REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wspólne przejazdy - ABC kierowcy

Wspólne przejazdy - ABC kierowcy. Fot. Fotolia
Wspólne przejazdy - ABC kierowcy. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Użyczanie wolnych miejsc w samochodzie podróżnym staje się coraz popularniejsze. O czym kierowca powinien pamiętać decydując się zabranie dodatkowych osób do auta?

Wspólne podróże stały się modne głównie ze względu na oszczędność pieniędzy, ale są również promowane jako środek służący ograniczeniu ruchu drogowego.Między kierowcami a pasażerami pośredniczą specjalnie do tego stworzone aplikacje, serwisy i grupy. O co warto zadbać, decydując się na udostępnienie miejsca podróżnym w swoim samochodzie?

REKLAMA

Zobacz też: Jak zamówić ekologiczną taksówkę przez smartphone'a?

Ubezpieczanie samochodu i rozsądna jazda

Podstawą, bez której nie możemy ruszyć się z domu, jest opłacona składka OC. Pobierając zapłatę (nawet symboliczną) od pasażera musimy liczyć się z tym, że jeśli będziemy uczestnikami wypadku drogowego,
to pasażer może ubiegać się o odszkodowanie za ewentualny uszczerbek na zdrowiu. W sytuacji, gdy kierowca posiada ważne ubezpieczenie OC, a sam nie był sprawcą wypadku, to ubezpieczyciel pokrywa wszelkie kosztyKierowcy nie muszą obawiać się poniesienia ewentualnych kosztów – pokrywa
je obowiązkowa polisa OC. Kluczem jest jednak jak zawsze bezpieczna jazda. Jak dotąd nie otrzymaliśmy informacji o żadnym wypadku drogowym, który zdarzył się podczas przejazdu umówionego przez Yanosik AutoStop
– mówi twórca aplikacji, Adam Tychmanowicz. W razie problemów z nieuczciwym ubezpieczycielem zawsze możemy zwrócić się o pomoc do Rzecznika Ubezpieczonych.

Samochód Twoją wizytówką

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zanim zaprosisz pasażera do swojego samochodu, zadbaj o to, aby poczuł się w nim komfortowo. Schludne wnętrze to podstawa. Podobnie jak czulibyśmy się niezręcznie siedząc u kogoś w domu na kanapie pełnej okruchów, pustych puszek i papierków po batonikach, tak i w aucie nie należy to do przyjemności. Zapewnij pasażerowi przyjemną i czystą podróż, a na pewno będzie Wam się razem milej jechało.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera

W Polsce, jak w większości krajów na świecie, obowiązuje nakaz jazdy z zapiętymi pasami. Przed wyruszeniem w trasę warto upewnić się, że pasażerowie również są zabezpieczeni. Jeśli podróżujemy z kimś po raz pierwszy, warto na początku określić zasady obowiązujące w pojeździe, np.: "U mnie w aucie nie palimy, nie rozmawiamy o polityce i nie jemy kruszących się rzeczy, a kawę pijemy tylko z zamkniętych kubków”. Jeśli oboje to zaakceptujecie, Ty będziesz jechał bez stresu, a pasażer od początku będzie wiedział, jak ma się zachować.

Zobacz też: Yanosik Autostop do czego służy?

Aplikacje i serwisy służące do umawiania się na wspólne przejazdy pozwalają kierowcom i pasażerom łatwiej  się komunikować i utrzymywać kontakt, jeśli ponownie wybiorą się w tą samą trasę – Jeśli ktoś raz przekonał się, że podróż z kimś obcym może być przyjemna, to z pewnością częściej będzie szukał takiej możliwości. Zauważyliśmy taką tendencję w aplikacji Yanosik dla kierowców i Yanosik AutoStop dla pasażerów – przekonuje Adam Tychmanowicz.

Źródło: Materiały prasowe YanosikAutoStop.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA