Detailing samochodu. Inwestuj też w wygląd auta. To procentuje!
REKLAMA
REKLAMA
- Serwis to jedno. Dbanie o auto to też detailing
- Detailing samochodu to czyszczenie, usuwanie i zabezpieczanie
- A może folia na nadwozie w ramach detailingu?
- Domowy detailing samochodu. Jak zadbać o wnętrze auta?
- Na dywanikach ulepszenia się nie kończą. Kolejny krok detailingu
Serwis to jedno. Dbanie o auto to też detailing
Na czym polega dbanie o samochód? To nie tylko kontrolowanie stanu technicznego oraz ważności przeglądu i OC. To również odświeżenie wyglądu auta. Bo czysty pojazd nie tylko lepiej wygląda. On jest również estetyczny dla kolejnego nabywcy. To przekłada się na wartość pojazdu na rynku wtórnym. Jak dbać o wygląd samochodu? Nie ma lepszego sposobu niż detailing.
REKLAMA
Detailing w przypadku handlarzy samochodów nie przyjmuje formy usuwania uszkodzeń i zabezpieczenia nadwozia. To raczej kwestia maskowania wad. To zasadnicza różnica między tym co robią z pojazdem handlarze a kierowcy prywatni.
Detailing samochodu to czyszczenie, usuwanie i zabezpieczanie
Detailing może kojarzyć się po prostu z czystym autem. To jednak skojarzenie mocno połowiczne. Warto pamiętać o tym, że auto nieustannie narażone jest na działanie czynników zewnętrznych. Kurz, piasek, deszcz i osady z dróg mogą prowadzić do mikrozarysowań, odbarwień i utraty blasku, wpływając z czasem na atrakcyjność i wartość pojazdu. W utrzymaniu dobrego stanu samochodu – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz – pomocny będzie auto detailing.
Czym jest detailing? To proces precyzyjnej pielęgnacji, a także konserwacji, który przywraca blask powierzchni, a także usuwa i minimalizuje istniejące uszkodzenia.
Auto detailing to zadanie, które zazwyczaj powierzamy specjalistom, ponieważ zakres takich usług znacznie wybiega poza te, które wykonywane są w myjniach samochodowych. Tutaj mamy do czynienia z gruntownym czyszczeniem obejmującym m.in. dekontaminację karoserii i glinkowanie nadwozia pojazdu polegających na dogłębnym usunięciu zanieczyszczeń, polerowanie i zabezpieczenie lakieru – wyjaśnia Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.
A może folia na nadwozie w ramach detailingu?
REKLAMA
Detailing samochodu jest kojarzony z woskowaniem czy powłokami ceramicznymi. Na tym jednak spektrum możliwości się nie kończy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także założenie specjalnej folii ochronnej, która bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ochrona lakieru przed latającymi obiektami, ale także świetnie chroni przed nieuważnym sąsiadem na parkingu.
Zabezpieczenie folia przynosi szereg korzyści. Niestety to zabieg wyjątkowo kosztowny. Przeciętnie cena usługi waha się od 15 do 35 tys. zł. Właśnie dlatego na oklejanie całego nadwozia folią decydują się przede wszystkim nabywcy luksusowych i drogich aut.
Domowy detailing samochodu. Jak zadbać o wnętrze auta?
REKLAMA
Wykonanie detailingu nadwozia zleca się zazwyczaj profesjonalnemu warsztatowi. Choć przy odrobinie wiedzy lub chęci zdobycia wiedzy, właściciel pojazdu sam może odświeżyć wygląd pojazdu. O jakich procedurach warto pamiętać w domowym SPA? Mowa o myciu karoserii i szyb oraz trzeba się także skupić na wnętrzu.
W przypadku skórzanych foteli dobrze jest je porządnie wyczyścić i zabezpieczyć specjalną odżywką chroniącą materiał przed uszkodzeniami. Identycznej ochrony wymagają jednak również tworzywa sztuczne. Gumowe i plastikowe elementy pod wpływem promieniowania słonecznego często tracą swój intensywny kolor. W celu ich przywrócenia i zablokowania promieni UV stosuje się preparaty przeznaczone do regeneracji tworzyw sztucznych.
Chcąc zadbać np. o fabryczną wykładzinę podłogi, warto zainwestować w jakościowe dywaniki samochodowe oraz dedykowaną wkładkę do bagażnika. Dzięki tym dodatkom zyskujemy pewność, że podłoże samochodu jest odpowiednio zabezpieczone nie tylko przed uszkodzeniami i plamami, ale i wilgocią, która wydaje się być w aucie nieunikniona. Decydując się na taki zakup, najlepiej postawić na produkt z wytrzymałego i wodoodpornego materiału, np. TPE, który gwarantuje odpowiednią ochronę i przedłużenie żywotności podłogi pojazdu – mówi Bartosz Frontczak z FroGum.
Na dywanikach ulepszenia się nie kończą. Kolejny krok detailingu
Dywaniki są? No to może także pokrowce na siedzenia – to nie tylko ozdobny dodatek, ale przede wszystkim skuteczna ochrona tapicerki przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Wysokiej jakości pokrowce wydłużają żywotność materiału, zapewniają wygodę podróżowania oraz ułatwiają utrzymanie siedzeń w czystości, wpływając na ich estetykę oraz trwałość. Uzupełnianie akcentów może mieć też charakter sportowy. Pakiety aerodynamiczne zmniejszają opór powietrza, poprawiając prędkość i obniżając zużycie paliwa. Spojlery przednie poprawiają stabilność, a tylne zmniejszają opór powietrza.
Zobacz także: Karoseria
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.