REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Chevrolet Camaro i Corvette znowu w Europie

Subskrybuj nas na Youtube
Nowy Chevrolet Camaro będzie dostępny także w Europie. Fot. Chevrolet
Nowy Chevrolet Camaro będzie dostępny także w Europie. Fot. Chevrolet

REKLAMA

REKLAMA

Z okazji stulecia Chevroleta na salonie samochodowym we Fraknfurcie amerykańska firma zaprezentuje nowe modele Chevroleta Camaro i Corvette. Oba modele są legendą amerykańskich aut sportowych. Poza świetnym wyglądem i mocą teraz mają o wiele więcej do zaoferowania.

Oba modele ucieleśniają tradycję Chevroleta, nierozerwalnie związaną z wyścigami, wysokimi osiągami i współzawodnictwem.

REKLAMA

 „Louis Chevrolet był nieustraszonym pionierem wyścigów, który zaprojektował nasz pierwszy samochód - powiedział Hossein Hassani, manager ds. produktów specjalnych Chevrolet Europe - Ogromnie się cieszymy, że możemy zaprezentować we Frankfurcie specjalną edycję Corvette, przygotowaną z okazji stulecia Chevroleta, a także niecierpliwie wyczekiwane Camaro. Oba modele są głęboko zakorzenione w historii Chevroleta, a zarazem są to supernowoczesne samochody o niezrównanych osiągach i legendarnym wyglądzie”.

Zobacz też: Chevrolet Camaro - narodziny luksusu

REKLAMA

Na europejski rynek Chevrolet wraca po dziesięciu latach. Nowy Camaro z silnikiem V8 o mocy 432 KM będzie dostępny w cenie od 199 900 zł za wersję coupe i 224 990 zł za kabriolet. Urodzinowe modele Corvette będą dostępne z roku modelowego 2012, włącznie z Grand Sport, Z06 i ZR1. W ofercie dostępne są także pakiety Transformers Special Edition oraz 45th Anniversary. Te specjalne edycje są ograniczone czasowo.

Specjalną edycję Corvette wyróżnia m.in. czarny lakier Carbon Flash Metallic, satynowo -czarne znaki graficzne i unikatowe satynowo - czarne koła aluminiowe. W miejsce tradycyjnego symbolu Chevroleta umieszczono cyfrę „100”. Poza tym urodzinowa edycja posiada logo z wizerunkiem Louisa Chevroleta na słupkach, centralnych osłonach kół i na środku koła kierownicy. Obręcze kół wykonane z lekkiego aluminium są różne dla poszczególnych modeli Corvette.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dodatkowo wszystkie modele urodzinowej edycji Corvette zostały wyposażone w system Magnetic Selective Ride Control – najszybciej reagujące zawieszenie na świecie i technologiczną innowację wprowadzoną do branży właśnie w Corvette.

REKLAMA

Poniżej kopuły maski lampy HID otoczone pierścieniami ksenonowych świateł LED przypominają głęboko osadzone oczy. Desing górnej linii nad tylnym zderzakiem, opatrzonej w nowe lampy typu quad LED posiadają tylko europejskie modele Camaro. Niebieskie ambientowe światło biegnie wzdłuż drzwi, podświetla także prędkościomierz i licznik obrotów.
Obszerne centrum informacji kierowcy (DIC) dostarcza wszelkich danych niezbędnych w podróży, w tym o zużyciu paliwa, informacje o trasie i ciśnieniu opon. Camaro jest jedynym pojazdem w swojej klasie, który oferuje w standardzie wyświetlacz typu Head Up Display (HUD). Wyświetlacz ten przedstawia informacje, takie jak prędkość i ustawienia radia na przedniej szybie, co nie zmusza kierowcy do odrywania wzroku od drogi. W standardzie wyposażeniem jest również ultradźwiękowy asystent tylnego parkowania z kamerą i sześć poduszek powietrznych, a także system mocowania fotelika Isofix.

Specjalna edycja pakietu Chevroleta trafia do sprzedaży kilka miesięcy po tym, jak model Corvette C6.R z numerem 73 zwyciężył w swojej klasie w 24-godzinym wyścigu Le Mans.
W ciągu 24 godzin Chevrolet Corvette (prowadzony przez Oliviera Beretta, Tommy’ego Milnera i Antonio Garbię) przejechał 314 okrążeń i przeciął metę 2 minuty i 29 sekund przed Ferrari 458 Italia z numerem 51. Trzecie miejsce zajęło BMW M3 GT z numerem 56, a czwarte Porsche 997 GT3 RSR z numerem 77.
Corvette Racing zaliczył sześć wygranych w klasie GTS/GT1 w wyścigach Le Mans (2001, 2002, 2004, 2005, 2006 i 2009). W 2010 roku zespół awansował do klasy GT2 (obecnie nazywanej GTE Pro).

Zobacz też: Historia Chevroleta: Europa kolebką światowego giganta

Camaro jest dostępny w wersji z ręczną skrzynią biegów, z silnikiem LS3 V8 o pojemności 6,2 l i mocy 432 KM, generującym moment obrotowy 569 Nm przy 4600 obr./min. Przekłada się to na przyspieszenie do 100 km/h w 5,2 sekundy w przypadku coupe i 5,4 sekundy w przypadku kabrioletu. Coupe z automatyczną skrzynią biegów osiąga 100 km/h w 5,4 sekundy, a kabriolet o 0,2 sekundy dłużej. Camaro osiąga maksymalną prędkość 250 km/h.

Na potrzeby europejskiego rynku, nowy model wyposażono w innowacyjne zawieszenie FE4. Charakteryzuje się ono większą sztywnością i stabilnością poprzeczną, co przekłada się na lepsze osiągi i ułatwia prowadzenie pojazdu przy wyższych prędkościach. 20-calowe koła wraz z oponami Pirelli PZero zapewniają pewne przekazanie mocy, a nieblokujące się hamulce z czterotłoczkowymi zaciskami marki Brembo w zestawieniu z StabiliTrak i systemem kontroli przyczepności, zapewniają skuteczne hamowanie i zwinne skręcanie.

Chevrolet Corvette również pojawi się w europejskich salonach Chevroleta. Fot. Chevrolet
Nowy Chevrolet Camaro: deska rozdzielcza. Fot. Chevrolet
Nowe Camaro: tył. Fot. Chevrolet
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA