REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie

Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie. Fot. Fotolia
Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Firmy oferujące usługi monitoring pojazdów GPS zainteresowały się nową formą dotarcia do klientów. Coraz częściej można spotkać się z możliwością sprawowania łatwej i szybkiej kontroli nad wykorzystaniem służbowych aut z poziomu nowoczesnego telefonu komórkowego.

REKLAMA

Monitoring pojazdów wykorzystujący technologię GPS to segment, który dynamicznie nabiera popularności. Obecnie w Polsce monitorowanych jest ponad 170 tysięcy firmowych aut, a przewiduje się, że ich liczba będzie systematycznie rosła, bo coraz więcej przedsiębiorców dostrzega wymierne korzyści płynące z monitoringu. Coraz częściej takim rozwiązaniem zainteresowane są też mniejsze firmy (stanowiące lwią część polskiego rynku), które posiadają niewielkie floty – kilkunastu czy kilkudziesięciu pojazdów.

REKLAMA

W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, a monitoring jest narzędziem, które pomaga w ekonomicznym zarządzaniu flotą. Szacuje się, że średni efektywny czas wykorzystania polskiej ciężarówki to tylko 30-50%. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? W części przypadków jest to wykorzystywanie przez pracownikow pojazdów służbowych do celów prywatnych w godzianch pracy. To wiąże się nie tylko z marnowaniem czasu, ale też paliwa, za które płaci firma.

Zobacz też: Kto odpowiada za wypadek z udziałem auta służbowego?

REKLAMA

Jak mówi Agnieszka Kaźmierczak z serwisu Flotis.pl, zajmującego się monitoringiem - Lokalizacja w czasie rzeczywistym pozwala na łatwe i stałe sprawowanie kontroli nad firmowymi pojazdami. Z poziomu przeglądarki internetowej czy telefonu możemy podejrzeć mapę z trasą po której porusza się nasz pracownik, prędkością, liczbą postoi i tankowań. Dzięki temu zobaczymy czy odwiedził on wszystkie zaplanowane na dany dzień punkty i czy nie zjechał z wyznaczonej trasy.

Monitoring pozwala więc na zweryfikowanie sumienności naszego pracownika i ułatwia rozliczenie go z powierzonych mu zadań. Warto jednak zauważyć, że kontrolowanie jakości pracy kierowcy nie jest jedyną przesłanką do korzystania z lokalizacji GPS. Niezaprzeczalną bowiem korzyścią jest też zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom jak i flocie. Dzięki monitoringowi wiemy, gdzie dokładnie znajduje się pojazd, a to umożliwia zlokalizowanie go w razie kradzieży czy napadu, wysłanie pomocy, a także kontrolowanie czy kierowca stosuje się do zasad odnoszących się do odpoczynku na dłuższej trasie, co pomoże uniknąć wypadków drogowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak odliczyć cały VAT od Pickupa?

Dzięki atrakcyjnym pakietom internetowym użytkownicy telefonów komórkowych coraz częściej korzystają z usług mobilnych. Najczęściej za pomocą telefonów komunikują się ze znajomymi
i korzystają z usług GPS. Firmy zajmujące się monitoringiem pojazdów idą więc z duchem czasu. W celu umożliwienia pracodawcom dostępu do kontrolowania floty z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdują, oferują także monitoring z poziomu telefonu komorkówego. Wystarczy dostęp do internetu w telefonie i wszystkie interesujące nas informacje z przebiegu trasy znajdą się na naszym wyświetlaczu - mówi Agnieszka Kaźmierczak z Flotis.pl. Po zalogowaniu do serwisu wyświetli nam się m. in. lista pojazdów, ich pozycje na mapie i liczba przejechanych danego dnia kilometrów. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla tych, którzy nie mają w danym momencie (np. w podróży) dostępu do komputera, a chcieliby trzymać rękę na pulsie.

Źródło: Creandi

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA