REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

I twoje dziecko może zostać Robertem Kubicą

Subskrybuj nas na Youtube
Wyścigowa szkoła to da dzieciaków szansa na znalezienie się o krok od podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy fot. WSKW
Wyścigowa szkoła to da dzieciaków szansa na znalezienie się o krok od podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy fot. WSKW

REKLAMA

REKLAMA

Okres wakacyjny kojarzy się nam z odpoczynkiem i nieograniczoną ilością wolnego czasu. Czasem prowadzi to do braku pomysłów na jego rozsądne wykorzystanie, a nawet tęsknoty do dawnych obowiązków. Rozwiązanie dla dzieci i młodzieży przygotowało Centrum Grand Prix, zakładając Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych.

Połączenie czterolatka, włoskiego bolidu wyścigowego? Okazuje się, że jest to możliwe. Warszawski tor kartingowy Grand Prix, zlokalizowany w centrum handlowym Blue City, otworzył Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych. Każde dziecko powyżej czwartego roku życia może zacząć rozwijać swoje umiejętności i szlifować talent.

REKLAMA

Szybko, ale bezpiecznie

Młodzi rajdowcy mogą trenować na bolidach włoskiej firmy Birel, mającej ponad 50-letnie doświadczenie w branży kartingowej. Możliwość dopasowania każdego elementu bolidu (ustawienia pedałów, kierownicy i fotela) do wzrostu dziecka oraz lekkie i wytrzymałe zderzaki sprawiają, że mały kierowca pozostaje bezpieczny.

Zobacz też: Koniec bezkarności na europejskich drogach

Grand Prix jednak na tym nie poprzestaje. Zapewnia dodatkowo każdemu kaski ochronne firmy OMP, która współpracowała z Ferrari, a obecnie pracuje z Lotus Renault. Bezpieczeństwo gwarantuje również budowa toru, obiekt został odpowiednio zaprojektowany i jest wyposażony w wysokiej jakości nagumowaną powierzchnię, która zapewnia świetną przyczepność pojazdów. Energochłonne bariery niemieckiej firmy Fritzinger & Zimmermann używane są na torach kartingowych na całym świecie.

Prędkość pod kontrolą

REKLAMA

Cały obiekt jest objęty monitoringiem, a siedem ekranów umieszczonych na specjalnej konsoli pozwala cały czas kontrolować sytuację przez pracownika toru. Funkcjonuje również system sygnalizacji flagami, dzięki któremu rajdowcy na bieżąco znają sytuację na torze, a ponadto obsługa ma możliwość zdalnego wyłączenia bolidu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szkoła Kierowców daje znacznie więcej niż jedynie możliwość ścigania się. Trening całościowy odbywa się w blokach tygodniowych, w których ilość zajęć praktycznych jest zrównoważona nauką teorii. Przykładowe tematy zajęć to np. „Inteligencja kierowcy”, „Czy mogę zostać mistrzem” lub „Bezpieczeństwo i sygnalizacja”. Same zajęcia praktyczne dzielą się na konkretne zagadnienia. Profesjonalne przygotowanie obejmuje poszczególne techniki jazdy (np. zakręt podwójny, przyspieszanie i hamowanie, prawidłowa pozycja) oraz ćwiczenia fizyczne.

Zobacz też: Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Zajęcia Wakacyjnej Szkoły Kierowców zaczęły się pod koniec czerwca, jednak Grand Prix zachęca do zapisania się w dowolnej chwili. Jest to na pewno ciekawa propozycja spędzenia wakacji, która pozwala nabyć maluchom nowe umiejętności. A wtedy już tylko krok do znalezienia się na podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Karta parkingowa w 2025 roku [FAQ]

Kto może otrzymać kartę parkingową w 2025 roku? Co daje taka karta osobie z niepełnosprawnością? Oto kilka odpowiedzi na często zadawane pytania!

Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

REKLAMA

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA