REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto wypożyczyć auto na zimowy wyjazd na ferie?

Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta
Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta

REKLAMA

REKLAMA

Na ferie zimowe można pojechać autem nawet wtedy jeśli go nie posiadamy. Wystarczy skorzystać z oferty firm wynajmujących samochody. Przebierać można w wielu typach aut, od eleganckich sedanów, poprzez rodzinne kombi aż po auta terenowe/SUV.

Wypożyczenie auta na ferie zimowe

Wyjazd na ferie, zwłaszcza zimowe, bywa wyjątkowo kłopotliwy. Dlaczego? Bowiem nie każdy z nas dysponuje autem na tyle dużych gabarytów aby zmieścić na jego pokładzie kilka kompletów nart wraz z niezbędnym do nich wyposażeniem. Co więcej, zdarza się, że do wycieczki chcą dołączyć znajomi. W tym momencie pojawia się pytanie - czy warto jechać na wyjazd dwoma samochodami? Czy ma to uzasadnienie ekonomiczne?

REKLAMA

REKLAMA

Dwa auta to nie tylko podwójne wydatki na paliwo, ale także podwójny problem z parkowaniem (miejsce, czas, koszty), wyjątkowo odczuwalny w trakcie sezonu urlopowego. Korki i wielominutowe poszukiwania wolnego miejsca w okolicy stoku potrafią wyjątkowo uprzykrzyć nawet najatrakcyjniejszy wyjazd na wczasy.

Oprócz tego nie każde auto nadaje się do eksploracji terenów o dużym nachyleniu drogi, która dodatkowo może być silnikiem zaśnieżona. W takich sytuacjach skuteczny okazać się może pojazd z dużym prześwitem i napędem na wszystkie koła. W dobie dzisiejszych aut terenowych, popularnych SUV-ów, nie brakuje i takich posiadających 7-miejsc. W rezultacie tego typu auto rozwiązuje się za jednym zamachem dwa problemy - braku miejsca i słabych właściwości terenowych. Co więcej, nawet obecnie sprzedawane vany często posiadają zwiększone możliwości terenowe za sprawą nowoczesnych napędów 4x4 i systemów wspomagających kierowcę na nieutwardzonych szlakach. Może zatem warto rozważyć wypożyczenie auta na ferie?

Auto z wypożyczalni

Podróż na zimowy urlop autem z wypożyczalni przestała być fanaberią czy przejawem luksusu. Dla wielu kierowców to atrakcyjne rozwiązanie zarówno pod względem kosztów, jak i wygody oraz bezpieczeństwa. Wynajęte auto może bowiem czasowo zastąpić dotychczas użytkowany pojazd i lepiej sprawdzi się podczas wyjazdu.

Zobacz też: Jak nie dać się oszukać w wypożyczalni samochodów?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

„Klient jest w stanie dobrać pojazd najbardziej odpowiedni do oczekiwań. Dla rodzin z dziećmi duży van sprawdzi się lepiej niż auto kompaktowe czy miejskie użytkowane na co dzień. W większym samochodzie łatwiej jest bezpiecznie umieścić wszystkie bagaże, które nie będą stanowiły zagrożenia dla podróżujących. A jeśli komuś przyjdzie ochota na poruszanie się luksusową limuzyną, może zdecydować się na taki właśnie pojazd” – mówi Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu Carsson Car Rental.

Wykorzystanie samochodu z wypożyczalni jest racjonalne nie tylko ze względu na możliwości przewozowe. Warto także brać pod uwagę koszty podróżowania oraz stan techniczny pojazdu. Jeśli z własnego auta korzystamy sporadycznie, rzadko odwiedzamy serwis albo dysponujemy starszym pojazdem, to musimy liczyć się z problemami eksploatacyjnymi takimi jak m.in. niedoładowany akumulator, blokujące się zaciski układu hamulcowego, pogarszające się właściwości ogumienia (starzenie oraz deformacja na skutek długiego postoju), starzejący się olej oraz płyn hamulcowy i chłodniczy. Każdy z wymienionych ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. A nic tak nie irytuje, jak perspektywa powrotu popsutego samochodu na lawecie i strata co najmniej jednego dnia na poszukiwanie mechanika, kontakty z ubezpieczycielem i organizację zastępczego środka transportu. Zwłaszcza, jeśli wydarzy się to za granicą.

Zobacz też: Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

„Wypożyczalnie dbają o wysoki standard usług. Dostępne dla klientów samochody to nowe modele o podwyższonym standardzie wyposażenia, co ma kluczowy wpływ na komfort podróży. Stan techniczny pojazdów jest regularnie kontrolowany, dzięki czemu kierowca ma pewność, że korzysta z auta, które jest profesjonalnie przygotowane do użytkowania” – podkreśla Paweł Reczyński.

Wyższy standard wyposażenia wiąże się także z bezpieczeństwem. Większość samochodów dostępnych w ramach wynajmu ma w standardzie układy takie ESP czy ASR, które przydają się szczególnie w warunkach zimowych, kiedy występuje zwiększone ryzyko poślizgu. Warto mieć także na uwadze rozwiązania z zakresu oświetlenia. Łatwo docenić je zimą, gdy szybciej zapada zmierzch. W samochodach z wyższych segmentów standardowo instalowane są reflektory z lampami ksenonowymi, dzięki którym kierowca lepiej widzi drogę i jej otoczenie. Im zaś lepsze warunki ma zapewnione prowadzący, tym łatwiej jest bezpiecznie i spokojnie dojechać na miejsce wypoczynku. A następnie cało i zdrowo wrócić do domu.

Materiał powstał we współpracy z firmą Carsson Car Rental

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA