REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Koncepcyjny Chevrolet Colorado Rally

Chevrolet Colorado  Rally Fot. Chevrolet
Chevrolet Colorado Rally Fot. Chevrolet

REKLAMA

REKLAMA

Model Colorado Rally to koncepcyjny pojazd przygotowany przez Chevroleta na wrześniowe targi we Frankfurcie. Auto wpisuje się w politykę stylistyczną marki, jednocześnie prezentując przyszłościową stylistykę samochodów.

Koncepcyjna półciężarówka Colorado Rally to kolejna generacja średniej wielkości pickupa Colorado.

REKLAMA

W swojej 100-letniej historii Chevrolet stworzył szereg pięknych samochodów. Niektóre z nich, jak na przykład Belair, Suburban, Corvette czy Camaro, przeszły do legendy i zyskały miano samochodów kultowych. Mimo że samochody Chevroleta są bardzo zróżnicowane pod względem wyglądu, posiadają pewne wspólne cechy charakterystyczne dla marki, nadające im wyjątkowy charakter i wyraźnie odróżniające je od konkurentów.

Obecny trend stylistyczny Chevroleta opiera się na koncepcji „dynamicznego napięcia”, którą obserwujemy w ostatnich projektach marki. Nowe auta Chevroleta nawiązują do bogatego dziedzictwa marki, jednocześnie nie tracąc nic z nowoczesnego i dynamicznego charakteru.

Zobacz też: Koncepcyjny Chevrolet Miray

Chevrolet Colorado: Masywna sylwetka, zwarte, dynamiczne nadwozie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nadwozie koncepcyjnego Chevroleta Colorado Rally o wydłużonej kabinie, oparte na podwoziu z napędem AWD, po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Buenos Aires. Colorado Rally ma wyjątkowy charakter i został zaprojektowany z myślą o rajdowych trasach.

Auto jest wyposażone w 18-calowe felgi z terenowymi oponami, system zawieszenia o regulowanej wysokości (do 50 mm) i rajdowe amortyzatory Fox Racing Shox (skok amortyzatora 140mm).

REKLAMA

„Półciężarówki stanowiły podstawę marki Chevrolet przez prawie całą jej historię” mówi Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Colorado wnosi swój wkład w to dziedzictwo ekspresyjnym designem, wysokiej jakości wykończeniem oraz wszechstronnymi możliwościami użytkowymi”.

Duże reflektory przednie, wyposażone w światła do jazdy dziennej w technologii LED, charakterystyczne logo Chevroleta na przedzielonym grillu, starannie wyprofilowana maska i muskularne błotniki z włókna szklanego nadają Colorado unikalny wygląd. Off-roadowy charakter samochodu podkreślają dodatkowe światła na przedniej krawędzi dachu oraz przy lusterkach bocznych, szyby boczne z wlotami powietrza stosowane w samochodach rajdowych oraz wyciągarki o mocy 5,5 KM zamontowane w przednim i tylnym zderzaku. Do napędu nowego koncepcyjnego Chevroleta Colorado Rally posłuży czterocylindrowa jednostka wysokoprężna o pojemności 2,8 litra.

Karoseria Colorado pokryta jest metalizowanym perłowym lakierem z dodatkiem pozłacanych cząsteczek, a dach, zderzaki, progi oraz wnętrze przestrzeni bagażowej, która skrywa koło zapasowe i praktyczne skrzynki na narzędzia, pokryto czarnym plastikiem. Pokrywa przestrzeni bagażowej ma dwa duże wyżłobienia, co poprawia właściwości aerodynamiczne i nadaje niepowtarzalny wygląd tylnej części nadwozia. Inne charakterystyczne szczegóły to widoczny na zewnątrz korek wlewu paliwa i, oczywiście, złota „muszka” Chevy’ego na przedzielonym grillu i tylnej klapie.

Zobacz też: Chevrolet 490

REKLAMA

Wewnątrz projektanci skupili się na ergonomii, bezpieczeństwie i funkcjonalności. W kabinie dominuje kolor ciemnoszary, co kontrastuje ze srebrną klatką bezpieczeństwa i innymi metalicznymi detalami. Fotele obito tkaniną neoprenową z pomarańczowymi szwami, a deskę rozdzielczą wykończono teksturowaną skórą.   

Wnętrze Colorado przygotowano do jazdy off-roadowej. Wysokiej jakości kierownica ułatwia prowadzenie samochodu nawet w najcięższych warunkach terenowych. Posiada ona zintegrowane diody LED, które sygnalizują poziom obrotów silnika. Przed prawym fotelem, miejscem pracy pilota rajdowego, umieszczono duży ekran systemu nawigacji satelitarnej.  Fotele wyposażono w pięciopunktowe pasy, przymocowane bezpośrednio do klatki bezpieczeństwa. Automatyczny system gaśniczy zabezpiecza wnętrze oraz komorę silnika na wypadek pożaru.

Pozostałe elementy wyposażenia wnętrza obejmują miedzy innymi:

  • Zintegrowany w konsoli środkowej włącznik główny, który posiada dwie kluczowe funkcje: uruchamianie silnika i odłączanie wszystkich systemów w pojeździe w przypadku zagrożenia
  • System specjalnych filtrów kabinowych, który oczyszcza powietrze z pyłów podczas jazdy w terenie 
  • Umieszczony za fotelami chłodzony zbiornik na napoje dla pasażerów
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA