REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Detailing samochodu. Inwestuj też w wygląd auta. To procentuje!

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
oprac. Kuba Brzeziński
Detailing samochodu
Detailing samochodu. Inwestuj też w wygląd auta. To procentuje!
Materiały FroGum

REKLAMA

REKLAMA

Dbanie o samochód to kwestia spokojnej eksploatacji i komfortu. Dbanie to jednak też sposób na podniesienie wartości estetycznej i rynkowej pojazdu. Jak dbać o estetykę? Metoda jest jedna. To szeroko pojęty detailing samochodu.

Serwis to jedno. Dbanie o auto to też detailing

Na czym polega dbanie o samochód? To nie tylko kontrolowanie stanu technicznego oraz ważności przeglądu i OC. To również odświeżenie wyglądu auta. Bo czysty pojazd nie tylko lepiej wygląda. On jest również estetyczny dla kolejnego nabywcy. To przekłada się na wartość pojazdu na rynku wtórnym. Jak dbać o wygląd samochodu? Nie ma lepszego sposobu niż detailing.

REKLAMA

Ważne

Detailing w przypadku handlarzy samochodów nie przyjmuje formy usuwania uszkodzeń i zabezpieczenia nadwozia. To raczej kwestia maskowania wad. To zasadnicza różnica między tym co robią z pojazdem handlarze a kierowcy prywatni.

Detailing samochodu to czyszczenie, usuwanie i zabezpieczanie

Detailing może kojarzyć się po prostu z czystym autem. To jednak skojarzenie mocno połowiczne. Warto pamiętać o tym, że auto nieustannie narażone jest na działanie czynników zewnętrznych. Kurz, piasek, deszcz i osady z dróg mogą prowadzić do mikrozarysowań, odbarwień i utraty blasku, wpływając z czasem na atrakcyjność i wartość pojazdu. W utrzymaniu dobrego stanu samochodu – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz – pomocny będzie auto detailing.

Przykład

Czym jest detailing? To proces precyzyjnej pielęgnacji, a także konserwacji, który przywraca blask powierzchni, a także usuwa i minimalizuje istniejące uszkodzenia.

Auto detailing to zadanie, które zazwyczaj powierzamy specjalistom, ponieważ zakres takich usług znacznie wybiega poza te, które wykonywane są w myjniach samochodowych. Tutaj mamy do czynienia z gruntownym czyszczeniem obejmującym m.in. dekontaminację karoserii i glinkowanie nadwozia pojazdu polegających na dogłębnym usunięciu zanieczyszczeń, polerowanie i zabezpieczenie lakieru – wyjaśnia Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

A może folia na nadwozie w ramach detailingu?

REKLAMA

Detailing samochodu jest kojarzony z woskowaniem czy powłokami ceramicznymi. Na tym jednak spektrum możliwości się nie kończy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także założenie specjalnej folii ochronnej, która bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ochrona lakieru przed latającymi obiektami, ale także świetnie chroni przed nieuważnym sąsiadem na parkingu.

Zabezpieczenie folia przynosi szereg korzyści. Niestety to zabieg wyjątkowo kosztowny. Przeciętnie cena usługi waha się od 15 do 35 tys. zł. Właśnie dlatego na oklejanie całego nadwozia folią decydują się przede wszystkim nabywcy luksusowych i drogich aut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Domowy detailing samochodu. Jak zadbać o wnętrze auta?

REKLAMA

Wykonanie detailingu nadwozia zleca się zazwyczaj profesjonalnemu warsztatowi. Choć przy odrobinie wiedzy lub chęci zdobycia wiedzy, właściciel pojazdu sam może odświeżyć wygląd pojazdu. O jakich procedurach warto pamiętać w domowym SPA? Mowa o myciu karoserii i szyb oraz trzeba się także skupić na wnętrzu.

W przypadku skórzanych foteli dobrze jest je porządnie wyczyścić i zabezpieczyć specjalną odżywką chroniącą materiał przed uszkodzeniami. Identycznej ochrony wymagają jednak również tworzywa sztuczne. Gumowe i plastikowe elementy pod wpływem promieniowania słonecznego często tracą swój intensywny kolor. W celu ich przywrócenia i zablokowania promieni UV stosuje się preparaty przeznaczone do regeneracji tworzyw sztucznych.

Chcąc zadbać np. o fabryczną wykładzinę podłogi, warto zainwestować w jakościowe dywaniki samochodowe oraz dedykowaną wkładkę do bagażnika. Dzięki tym dodatkom zyskujemy pewność, że podłoże samochodu jest odpowiednio zabezpieczone nie tylko przed uszkodzeniami i plamami, ale i wilgocią, która wydaje się być w aucie nieunikniona. Decydując się na taki zakup, najlepiej postawić na produkt z wytrzymałego i wodoodpornego materiału, np. TPE, który gwarantuje odpowiednią ochronę i przedłużenie żywotności podłogi pojazdu – mówi Bartosz Frontczak z FroGum.

Na dywanikach ulepszenia się nie kończą. Kolejny krok detailingu

Dywaniki są? No to może także pokrowce na siedzenia – to nie tylko ozdobny dodatek, ale przede wszystkim skuteczna ochrona tapicerki przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Wysokiej jakości pokrowce wydłużają żywotność materiału, zapewniają wygodę podróżowania oraz ułatwiają utrzymanie siedzeń w czystości, wpływając na ich estetykę oraz trwałość. Uzupełnianie akcentów może mieć też charakter sportowy. Pakiety aerodynamiczne zmniejszają opór powietrza, poprawiając prędkość i obniżając zużycie paliwa. Spojlery przednie poprawiają stabilność, a tylne zmniejszają opór powietrza.

Zobacz także: Karoseria 

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA