REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie

Subskrybuj nas na Youtube
Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie. Fot. Fotolia
Nowy sposób na nadzorowanie pracownika w służbowym aucie. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Firmy oferujące usługi monitoring pojazdów GPS zainteresowały się nową formą dotarcia do klientów. Coraz częściej można spotkać się z możliwością sprawowania łatwej i szybkiej kontroli nad wykorzystaniem służbowych aut z poziomu nowoczesnego telefonu komórkowego.

REKLAMA

Monitoring pojazdów wykorzystujący technologię GPS to segment, który dynamicznie nabiera popularności. Obecnie w Polsce monitorowanych jest ponad 170 tysięcy firmowych aut, a przewiduje się, że ich liczba będzie systematycznie rosła, bo coraz więcej przedsiębiorców dostrzega wymierne korzyści płynące z monitoringu. Coraz częściej takim rozwiązaniem zainteresowane są też mniejsze firmy (stanowiące lwią część polskiego rynku), które posiadają niewielkie floty – kilkunastu czy kilkudziesięciu pojazdów.

REKLAMA

W dobie kryzysu wiele firm szuka oszczędności, a monitoring jest narzędziem, które pomaga w ekonomicznym zarządzaniu flotą. Szacuje się, że średni efektywny czas wykorzystania polskiej ciężarówki to tylko 30-50%. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? W części przypadków jest to wykorzystywanie przez pracownikow pojazdów służbowych do celów prywatnych w godzianch pracy. To wiąże się nie tylko z marnowaniem czasu, ale też paliwa, za które płaci firma.

Zobacz też: Kto odpowiada za wypadek z udziałem auta służbowego?

REKLAMA

Jak mówi Agnieszka Kaźmierczak z serwisu Flotis.pl, zajmującego się monitoringiem - Lokalizacja w czasie rzeczywistym pozwala na łatwe i stałe sprawowanie kontroli nad firmowymi pojazdami. Z poziomu przeglądarki internetowej czy telefonu możemy podejrzeć mapę z trasą po której porusza się nasz pracownik, prędkością, liczbą postoi i tankowań. Dzięki temu zobaczymy czy odwiedził on wszystkie zaplanowane na dany dzień punkty i czy nie zjechał z wyznaczonej trasy.

Monitoring pozwala więc na zweryfikowanie sumienności naszego pracownika i ułatwia rozliczenie go z powierzonych mu zadań. Warto jednak zauważyć, że kontrolowanie jakości pracy kierowcy nie jest jedyną przesłanką do korzystania z lokalizacji GPS. Niezaprzeczalną bowiem korzyścią jest też zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom jak i flocie. Dzięki monitoringowi wiemy, gdzie dokładnie znajduje się pojazd, a to umożliwia zlokalizowanie go w razie kradzieży czy napadu, wysłanie pomocy, a także kontrolowanie czy kierowca stosuje się do zasad odnoszących się do odpoczynku na dłuższej trasie, co pomoże uniknąć wypadków drogowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak odliczyć cały VAT od Pickupa?

Dzięki atrakcyjnym pakietom internetowym użytkownicy telefonów komórkowych coraz częściej korzystają z usług mobilnych. Najczęściej za pomocą telefonów komunikują się ze znajomymi
i korzystają z usług GPS. Firmy zajmujące się monitoringiem pojazdów idą więc z duchem czasu. W celu umożliwienia pracodawcom dostępu do kontrolowania floty z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdują, oferują także monitoring z poziomu telefonu komorkówego. Wystarczy dostęp do internetu w telefonie i wszystkie interesujące nas informacje z przebiegu trasy znajdą się na naszym wyświetlaczu - mówi Agnieszka Kaźmierczak z Flotis.pl. Po zalogowaniu do serwisu wyświetli nam się m. in. lista pojazdów, ich pozycje na mapie i liczba przejechanych danego dnia kilometrów. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla tych, którzy nie mają w danym momencie (np. w podróży) dostępu do komputera, a chcieliby trzymać rękę na pulsie.

Źródło: Creandi

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA