REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak podróżować autem ze zwierzętami?

oprac. Kuba Brzeziński
Jak podróżować autem ze zwierzętami, podróż ze zwierzęciem, podróż z pupilem, wyjazd wakacyjny ze zwierzęciem
Jak podróżować autem ze zwierzętami, podróż ze zwierzęciem, podróż z pupilem, wyjazd wakacyjny ze zwierzęciem
Jak podróżować autem ze zwierzętami?
Materiały FroGum

REKLAMA

REKLAMA

Podróż autem ze zwierzęciem może być prawdziwym wyzwaniem. Co zatem zrobić, aby zadbać o komfort, ale i bezpieczeństwo czworonoga oraz zabezpieczyć auto przed zniszczeniami? Jest kilka porad, które powinniście poznać.

Podróżowanie z psem lub kotem może być nie tylko uciążliwe, ale także stresujące zarówno dla zwierzaka, jak i dla kierowcy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do podróży i zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie warunki, a także zabezpieczyć samochód przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zabrudzeniami. W końcu każdy właściciel czworonoga wie, że podróżowanie ze zwierzakiem wiąże się z ryzykiem pojawienia się trudnych do usunięcia kłębków sierści, zabrudzeń na tapicerce czy nawet uszkodzeń wewnętrznych elementów auta.

REKLAMA

Jak podróżować autem ze zwierzętami? Po pierwsze przygotuj siebie i pupila

Odpowiednie przygotowanie pupila do podróży samochodem pozwoli uniknąć stresu i problemów podczas jazdy. Przede wszystkim warto upewnić się, że zwierzak nie ma żadnych problemów zdrowotnych, w tym… choroby lokomocyjnej. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale i czworonogów, powodując stres i wymioty. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z podróżowania z psem. Zarówno w przypadku zdrowych, jak i chorych pupili, należy pamiętać o tym, aby nie karmić ich bezpośrednio przed podróżą.

Ważne

Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie podawać leków przeznaczonych dla ludzi w przypadku podejrzeń choroby lokomocyjnej. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z weterynarzem, który doradzi odpowiednie rozwiązania.

Warto również zadbać o maksymalny komfort zwierzęcia podczas podróży, zapewniając mu odpowiednie warunki i unikając sytuacji, które mogą wywołać niepotrzebny stres i nieprzyjemności. Wewnątrz auta powinna panować optymalna temperatura – nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Jeśli chcesz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa Twojego pupila w trakcie jazdy, daj mu jego ulubiony koc czy zabawkę do gryzienia.

Po drugie przygotuj samochód. Zadbaj o szelki, transporter lub... bagażnik

REKLAMA

Przewożenie zwierzaków w samochodzie to kwestia nie tylko ich komfortu i bezpieczeństwa, ale również odpowiedzialności właściciela. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, które zapewni czworonogowi wygodne i pewne miejsce podczas jazdy. W przypadku mniejszych pupili świetnie sprawdzą się szelki i pasy przypinane do siedzeń lub specjalne transportery.

Transportery są jednym z najbezpieczniejszych sposobów przewożenia zwierząt. Mocuje się je na tylnej kanapie w taki sposób, aby podczas jazdy czy w razie gwałtownego hamowania nie mogły się przemieścić. Należy pamiętać, żeby były dostosowane do wielkości i wagi pupila – zbyt mały lub zbyt duży rozmiar może negatywnie wpłynąć na komfort w trakcie jazdy – podpowiada Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

Zwykle miejscem przewożenia większych psów jest bagażnik. Ważne, aby przestrzeń była połączona z kabiną samochodu jak w autach typu SUV czy kombi. Chodzi o to, aby pies cały czas miał dostęp do świeżego powietrza. Przewożąc psiaka w bagażniku, można pokusić się o zakup specjalnej klatki samochodowej – dopasowanej do wielkości pupila – która będzie dla niego własnym, przytulnym kątem.

Po trzecie zabezpiecz auto przed zniszczeniem

REKLAMA

Oprócz zadbania o wygodę i bezpieczeństwo zwierzaka, ważne jest także zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniami czy plamami. Podróżowanie z pupilem wiąże się z ryzykiem zniszczenia oryginalnej tapicerki i wykładziny. W końcu kto nie zmagał się z trudnymi do usunięcia z siedzeń kłębkami sierści po wizycie u groomera czy pełnym błota i piachu bagażnikiem po radosnym hasaniu w lesie? Chcąc osłonić tylną kanapę, postaw na dedykowany pokrowiec. Zwykły koc nie sprawdzi się w tej roli najlepiej – może się podwijać i spadać oraz trudno jest go wyczyścić.

Welurowe dywaniki dobrze zamienić na takie z gumy lub TPE, które nie pochłaniają wilgoci i zapobiegają rozwijaniu się brzydkiego zapachu. Na plamy – z błota, psich smaczków czy brudnych łapek – wrażliwe jest również wnętrze bagażnika, które bez odpowiedniego zabezpieczenia może łatwo ulec zniszczeniu. Dobrym pomysłem okazują się specjalne maty chroniące wykładzinę przed wodą, brudem, porysowaniem czy pogryzieniem. Ze względu na łatwość w czyszczeniu, doskonale sprawdzą się w przypadku psów, które gubią dużo sierści przez cały rok oraz tych, które obficie się ślinią.

Nie można zaprzeczyć, że przewożenie psiaków – szczególnie tych większych – w bagażniku może powodować zniszczenia oryginalnej wykładziny, która mając do czynienia z piachem, wodą, błotem czy brudem wnoszonym przez pupila, będzie po prostu wymagać kosztownego czyszczenia lub wymiany. Dedykowana wkładka do bagażnika stanowi świetne zabezpieczenie przed plamami i uszkodzeniami. Warto wybrać taką wykonaną z tworzywa TPE odznaczającego się dużą wytrzymałością. Taki gadżet pomaga utrzymać wnętrze bagażnika w czystości, jednocześnie chroniąc go przed zadrapaniami spowodowanymi psimi pazurami. Co więcej, mieszanka, z której wykonana jest wkładka, nie zawiera w sobie żadnych toksycznych substancji, więc absolutnie, nie musimy w tej sytuacji martwić się o zdrowie naszego pupila – mówi ekspert marki FroGum.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Obwodnica Pułtuska. Jest ZRID, zaraz startują prace

    Pułtusk jest pięknym miastem o mocnym akcencie historycznym. Nie ma się zatem co dziwić, że rząd postanowił zainwestować w nie 442 mln zł. A właściwie to nie tyle w nie, co w jego okolice. Bo powstanie obwodnica Pułtuska. Trasa otrzymała właśnie ZRID.

    Kara więzienia za brak OC? Od 1 października 2023 r. nowe przepisy

    Kierowcy w przypadku braku OC boją się szczególnie kary wlepionej przez UFG. 1 października 2023 r. pojawi się nowelizacja przepisów. W jej głos 7200 zł opłaty karnej straci na znaczeniu. Bo sankcja w skrajnym przypadku rozszerzy się do kary więzienia.

    UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

    Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

    Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

    Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

    REKLAMA

    Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

    UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    REKLAMA

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    REKLAMA