REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozpoczęto akcje przywoławczą dla VW Passat, CC i EOS

Volkswagen Passat 2.0 TDI
Volkswagen Passat 2.0 TDI

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen dostał na zgodę na rozpoczęcie akcji serwisowej dotyczącej VW Passata, CC i EOS-a napędzanych dwulitrowym silnikiem Diesla z serii EA189.

Wadliwy silnik 2.0 TDI

REKLAMA

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił dzisiaj na przeprowadzenie akcji serwisowej w Volkswagenach Passat, CC oraz Eos z silnikami 2.0 TDI typu EA 189. Właściciele ponad 800.000 pojazdów, których dotyczy sprawa silników Diesla zostaną zaproszeni do warsztatów w najbliższym terminie. Będą otrzymywać sukcesywnie listowne powiadomienia, a następnie będą mogli w krótkim czasie uzgodnić ze swoim serwisem Volkswagena termin wizyty w warsztacie.

REKLAMA

Volkswagen kontynuuje w ten sposób rozpoczętą na początku roku akcję serwisową w pojazdach, których dotyczy sprawa diesli. Jürgen Stackmann – Członek Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i after sales – stwierdził: „Rozpoczęta teraz akcja serwisowa w stosunku do modeli Passat, CC oraz Eos dotyczy wielkiej liczby aut, które zaczną pojawiać się w warsztatach. Cieszę się, że możemy rozpocząć wdrażanie modyfikacji w pojazdach należących do ponad 800.000 naszych klientów. Nasze salony dealerskie i serwisy są do tej akcji dobrze przygotowane”.

W Niemczech powiadamianie klientów odbywa się dwustopniowo. Najpierw pismem, którego treść uzgodniono z KBA, właściciele pojazdów zostali poinformowani, że należący do nich samochód podlega akcji serwisowej. W drugim piśmie klienci są proszeni o uzgodnienie dogodnego terminu wizyty z dowolnie wybranym przez nich autoryzowanym serwisem Volkswagena. Pismo tej treści będzie wkrótce stopniowo przesyłane do właścicieli modeli Passat, CC i Eos, które są wyposażone w silniki 2.0 TDI o mocy 81 kW, 100 kW oraz 103 kW.

Zobacz też: Wpływ afery spalinowej Volkswagena na wzrost gospodarczy Polski

REKLAMA

Po wdrożeniu modyfikacji technicznych samochody będą spełniać wszystkie normy wymagane prawem. KBA potwierdził ponadto w pełnym zakresie, że środki techniczne przewidziane w stosunku do tych modeli nie spowodują zmiany ilości zużywanego paliwa, osiągów ani poziomu hałasu. Wcześniej KBA zapewnił o tym samym w odniesieniu do innych modeli, które zostały już objęte akcją serwisową.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Volkswagen nadal pracuje aktywnie nad wdrożeniem modyfikacji technicznych i wprowadzi je we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłej współpracy z odpowiednimi instytucjami. Klienci nie poniosą żadnych kosztów związanych z przeprowadzaniem czynności serwisowych w pojazdach. Ponadto - w ramach akcji serwisowej - wszystkim klientom zostanie zaproponowany odpowiedni, bezpłatny, zastępczy środek transportu.

Zapowiedziana początkowo na drugi kwartał akcja serwisowa dotycząca pojazdów z silnikami 1.2 TDI typu EA 189 rozpocznie się z opóźnieniem: Volkswagen zakłada, że wkrótce otrzyma pozwolenie na przeprowadzenie modyfikacji technicznych w innych modelach produkowanych masowo, wyposażonych w silniki 2.0 TDI podlegające akcji serwisowej.

Samochody, których dotyczy ta sprawa są bezpieczne i sprawne technicznie. Do czasu wdrożenia modyfikacji mogą bez przeszkód poruszać się po ulicach. Akcja przeprowadzania niezbędnych zmian technicznych odbywa się w całej Europie według planu oraz terminarza uzgodnionego z KBA.

Źródło: materiały prasowe VW

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.

REKLAMA

10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

Konfiskata samochodu i mandat za brak OC. Na to muszą uważać kierowcy

Kierowcy muszą uważać na szereg przepisów drogowych. Wysokość mandatów znacząco wzrosła już od 2022 roku. Jednak to nie wszystko. Bowiem w 2024 roku zostały wprowadzone kolejne ważne zmiany. W niektórych sytuacjach sąd może podjąć decyzję o przepadku auta. Na co należy uważać, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

REKLAMA