REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Taka będzie przyszłość ruchu drogowego według Continentala

Taka będzie przyszłość ruchu drogowego według Continentala / fot. Continental
Taka będzie przyszłość ruchu drogowego według Continentala / fot. Continental
Continental

REKLAMA

REKLAMA

Samochody będą komunikować się ze sobą i z systemem świateł drogowych? Continental twierdzi, że tak.
Continental

Continental

Continental

Podczas Targów Elektroniki Użytkowej (CES) w Las Vegas Continental przedstawił najnowsze, inteligentne rozwiązania w zakresie łączności, mobilności oraz pojazdów autonomicznych. Stanowią one kolejny krok w kierunku tworzenia inteligentnych miast, poprzez zredukowanie emisji zanieczyszczeń, poprawę płynności ruchu drogowego oraz zminimalizowanie liczby wypadków drogowych.

REKLAMA

Zrównoważony transport

Do najważniejszych rozwiązań Continental prezentowanych podczas Targów CES 2018 należy najnowsza wersja koncepcji pojazdu autonomicznego zapewniającego równowagę pomiędzy ekonomią a ekologią. Samochód o nazwie BEE („Balanced Economy and Ecology mobility concept”), ma umożliwić całkowicie nowe podejście do indywidualnej mobilności w miastach. Dodatkowo, koncepcja ta jest kompatybilna z Technologią Inteligentnego Skrzyżowania opracowaną przez Continental.

Continental

BEE

Continental

Continental

„Komunikujące się“ skrzyżowania dla poprawy bezpieczeństwa

REKLAMA

Technologia Inteligentnego Skrzyżowania Continental, dzięki wykorzystaniu systemu bazującego na czujnikach umożliwiających m.in. wykrywanie nadjeżdżających obiektów oraz łączenie sygnałów z czujników w celu przesyłania w czasie rzeczywistym informacji na temat warunków panujących na drodze, ma poprawić bezpieczeństwo na miejskich skrzyżowaniach. Celem Continentala jest, aby każdy samochód, kierowany przez kierowcę lub komputer, a także pojazd autonomiczny, w momencie dojechania do skrzyżowania mógł skorzystać z innowacyjnego systemu.

Rozwiązanie to składa się z trzech bazowych elementów umożliwiających bieżącą komunikację, tzn. z zestawu czujników do zastosowania na skrzyżowaniu, algorytmów łączenia sygnałów z czujników generujących model środowiska oraz z urządzeń dedykowanych komunikacji na małych odległościach (Dedicated Short-Range Communications, DSRC), które można zastosować zarówno na skrzyżowaniach, jak i w samochodach. System ten wykrywa wszystkich uczestników ruchu drogowego wokół skrzyżowania oraz przekazuje dane dotyczące lokalizacji i ruchu tych obiektów do zbliżających się do skrzyżowania pojazdów, które są wyposażone w technologię V2X. Technologia ta pozwala na komunikowanie się pojazdu z dowolnym urządzeniem poprzez specjalne moduły transmisyjne, sensory ruchu drogowego i maszty radiowe.

Już w tym roku Continental planuje rozpoczęcie wdrożenia Technologii Inteligentnego Skrzyżowania w mieście Columbus (Ohio, USA), które w 2016 roku wygrało amerykański konkurs DOT Smart City Challenge.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Elektroniczne rozwiązania dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy

Podczas targów CES Continental zaprezentował również innowacyjne rozwiązania, które mają przyczynić się do poprawy transportu prywatnego - m.in. automatyczne rozwiązanie do przyczep ułatwiające kierowcom ich obsługę oraz nagradzany wyświetlacz dotykowy 3D Surface Touch Display pomagający kierowcy w utrzymaniu koncentracji podczas obsługi panelu sterowania. Wśród prezentowanych nowości znalazły się również takie rozwiązania, jak czujniki HFL 3D Flash LiDAR oraz kamera 5. generacji, które podniosą sprawność zestawów czujników pojazdów automatycznych. Na targach CES 2018 Continental zaprezentował także system AllCharge oraz system ładowania akumulatorów pojazdu na stacjach ładowania przewodowego dowolnego typu, który może być także źródłem zasilania elektronarzędzi, a nawet całego domu podczas przerw w dostawach prądu.

Źródło: Continental

Taka będzie przyszłość ruchu drogowego według Continentala / fot. Continental
Continental
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA