REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamarzające drzwi w samochodzie. Jak uniknąć problemów?

Zamarzające drzwi w samochodzie
Zamarzające drzwi w samochodzie

REKLAMA

REKLAMA

Zamarznięte drzwi w samochodzie to scenariusz, który w czasie pierwszych mrozów staje się szczególnie aktualny. Jak sobie poradzić z problemem?

Zamarzające uszczelki drzwi w samochodzie. Z czego wynika problem?

W toku eksploatacji w samochodzie zbiera się wilgoć. Ta gromadzi się jednak nie tylko w kabinie pasażerskiej, ale również na uszczelkach drzwi. Pora szczególnie sprzyjająca? Bez wątpienia jest nią jesień. Bo wtedy nawet bez opadów deszczu powietrze zawiera dużą ilość wilgoci. Drobinki wody zalegające na uszczelkach są bagatelizowane przez kierowców. A to spory błąd. Szczególnie gdy jednej z jesiennych nocy pojawi się pierwszy przymrozek. W jego wyniku może dojść do zamarznięcia drzwi w samochodzie. Skutek? Kierowca będzie miał problem z dostępem do kabiny pasażerskiej. A jeżeli użyje zbyt dużej ilości siły, może zerwać uszczelkę lub... klamkę!

REKLAMA

Zamarzające drzwi w samochodzie: co powinien zrobić kierowca?

Wilgoci jesienią nie da się uniknąć. To jednak nie oznacza, że właściciel pojazdu nie ma żadnych narzędzi, które mogą zapobiegać zamarzaniu drzwi w samochodzie. W jaki sposób? Wystarczy odpowiednio wcześnie nasmarować uszczelki. Idealnie nadaje się do tego np. dostępna w aptece gliceryna, ewentualnie dostępne w sklepach motoryzacyjnych i marketach specjalne spreje silikonowe. Przed nałożeniem środka wystarczy wyłącznie oczyścić i dokładnie osuszyć gumę uszczelki. Warto też pamiętać, aby nakładać środek w garażu, ewentualnie wtedy, gdy na zewnątrz jest dodatnia temperatura.

Zamarzające zamki w samochodzie to... problem numer 2!

Czasami zamarzają nie tylko drzwi, ale i zamki. Co w takim przypadku? Obecnie problem jest dużo mniejszy. W końcu większość samochodów ma centralny zamek zdalnie sterowany. Zamarznięty zamek nie jest zatem w stanie ograniczyć dostępu do kabiny pasażerskiej. Co jednak, gdy kierowca nie otwiera drzwi pilotem? Gdy kluczyk nie chce się przekręcić w zamku, na początek warto delikatnie opukać okolice zamka. To może rozkruszyć drobiny lodu. Drugą z metod jest rozpuszczenie zamarzniętej wody w zamku za pomocą np. suszarki - gdy auto stoi w garażu. Po trzecie do odmrożenia zamka można wykorzystać specjalny sprej dostępny w markecie lub sklepie motoryzacyjnym.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA