REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak podróżować autem ze zwierzętami?

oprac. Kuba Brzeziński
Jak podróżować autem ze zwierzętami, podróż ze zwierzęciem, podróż z pupilem, wyjazd wakacyjny ze zwierzęciem
Jak podróżować autem ze zwierzętami?
Materiały FroGum

REKLAMA

REKLAMA

Podróż autem ze zwierzęciem może być prawdziwym wyzwaniem. Co zatem zrobić, aby zadbać o komfort, ale i bezpieczeństwo czworonoga oraz zabezpieczyć auto przed zniszczeniami? Jest kilka porad, które powinniście poznać.

Podróżowanie z psem lub kotem może być nie tylko uciążliwe, ale także stresujące zarówno dla zwierzaka, jak i dla kierowcy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do podróży i zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie warunki, a także zabezpieczyć samochód przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zabrudzeniami. W końcu każdy właściciel czworonoga wie, że podróżowanie ze zwierzakiem wiąże się z ryzykiem pojawienia się trudnych do usunięcia kłębków sierści, zabrudzeń na tapicerce czy nawet uszkodzeń wewnętrznych elementów auta.

REKLAMA

Jak podróżować autem ze zwierzętami? Po pierwsze przygotuj siebie i pupila

Odpowiednie przygotowanie pupila do podróży samochodem pozwoli uniknąć stresu i problemów podczas jazdy. Przede wszystkim warto upewnić się, że zwierzak nie ma żadnych problemów zdrowotnych, w tym… choroby lokomocyjnej. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale i czworonogów, powodując stres i wymioty. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z podróżowania z psem. Zarówno w przypadku zdrowych, jak i chorych pupili, należy pamiętać o tym, aby nie karmić ich bezpośrednio przed podróżą.

Ważne

Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie podawać leków przeznaczonych dla ludzi w przypadku podejrzeń choroby lokomocyjnej. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z weterynarzem, który doradzi odpowiednie rozwiązania.

Warto również zadbać o maksymalny komfort zwierzęcia podczas podróży, zapewniając mu odpowiednie warunki i unikając sytuacji, które mogą wywołać niepotrzebny stres i nieprzyjemności. Wewnątrz auta powinna panować optymalna temperatura – nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Jeśli chcesz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa Twojego pupila w trakcie jazdy, daj mu jego ulubiony koc czy zabawkę do gryzienia.

Po drugie przygotuj samochód. Zadbaj o szelki, transporter lub... bagażnik

REKLAMA

Przewożenie zwierzaków w samochodzie to kwestia nie tylko ich komfortu i bezpieczeństwa, ale również odpowiedzialności właściciela. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, które zapewni czworonogowi wygodne i pewne miejsce podczas jazdy. W przypadku mniejszych pupili świetnie sprawdzą się szelki i pasy przypinane do siedzeń lub specjalne transportery.

Transportery są jednym z najbezpieczniejszych sposobów przewożenia zwierząt. Mocuje się je na tylnej kanapie w taki sposób, aby podczas jazdy czy w razie gwałtownego hamowania nie mogły się przemieścić. Należy pamiętać, żeby były dostosowane do wielkości i wagi pupila – zbyt mały lub zbyt duży rozmiar może negatywnie wpłynąć na komfort w trakcie jazdy – podpowiada Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zwykle miejscem przewożenia większych psów jest bagażnik. Ważne, aby przestrzeń była połączona z kabiną samochodu jak w autach typu SUV czy kombi. Chodzi o to, aby pies cały czas miał dostęp do świeżego powietrza. Przewożąc psiaka w bagażniku, można pokusić się o zakup specjalnej klatki samochodowej – dopasowanej do wielkości pupila – która będzie dla niego własnym, przytulnym kątem.

Po trzecie zabezpiecz auto przed zniszczeniem

REKLAMA

Oprócz zadbania o wygodę i bezpieczeństwo zwierzaka, ważne jest także zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniami czy plamami. Podróżowanie z pupilem wiąże się z ryzykiem zniszczenia oryginalnej tapicerki i wykładziny. W końcu kto nie zmagał się z trudnymi do usunięcia z siedzeń kłębkami sierści po wizycie u groomera czy pełnym błota i piachu bagażnikiem po radosnym hasaniu w lesie? Chcąc osłonić tylną kanapę, postaw na dedykowany pokrowiec. Zwykły koc nie sprawdzi się w tej roli najlepiej – może się podwijać i spadać oraz trudno jest go wyczyścić.

Welurowe dywaniki dobrze zamienić na takie z gumy lub TPE, które nie pochłaniają wilgoci i zapobiegają rozwijaniu się brzydkiego zapachu. Na plamy – z błota, psich smaczków czy brudnych łapek – wrażliwe jest również wnętrze bagażnika, które bez odpowiedniego zabezpieczenia może łatwo ulec zniszczeniu. Dobrym pomysłem okazują się specjalne maty chroniące wykładzinę przed wodą, brudem, porysowaniem czy pogryzieniem. Ze względu na łatwość w czyszczeniu, doskonale sprawdzą się w przypadku psów, które gubią dużo sierści przez cały rok oraz tych, które obficie się ślinią.

Nie można zaprzeczyć, że przewożenie psiaków – szczególnie tych większych – w bagażniku może powodować zniszczenia oryginalnej wykładziny, która mając do czynienia z piachem, wodą, błotem czy brudem wnoszonym przez pupila, będzie po prostu wymagać kosztownego czyszczenia lub wymiany. Dedykowana wkładka do bagażnika stanowi świetne zabezpieczenie przed plamami i uszkodzeniami. Warto wybrać taką wykonaną z tworzywa TPE odznaczającego się dużą wytrzymałością. Taki gadżet pomaga utrzymać wnętrze bagażnika w czystości, jednocześnie chroniąc go przed zadrapaniami spowodowanymi psimi pazurami. Co więcej, mieszanka, z której wykonana jest wkładka, nie zawiera w sobie żadnych toksycznych substancji, więc absolutnie, nie musimy w tej sytuacji martwić się o zdrowie naszego pupila – mówi ekspert marki FroGum.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA