REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto wypożyczyć auto na zimowy wyjazd na ferie?

Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta
Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta

REKLAMA

REKLAMA

Na ferie zimowe można pojechać autem nawet wtedy jeśli go nie posiadamy. Wystarczy skorzystać z oferty firm wynajmujących samochody. Przebierać można w wielu typach aut, od eleganckich sedanów, poprzez rodzinne kombi aż po auta terenowe/SUV.

Wypożyczenie auta na ferie zimowe

Wyjazd na ferie, zwłaszcza zimowe, bywa wyjątkowo kłopotliwy. Dlaczego? Bowiem nie każdy z nas dysponuje autem na tyle dużych gabarytów aby zmieścić na jego pokładzie kilka kompletów nart wraz z niezbędnym do nich wyposażeniem. Co więcej, zdarza się, że do wycieczki chcą dołączyć znajomi. W tym momencie pojawia się pytanie - czy warto jechać na wyjazd dwoma samochodami? Czy ma to uzasadnienie ekonomiczne?

REKLAMA

REKLAMA

Dwa auta to nie tylko podwójne wydatki na paliwo, ale także podwójny problem z parkowaniem (miejsce, czas, koszty), wyjątkowo odczuwalny w trakcie sezonu urlopowego. Korki i wielominutowe poszukiwania wolnego miejsca w okolicy stoku potrafią wyjątkowo uprzykrzyć nawet najatrakcyjniejszy wyjazd na wczasy.

Oprócz tego nie każde auto nadaje się do eksploracji terenów o dużym nachyleniu drogi, która dodatkowo może być silnikiem zaśnieżona. W takich sytuacjach skuteczny okazać się może pojazd z dużym prześwitem i napędem na wszystkie koła. W dobie dzisiejszych aut terenowych, popularnych SUV-ów, nie brakuje i takich posiadających 7-miejsc. W rezultacie tego typu auto rozwiązuje się za jednym zamachem dwa problemy - braku miejsca i słabych właściwości terenowych. Co więcej, nawet obecnie sprzedawane vany często posiadają zwiększone możliwości terenowe za sprawą nowoczesnych napędów 4x4 i systemów wspomagających kierowcę na nieutwardzonych szlakach. Może zatem warto rozważyć wypożyczenie auta na ferie?

Auto z wypożyczalni

Podróż na zimowy urlop autem z wypożyczalni przestała być fanaberią czy przejawem luksusu. Dla wielu kierowców to atrakcyjne rozwiązanie zarówno pod względem kosztów, jak i wygody oraz bezpieczeństwa. Wynajęte auto może bowiem czasowo zastąpić dotychczas użytkowany pojazd i lepiej sprawdzi się podczas wyjazdu.

Zobacz też: Jak nie dać się oszukać w wypożyczalni samochodów?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

„Klient jest w stanie dobrać pojazd najbardziej odpowiedni do oczekiwań. Dla rodzin z dziećmi duży van sprawdzi się lepiej niż auto kompaktowe czy miejskie użytkowane na co dzień. W większym samochodzie łatwiej jest bezpiecznie umieścić wszystkie bagaże, które nie będą stanowiły zagrożenia dla podróżujących. A jeśli komuś przyjdzie ochota na poruszanie się luksusową limuzyną, może zdecydować się na taki właśnie pojazd” – mówi Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu Carsson Car Rental.

Wykorzystanie samochodu z wypożyczalni jest racjonalne nie tylko ze względu na możliwości przewozowe. Warto także brać pod uwagę koszty podróżowania oraz stan techniczny pojazdu. Jeśli z własnego auta korzystamy sporadycznie, rzadko odwiedzamy serwis albo dysponujemy starszym pojazdem, to musimy liczyć się z problemami eksploatacyjnymi takimi jak m.in. niedoładowany akumulator, blokujące się zaciski układu hamulcowego, pogarszające się właściwości ogumienia (starzenie oraz deformacja na skutek długiego postoju), starzejący się olej oraz płyn hamulcowy i chłodniczy. Każdy z wymienionych ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. A nic tak nie irytuje, jak perspektywa powrotu popsutego samochodu na lawecie i strata co najmniej jednego dnia na poszukiwanie mechanika, kontakty z ubezpieczycielem i organizację zastępczego środka transportu. Zwłaszcza, jeśli wydarzy się to za granicą.

Zobacz też: Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

„Wypożyczalnie dbają o wysoki standard usług. Dostępne dla klientów samochody to nowe modele o podwyższonym standardzie wyposażenia, co ma kluczowy wpływ na komfort podróży. Stan techniczny pojazdów jest regularnie kontrolowany, dzięki czemu kierowca ma pewność, że korzysta z auta, które jest profesjonalnie przygotowane do użytkowania” – podkreśla Paweł Reczyński.

Wyższy standard wyposażenia wiąże się także z bezpieczeństwem. Większość samochodów dostępnych w ramach wynajmu ma w standardzie układy takie ESP czy ASR, które przydają się szczególnie w warunkach zimowych, kiedy występuje zwiększone ryzyko poślizgu. Warto mieć także na uwadze rozwiązania z zakresu oświetlenia. Łatwo docenić je zimą, gdy szybciej zapada zmierzch. W samochodach z wyższych segmentów standardowo instalowane są reflektory z lampami ksenonowymi, dzięki którym kierowca lepiej widzi drogę i jej otoczenie. Im zaś lepsze warunki ma zapewnione prowadzący, tym łatwiej jest bezpiecznie i spokojnie dojechać na miejsce wypoczynku. A następnie cało i zdrowo wrócić do domu.

Materiał powstał we współpracy z firmą Carsson Car Rental

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA