REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyścigi mydelniczek Red Bull wracają do Polski

Pierwszy w Polsce wyścig mydelniczek Red Bull odbył się w 2002 roku w Warszawie.
Pierwszy w Polsce wyścig mydelniczek Red Bull odbył się w 2002 roku w Warszawie.
formula1.com

REKLAMA

REKLAMA

Po 9-letniej przerwie od pierwszych i zarazem ostatnich wyścigów mydelniczek w Polsce, te niecodzienne zawody organizowane przez Red Bull wracają we wrześniu na warszawską Agrykolę. Podpowiadamy co należy zrobić, aby wziąć w nich udział.

Nazwa wyścigu nawiązuje do pojazdów, które budowano w Belgii doczepiając kółka do drewnianych skrzyń po mydle. Tak powstałe „bolidy” służyły niegdyś do szalonych zjazdów ze zboczy belgijskich wzniesień. Ten pomysł na jedyną w swoim rodzaju rywalizację podchwycił Red Bull tworząc w 2000 roku nową formułę wyścigów pełną przeszkód na trasie oraz innych atrakcji zarówno dla zawodników jak i kibiców.

REKLAMA

Zobacz też: Augusto Farfus nowym kierowcą zespołu Castrol EDGE i BMW Motorsport

Aby wystartować w wyścigu z własnym bolidem należy spełnić kilka formalności w określonych terminach. Zacząć należy od zgłoszenia swojego zespołu na stronie internetowej organizatora do 31 maja. Zespół powinien liczyć cztery osoby – trzech członków załogi oraz kierowcę (w przypadku pojazdu dwuosobowego, jeden z członków załogi może być pilotem). Kierowcę, ewentualnego pilota oraz osobę rejestrującą zespół obowiązuje ograniczenie wiekowe – muszą mieć oni ukończone 16 lat.

Po pomyślnej rejestracji i otrzymaniu pakietu zgłoszeniowego należy stworzyć projekt bolidu pamiętając o spełnieniu następujących warunków:

  • musi być samobieżny, czyli do jego napędu służyć mogą tylko mięśnie członków załogi;
  • musi mieć sprawne hamulce i kierownicę pozwalającą nim sterować;
  • nie może posiadać ostrych krawędzi, elementów ze szkła ani odrywających się części;
  • jego wymiary powinny być następujące: wysokość nie większa niż 2,4 m, szerokość nie większa niż 1,8 m, długość nie większa niż 6 m, prześwit min. 20 cm;
  • jego masa bez kierowcy nie może przekroczyć 80 kg.

Projekt mydelniczki wraz z jej danymi technicznymi oraz wypełnionym pakietem zgłoszeniowym należy przesłać do organizatora nie później niż do 15 czerwca. W ciągu siedmiu dni jury wybierze 77 projektów, 3 kolejne wybiorą internauci. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom każdy bolid będzie musiał przed startem przejść badania techniczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Serwis otoMoto.pl zaprezentował swój team

O miejscu w klasyfikacji decydować będzie czas przejazdu oraz punktacja jury, które oceniać będzie styl, efektywność startu oraz pomysłowość projektu mydelniczki. Nagrody przewidziano dla trzech najlepszych zespołów. Zwycięska ekipa pojedzie do siedziby Red Bull Racing pod Londynem, gdzie m.in. spróbuje swoich sił na symulatorze F1 oraz zwiedzi fabrykę bolidów. Zdobywcy drugiego miejsca na podium odbędą jazdy samochodem rajdowym pod okiem Michała Kościuszki. Trzeci w klasyfikacji zespół w nagrodę weźmie udział w zawodach gokartowych wraz ze swoimi znajomymi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA