REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Silnik 1.2 Turbo Toyota - awarie, problemy, opinie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Silnik 1.2 Turbo Toyota - awarie, problemy, opinie
Silnik 1.2 Turbo Toyota - awarie, problemy, opinie
/
Materiały prasowe Toyota

REKLAMA

REKLAMA

W roku 2015 Japończycy wkroczyli do segmentu małolitrażowych, doładowanych benzyniaków. Zrobili to jednak w swoim stylu, który wyraża przede wszystkim wysoka dawka nowych technologii.

REKLAMA

Toyota bardzo długo upierała się przy silnikach wolnossących. I o ile Japończykom udało się zmusić takie konstrukcje jak chociażby 1.6 Valvematic do spełniania restrykcyjnych norm emisji spalin, benzyniak nie potrafił jednego. Nadal okazywał się mało dynamiczny! W roku 2015 nowoczesność nabrała nowego znaczenia w ofercie Toyoty. To w tym momencie do sprzedaży wszedł nowy silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra. Motor ma 4 cylindry, 16 zaworów i rozrząd sterowany za pomocą łańcucha. Został jednak uzupełniony turbosprężarką i intercoolerem oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa D-4T.

REKLAMA

Z pojemności na poziomie 1196 cm3 Japończykom udało się wygenerować 116 koni mechanicznych mocy. Wartość ta jest osiągana w przedziale 5200 - 5600 obr./min. Moment obrotowy wynosi 185 Nm. Jednostka daje dostęp do niego w przedziale 1500 - 4000 obr./min. Suche możliwości benzyniaka 1.2 Turbo o oznaczeniu 8NR-FTS stanowią dopiero wprowadzenie. Szczególnie że silnik wyróżniał się też na rynku pod względem efektywności termicznej i paliwowej. W pierwszym przypadku osiągał wskaźnik na poziomie 36 proc. - a był to jeden z lepszych wyników na rynku motoryzacyjnym w roku 2015.

Zobacz również: Test Toyota Auris 1.2 Turbo 116 KM

Silnik 1.2 Turbo D-4T Toyota - co daje VVT-iW?

REKLAMA

Poza tym częścią nowej jednostki napędowej Toyoty stał się również system VVT-iW, czyli Variable Valve Timing - intelligent Wide. To już kolejny raz, w którym Japończycy ingerują w fazy rozrządu. Co zrobili tym razem? Za jego nowoczesnego układu sterownik silnika może regulować otwarcie zaworów dolotowych i wylotowych. To oznacza mniej więcej tyle, że istnieje możliwość przełączenia motoru z pracy w cyklu Otto na pracę w cyklu Atkinsona. Skutek? W ten sposób Toyocie udało się mocno obniżyć zapotrzebowanie motoru na paliwo, a do tego poprawione zostały osiągi.

Silnik 1.2 Turbo Toyoty pioniersko zaczął być montowany w modelu Auris drugiej generacji w wersji po liftingu. Następnie trafił pod maskę m.in. hitowego C-HR-a oraz Corolli sprzedawanej na rynku chińskim. Wprowadzenie do oferty motoru 1.2 D-4T okazało się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie że jednostka do tej pory cieszy się świetnymi opiniami kierowców. Jedyny wymóg? Prowadzący musi pamiętać o regularnych wizytach serwisowych. Olej powinien wymieniać średnio co 15 tysięcy kilometrów, ewentualnie raz w roku. Razem ze smarowidłem należy zmienić część filtrów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Używane: Toyota Auris II (od 2012) - opinie użytkowników i tyowe usterki

Silnik 1.2 Turbo Toyota - dane techniczne producenta:

Model Przyspieszenie 0 - 100 km/h Prędkość maksymalna Spalanie miasto/średnio/trasa w l na 100 km
Auris II 10,1 s. 200 km/h 5,9/4,8/4,2
C-HR 10,9 s. 190 km/h 7,4/6,0/5,2

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi zrobią porządek z hulajnogami

Łódź chce zapanować nad hulajnogami. Źle zaparkowane, leżące na chodniku jednoślady utrudniają przejście pieszym, więc włodarze chcą uporządkować ich zwrot. Do końca maja w Śródmieściu powstanie 313 miejsc do parkowania hulajnóg - ich działania dopilnują operatorzy.

Amerykańskie cła odbiją się na polskim przemyśle motoryzacyjnym

Jak to możliwe skoro w Polsce nie produkuje się samochodów, które trafiają na amerykański rynek? Ale wartość wytwarzanych w Polsce komponentów montowanych w tych pojazdach szacowana jest nawet na 350 mln euro rocznie. O tym, co nas czeka w branży w rozmowie z PAP mówi prezes PZPM, Jakub Faryś.

Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

REKLAMA

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA