jeżeli chodzi o sam system płatności, kierowca podjeżdża do wybranego dystrybutora paliwa na stacji określonej sieci, tankuje paliwo, a następnie potwierdza w aplikacji w telefonie punkt i numer dystrybutora. Zatwierdza płatność, a w efekcie na ekranie multimedialnym w samochodzie i aplikacji w telefonie otrzymuje potwierdzenie, że płatność została dokonana. Może zatem odpalić silnik i ruszyć dalej w trasę. Bez wizyty w sklepie stacji.

Płatność w aplikacji Pay to Fuel Skody jest realizowana za pomocą zapisania w programie danych karty debetowej lub kredytowej.

Jakie korzyści przynosi Pay to Fuel w Skodzie?

Korzyść z korzystania z aplikacji Pay to Fuel i bezkontaktowych płatności jest jedna. Kierowca może zatankować szybciej i nie musi obawiać się np. kolejek na stacjach. To niezwykle cenna rzecz w sytuacji, w której kierowca samodzielnie podróżuje z małym dzieckiem. Nie musi zostawiać go w zamkniętym samochodzie lub zabierać ze sobą na stację.

Warto pamiętać o tym, że aplikacja Pay to Fuel Skody działa na określonej sieci stacji paliwowych. Chodzi o operatorów, którzy podpisali umowy na obsługę zdalnych płatności z czeską marką.

W jakich modelach jest dostępne Pay to Fuel w Skodzie?

Lista modeli, w których działa aplikacja Pay to Fuel, okazuje się naprawdę długa. Znajduje się na niej:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Fabia III produkowana od maja 2017 r.
  • Fabia IV produkowana od czerwca 2021 r.
  • Kamiq produkowany od lipca 2019 r.
  • Scala produkowana od lutego 2019 r.
  • Octavia III produkowana od lutego 2017 r.
  • Octavia IV produkowana od sierpnia 2020 r.
  • Karoq produkowany od maja 2017 r.
  • Superb III produkowany od maja 2017 r.
  • Kodiaq produkowany od października 2016 r.

Bardzo ważne jest to, że pojazd musi być wyposażony w system nawigacyjny Amundsen lub Columbus, a kierowca musi mieć aktywne konto Skoda Connect. Tylko w ich przypadku istnieje możliwość ściągnięcia i aktywowania w aucie aplikacji Pay to Fuel.

W jakich krajach działa usługa Pay to Fuel w Skodzie?

Usługa Skoda Pay to Fuel jest wprowadzana stopniowo w kolejnych krajach. Już dziś mogą z niej korzystać pojazdy eksploatowane w Belgii, Danii, Luksemburgu, Niemczech, Holandii, Austrii i Szwajcarii. Na finiszu znajdują się prace dotyczące uruchomienia aplikacji także w Portugalii i Hiszpanii, a dodatkowo Skoda ma w planach wprowadzenie usługi także na rodzimym, czeskim rynku. Co z Polską? Na razie nasz kraj nie został uwzględniony w planach. To jednak może się w każdej chwili zmienić. Skoda już technologię posiada, musi jednak zdobyć jeszcze partnerów, a konkretnie namówić do współpracy sieci paliwowe.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA