REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mi-ray, czyli Chevrolet jak odrzutowiec

Nowy koncept Chevroleta, hybrydowy Mi-ray, fot. Chevrolet
Nowy koncept Chevroleta, hybrydowy Mi-ray, fot. Chevrolet

REKLAMA

REKLAMA

Na Salonie Samochodowym w Seulu zaprezentowany został Mi-ray - koncepcyjny roadster Chevroleta, zaopatrzony w hybrydową jednostkę napędową.

Najnowszy model Chevroleta charakteryzuje dynamiczna linia nadwozia, nawiązująca do myśliwców odrzutowych. Agresywny przód zdobi dwudzielna krata wlotu powietrza, obramowana diodowymi reflektorami oraz światłami dziennymi nowej konstrukcji. Oba zderzaki podobne są do tych montowanych w dawnych Corvettach.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy Mercedes klasy C 63 AMG Coupé

Bok auta rozdziela wznosząca się ku tyłowi linia ze światłami. Drzwi w Mi-rayu otwierają się pionowo do góry i do tyłu, co zapewnia wygodny dostęp do wnętrza. Zamiast tradycyjnych lusterek w nowym Chevrolecie znajdziemy elektrycznie chowane tylne kamery oraz kamerę umieszczoną z przodu, współpracującą z systemem GPS.

REKLAMA

Nadwozie wykonane zostało z włókien węglowych oraz tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym, zwanych CFRP. Auto porusza się na kołach 20-calowych z przodu i 21-calowych z tyłu, zaopatrzonych w obręcze wykonane z kompozytów aluminiowo-węglowych.

Wnętrze Mi-raya również zainspirowane zostało odrzutowcami. Znajdziemy w nim mieszankę elementów ze szczotkowanego aluminium, naturalnej skóry, białej tkaniny i powierzchni przypominającej ciekły metal, oraz umieszczony centralnie przycisk, uruchomiający pojazd. Opływowa, dwumiejscowa kabina chroniona jest przez skorupę z włókien węglowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Debiut hybrydowej Hondy

Auto napędzają dwa 15-kilowatowe silniki elektryczne, zasilane przez litowo-jonowy akumulator 1,6 kWh. Gromadzona jest w nim energia odzyskiwana podczas hamowania, a napęd może być przekazywany na przednie bądź tylne koła. W trybie sportowym Mi-ray uruchamia dodatkowo czterocylindrowy silnik turbo, o pojemności 1,5l, współpracujący z silnikami elektrycznymi. Zaopatrzony on został w precyzyjne sterowanie momentu obrotowego podawanego na lewe lub prawe koło.

Mi-ray zaprezentowany został na targach w Seulu, fot. Chevrolet
Dynamiczna linia nadwozia, fot. Chevrolet
Agresywny przód koncepcyjnego Mi-raya, fot. Chevrolet
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA