REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warszawski piknik na rzecz ekologii

"Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy" mana celu promowanie ekologii na drogach i w życiu codziennym

REKLAMA

REKLAMA

Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID - Warszawa zaprasza na rodzinny piknik zatytułowany „Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy”, który odbędzie się 11 czerwca 2011r. na warszawskiej Agrykoli. 

Najciekawsze z nich to Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla małych rowerzystów, symulator zderzeń oraz najbardziej ekologiczny samochód w Polsce. Zorganizowanych zostanie również dużo konkursów i zabaw edukacyjnych.

REKLAMA

Wszyscy obecni w sobotę w Miasteczku będą mogli wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy i symulacji akcji ratunkowych. Dla najmłodszych przygotowano także naukę dotyczącą wzywania pomocy, postępowania w przypadku skaleczenia, oparzenia czy złamania. Piknik oferuje również dzieci om możliwość sprawdzenia się podczas bezpiecznej jazdy na rowerze, symulującej poruszanie się po prawdziwej ulicy, a nawet możliwość zdobycia karty rowerowej. A wszystko to pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Zobacz też: Jak jeździć bezpiecznie z dzieckiem?  

REKLAMA

Zaprezentowany zostanie ekologiczny samochód PAKS- dzieło studentów Politechniki Warszawskiej- pojazd, który na 300 km jazdy potrzebuje jedynie 1 litr paliwa. Symulator dachowań i zderzeń zobrazuje dzieciom, jak wygląda wypadek samochodowy, a przy multimedialnym stoisku wszyscy goście ekologicznego pikniku będą mogli dowiedzieć się, jak mądrze gospodarować energią we własnych domach.

Ekologii najlepiej uczyć się w praktyce. Dlatego postawiliśmy na aktywne zajęcia w plenerze, dzięki którym tematykę ekojazdy poznawać jest najprzyjemniej i najskuteczniej – przekonuje Małgorzata Konkol (koordynator projektu, Centrum UNEP/GRID-Warszawa) – Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy, w dłuższej perspektywie czasowej, pozwolą wykształcić w naszym społeczeństwie proekologiczne postawy także w obszarze motoryzacji – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Ekologia na niby  

Ekologiczny piknik wchodzi w skład kampanii Akademia Ekojazdy, której celem jest uświadomienie ludzi o ekologii na drogach, sposobach na mniej szkodliwe podróżowanie po nich i alternatywnych sposobach transportu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA