REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak uchronić auto przed kradzieżą?

alarm w pojeździe / fot. Fotolia
alarm w pojeździe / fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wszyscy obawiamy się kradzieży naszego samochodu, zwłaszcza, gdy nie jest ubezpieczony. Oto kilka sposobów jak zwiększyć bezpieczeństwo naszego samochodu.

Głównym zabezpieczeniem jest alarm samochodowy. Wielu właścicieli nie uaktywnia swoich alarmów ze względu na to, że włączają się zbyt często bez powodu, do tego zazwyczaj w nocy, budząc sąsiadów. Nierzadko złodziej właśnie na to czeka. Zdarza się, że celowo uruchomi alarm kilka razy w nocy np. bujając samochodem, aby właściciel go wyłączył. Dobrym sposobem jest alarm z pager’em, który dyskretnie poinformuje nas, że coś niedobrego dzieje się z pojazdem.
Jeśli decydujemy się na autoalarm, montaż powierzmy sprawdzonym fachowcom. Oni będą wiedzieli, jak ukryć kable zasilające go i inne elementy, których zniszczenie wyłączyłoby alarm. Z pewnością nie należy chwalić się rodzajem posiadanego alarmu poprzez naklejenie ostrzeżeń na szybach. To znacznie ułatwi złodziejowi rozbrojenie zabezpieczenia.

REKLAMA

Zobacz też: Co to jest bezpieczeństwo bierne i aktywne?

Torebka na fotelu

Nie należy kusić złodzieja pozostawiając w samochodzie wartościowe przedmioty. Często koszt wybitej szyby przewyższy wartość np. radia samochodowego lub urządzenia GPS. Nie chowajmy też takich rzeczy do schowka w samochodzie, gdyż złodziej może nas obserwować i odkryć nasze przyzwyczajenia.
Każdy samochód wyposażony jest w mechanizm blokujący kierownicę. Gdy wyjmiemy kluczyk ze stacyjki, spróbujmy odkręcić ją w jedną lub drugą stronę do czasu, aż poczujemy, że jest ona zablokowana. Złodziej musiałby ukraść nam kluczyki, aby szybko zwolnić blokadę. W przeciwnym razie może nie zdecydować się w ogóle na odjechanie naszym pojazdem, bo odblokowanie zajmie mu zbyt dużo czasu (jest to jednak możliwe).

Zobacz również: Jak wyprzedzać nocą?

Okazja czyni złodzieja

REKLAMA

Nigdy nie zostawiajmy kluczyków w samochodzie na stacji benzynowej. Wielu kierowców sądzi, że monitoring zapewnia pełne bezpieczeństwo, jednak tak nie jest. To, czego dowiemy się z przemysłowej kamery na stacji benzynowej, to że ktoś odjechał naszym atutem, co jednak już wiemy. Dowiemy się też, że miał kaptur i nie można go rozpoznać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zatłoczony parking też jest okazją, w szczególności wtedy, gdy złodziej wie, że długo nas nie będzie. Kino, teatr, imprezy masowe to miejsca, w których wybór samochodów do kradzieży jest wielki. Może się zdarzyć, że złodziej upodoba sobie właśnie nasz pojazd.

Zobacz również: Jakie są zaawansowane systemy bezpieczeństwa?

Możemy zamontować w naszym samochodzie serię innych zabezpieczeń, takich jak nadajnik GPS, który pozwoli nasze auto odnaleźć lub choćby dodatkową blokadę kierownicy i skrzyni biegów. Możemy też codziennie wyjmować akumulator z pojazdu, aby utrudnić złodziejowi zadanie. Pamiętajmy jednak, że osoba, która chce odebrać nam auto to przestępca. Jeśli będzie mu zależało na naszym samochodzie zrobi wszystko, aby go ukraść. My jedynie możemy zniechęcać,straszyć i na wszelkie, możliwe sposoby utrudnić mu realizowanie zamiarów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA