REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych 2014

Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych 2014
Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych 2014
Goodyear

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 25-28 września 2014 r. odbędą się w Krakowie Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. W wydarzeniu wezmą udział kierowcy zrzeszeni w Światowej Unii Kierowców Zawodowych (UICR).

Mistrzostwa organizowane są w poszczególnych państwach członkowskich UICR co 2 lata, jednak gospodarzem tego wydarzenia może zostać jedynie ta organizacja, która wyróżnia się w swojej działalności w Unii. Ostatnie edycje gościły w RPA, Austrii, Włoszech, Luksemburgu i Chorwacji. W tym roku, po raz pierwszy w historii impreza w całości odbędzie się w Polsce. To oznacza, że we wrześniu br. do Krakowa zjedzie kilkuset kierowców m.in. pojazdów ciężarowych, autokarów i samochodów dostawczych.

REKLAMA

Kto może wziąć udział w Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych?

Udział w Mistrzostwach mogą wziąć udział jedynie kierowcy, którzy są członkami Światowej Unii Kierowców Zawodowych (UICR). Rywalizacja będzie się odbywać w kilku kategoriach:
• A „solo” – ciężarówka do 18 ton (kategoria prawa jazdy C);
• B „bus” – autokar turystyczny (kategoria prawa jazdy D);
• C „zestaw” – ciągnik z naczepą (kategoria prawa jazdy C+E);
• D „tandem” – pojazd ciężarowy z naczepą (kategoria prawa jazdy C+E)
• E „uczniowie” – młodzi adepci zawodu w wieku do 24 lat; pojazd ciężarowy 7,5 tony (kategoria prawa jazdy C1);
• F „furgon” – pojazd dostawczy 3,5 tony.

Zobacz też: Test Infiniti Q50 2.2d: szlacheckie aspiracje

Gospodarzem polskiej edycji mistrzostw jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera. Stowarzyszenie od 2008 roku jest pełnoprawnym członkiem UICR, która skupia w swoich szeregach 28 państw z całego świata: Austrię, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Finlandię, Francję, Hiszpanię, Holandię, Kanadę, Lichtenstein, Luksemburg, Niemcy, Norwegię, Polskę, Portugalię, RPA, Rumunię, Słowację, Słowenię, Szwajcarię, Urugwaj, Węgry, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Zimbabwe.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych 2014

„Do Krakowa przyjedzie ponad 200 uczestników z różnych stron świata. Reprezentacje europejskie najczęściej przyjadą autokarami, minibusami, ale te z Afryki czy Ameryki przybędą drogą lotniczą. Oczywiście tak logistyka przewozów, zakwaterowanie, zawody, jak i w ogóle cały program wymaga od naszego stowarzyszenia  ogromnego zaangażowania organizacyjnego. Oprócz wolontariuszy wspierają nas organizacje przewoźników drogowych w Polsce oraz wielu partnerów i sponsorów. Poza uroczystą galą powitania na Zamku Królewskim w Niepołomicach cała impreza odbywa się na terenie przyległym do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Otwarty teren stawia przed nami wiele zadań: budowę całej infrastruktury zawodów, tj. placu, zaplecza dla jury, namiotu cateringowego i specjalnej strefy VIP. Dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu naszych partnerów i sponsorów będziemy mogli sprostać wykonaniu tak trudnego dla organizacji pozarządowej zadania” – komentuje Bogusława Barbara Zimmer, Prezes Mistrzostw UICR Polska 2014 i wiceprezes SKPT ds. programowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Zabytkowy samochód - lokata kapitału

REKLAMA

Goodyear jest partnerem zarówno Mistrzostw, jak i eliminacji, które odbyły się w kwietniu br. w Sosnowcu. Firma sponsoruje m.in. strój, który otrzyma każdy reprezentant Polski. Będzie to bluza z barwami narodowymi i logo Goodyear, która wyróżni naszą reprezentację podczas wrześniowego finału w Krakowie.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać organizację imprezy tak ważnej dla środowiska kierowców pojazdów ciężarowych. Te zawody to nie tylko bardzo widowiskowe wydarzenie, na które na pewno warto się wybrać, ale też szansa dla Polski na zaprezentowanie się wśród kierowców z całego świata. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji - w tym zwłaszcza pojazdów ciężarowych - do Krakowa, a naszej reprezentacji życzymy samych sukcesów” – powiedział Janusz Krupa, Menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.

Zawody odbędą się w dniach 25-28 września 2014 r. na terenie przyległym do Muzeum Lotnictwa w Krakowie, wjazd od ul. Bora Komorowskiego.

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA