REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto wypożyczyć auto na zimowy wyjazd na ferie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta
Wyjazd na ferie można zorganizować korzystając z wynajmu auta

REKLAMA

REKLAMA

Na ferie zimowe można pojechać autem nawet wtedy jeśli go nie posiadamy. Wystarczy skorzystać z oferty firm wynajmujących samochody. Przebierać można w wielu typach aut, od eleganckich sedanów, poprzez rodzinne kombi aż po auta terenowe/SUV.

Wypożyczenie auta na ferie zimowe

Wyjazd na ferie, zwłaszcza zimowe, bywa wyjątkowo kłopotliwy. Dlaczego? Bowiem nie każdy z nas dysponuje autem na tyle dużych gabarytów aby zmieścić na jego pokładzie kilka kompletów nart wraz z niezbędnym do nich wyposażeniem. Co więcej, zdarza się, że do wycieczki chcą dołączyć znajomi. W tym momencie pojawia się pytanie - czy warto jechać na wyjazd dwoma samochodami? Czy ma to uzasadnienie ekonomiczne?

REKLAMA

REKLAMA

Dwa auta to nie tylko podwójne wydatki na paliwo, ale także podwójny problem z parkowaniem (miejsce, czas, koszty), wyjątkowo odczuwalny w trakcie sezonu urlopowego. Korki i wielominutowe poszukiwania wolnego miejsca w okolicy stoku potrafią wyjątkowo uprzykrzyć nawet najatrakcyjniejszy wyjazd na wczasy.

Oprócz tego nie każde auto nadaje się do eksploracji terenów o dużym nachyleniu drogi, która dodatkowo może być silnikiem zaśnieżona. W takich sytuacjach skuteczny okazać się może pojazd z dużym prześwitem i napędem na wszystkie koła. W dobie dzisiejszych aut terenowych, popularnych SUV-ów, nie brakuje i takich posiadających 7-miejsc. W rezultacie tego typu auto rozwiązuje się za jednym zamachem dwa problemy - braku miejsca i słabych właściwości terenowych. Co więcej, nawet obecnie sprzedawane vany często posiadają zwiększone możliwości terenowe za sprawą nowoczesnych napędów 4x4 i systemów wspomagających kierowcę na nieutwardzonych szlakach. Może zatem warto rozważyć wypożyczenie auta na ferie?

Auto z wypożyczalni

Podróż na zimowy urlop autem z wypożyczalni przestała być fanaberią czy przejawem luksusu. Dla wielu kierowców to atrakcyjne rozwiązanie zarówno pod względem kosztów, jak i wygody oraz bezpieczeństwa. Wynajęte auto może bowiem czasowo zastąpić dotychczas użytkowany pojazd i lepiej sprawdzi się podczas wyjazdu.

Zobacz też: Jak nie dać się oszukać w wypożyczalni samochodów?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

„Klient jest w stanie dobrać pojazd najbardziej odpowiedni do oczekiwań. Dla rodzin z dziećmi duży van sprawdzi się lepiej niż auto kompaktowe czy miejskie użytkowane na co dzień. W większym samochodzie łatwiej jest bezpiecznie umieścić wszystkie bagaże, które nie będą stanowiły zagrożenia dla podróżujących. A jeśli komuś przyjdzie ochota na poruszanie się luksusową limuzyną, może zdecydować się na taki właśnie pojazd” – mówi Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu Carsson Car Rental.

Wykorzystanie samochodu z wypożyczalni jest racjonalne nie tylko ze względu na możliwości przewozowe. Warto także brać pod uwagę koszty podróżowania oraz stan techniczny pojazdu. Jeśli z własnego auta korzystamy sporadycznie, rzadko odwiedzamy serwis albo dysponujemy starszym pojazdem, to musimy liczyć się z problemami eksploatacyjnymi takimi jak m.in. niedoładowany akumulator, blokujące się zaciski układu hamulcowego, pogarszające się właściwości ogumienia (starzenie oraz deformacja na skutek długiego postoju), starzejący się olej oraz płyn hamulcowy i chłodniczy. Każdy z wymienionych ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. A nic tak nie irytuje, jak perspektywa powrotu popsutego samochodu na lawecie i strata co najmniej jednego dnia na poszukiwanie mechanika, kontakty z ubezpieczycielem i organizację zastępczego środka transportu. Zwłaszcza, jeśli wydarzy się to za granicą.

Zobacz też: Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

„Wypożyczalnie dbają o wysoki standard usług. Dostępne dla klientów samochody to nowe modele o podwyższonym standardzie wyposażenia, co ma kluczowy wpływ na komfort podróży. Stan techniczny pojazdów jest regularnie kontrolowany, dzięki czemu kierowca ma pewność, że korzysta z auta, które jest profesjonalnie przygotowane do użytkowania” – podkreśla Paweł Reczyński.

Wyższy standard wyposażenia wiąże się także z bezpieczeństwem. Większość samochodów dostępnych w ramach wynajmu ma w standardzie układy takie ESP czy ASR, które przydają się szczególnie w warunkach zimowych, kiedy występuje zwiększone ryzyko poślizgu. Warto mieć także na uwadze rozwiązania z zakresu oświetlenia. Łatwo docenić je zimą, gdy szybciej zapada zmierzch. W samochodach z wyższych segmentów standardowo instalowane są reflektory z lampami ksenonowymi, dzięki którym kierowca lepiej widzi drogę i jej otoczenie. Im zaś lepsze warunki ma zapewnione prowadzący, tym łatwiej jest bezpiecznie i spokojnie dojechać na miejsce wypoczynku. A następnie cało i zdrowo wrócić do domu.

Materiał powstał we współpracy z firmą Carsson Car Rental

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA