Silnik wodorowy: jak działa i czemu jest taki eko?
REKLAMA
REKLAMA
Silnik wodorowy: skąd ten pomysł?
Ciężko wyobrazić sobie życie w XXI wieku bez samochodu. Mimo wszystko ekologia wymaga od nas tego, aby auta powodowały jak najmniejsze szkody dla środowiska. Ideał? Pojazd elektryczny - nie emituje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń. Z elektrykami jest jednak dość poważny problem i ten dotyczy ładowania. Jak go ominąć? Jednym z pomysłów jest napęd wodorowy.
REKLAMA
Silnik wodorowy: jak działa?
Samochody wodorowe działają w taki sposób, że zostały wyposażone w ogniwa. W jego wnętrzu odbywa się łączenie wodoru i tlenu. Skutkiem tego procesu jest energia elektryczna i krystalicznie czysta woda destylowana. Energia jest następnie magazynowana w niewielkiej baterii, skąd służy do zasilania elektrycznego silnika.
Silnik wodorowy: jest też praktyczny
Silnik wodorowy jest ekologiczny, a do tego praktyczny. Jedynym skutkiem pracy jednostki napędowej jest woda. Z drugiej strony ogniwo wodorowe nie wymaga ładowania baterii. Wozi na pokładzie elektrownię. Zasilający ją wodór tankuje się na stacji jak benzynę. Tankowanie zbiornika trwa dosłownie 3 minuty. Co więcej, taka ilość paliwa wystarczy na pokonanie przeciętnie 400 - 500 km.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.