REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ford Transit - idealne auto dla firmy?

Subskrybuj nas na Youtube
Ford Transit 2017
Ford Transit 2017
Ford

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż Forda Transita na świecie osiąga świetne rezultaty. Według przedstawiciele marki, to najchętniej wybierane auto użytkowe na świecie. Czym do siebie przekonuje swoich nabywców?

Ford Transit liderem sprzedaży wśród aut użytkowych 

Floty i przedstawiciele handlowi z całego świata coraz częściej wybierają vany Forda dla swoich firm, co czyni rodzinę Forda Transit najlepiej sprzedającymi się samochodami użytkowymi na naszej planecie. Ford Transit był w 2015 roku najlepiej sprzedającym się na świecie towarowym samochodem użytkowym*. Jak wynika z danych dotyczących liczby nowo zarejestrowanych aut zebranych przez IHS Markit w roku kalendarzowym 2015, liczba rejestracji modeli Ford Transit wyniosła blisko 400 000.

REKLAMA

„Naszym celem jest wypracowanie wyraźnej przewagi w segmencie ciężarówek, vanów i samochodów użytkowych,” powiedział Raj Nair, wiceprezes wykonawczy Forda, Global Product Development, oraz dyrektor ds. technicznych. „Inni producenci oferują swoje vany na rynkach lokalnych, natomiast Ford opracowała globalny model, którego architekturę można dostosować do lokalnych wymagań.”

Zobacz też: Test Ford Transit 2.2 TDCI SportVan: Podwójna ciągła

Transit bazuje na swojej przeszło pięćdziesięcioletniej historii na rynku w Europie. Jak wynika z danych IHS Markit dotyczących liczby nowo zarejestrowanych samochodów, już od 1984 roku model ten zajmuje w Wielkiej Brytanii pozycję najlepiej sprzedającego się vana w segmencie. W ostatnich 25 miesiącach Ford zanotował wzrost udziałów w rynku samochodów użytkowych w Europie z 10,8 do 12,9 procent.

Ford Transit 2017

Ford Transit 2017

Ford

Ford

REKLAMA

Oznacza to, że po raz pierwszy od 18 lat Ford wspiął się na pozycję producenta sprzedającego najwięcej samochodów użytkowych w Europie. Duża w tym zasługa rosnącego popytu na całkowicie nową i rozszerzoną gamę modeli Transit, w tym na modele Transit, Transit Custom, Transit Connect i Transit Courier. W pierwszych trzech kwartałach 2016 roku, sprzedaż Forda Transita Custom w Europie wzrosła o 23 procent do 89 800 egzemplarzy w stosunku rok do roku, natomiast w tym samym okresie sprzedaż modelu Transit zwiększyła się o 17 procent do 64 800 egzemplarzy**.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„W pierwszych trzech kwartałach 2016 roku Ford sprzedał ponad 247 000 egzemplarzy samochodów użytkowych, co stanowi wzrost o 18,6 procenta w stosunku rok do roku, przy czym podstawą sukcesu były modele Transit,” powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Commercial Vehicles, Ford of Europe. „Modele Transit i Transit Custom wyposażone w nową generację mocnych silników wysokoprężnych Ford EcoBlue oferują teraz większe możliwości transportowe, wyższą wydajność paliwową i obniżone koszty eksploatacji.”

Sukces Transita sprawił, że Ford stał się również największym dostawcą samochodów użytkowych w Stanach Zjednoczonych, przejmując we wrześniu tego roku 40 procent rynku pełnowymiarowych vanów użytkowych - w 2015 roku udział w rynku wynosił 36 procent. Jak wynika z danych zebranych przez Forda, duże zapotrzebowanie na Transita sprawia, że firma jest na dobrej drodze do odnotowania najlepszego roku pod względem sprzedaży vanów w USA od 1978 roku. Z kolei z danych dotyczących sprzedaży w tym segmencie wynika, że Transit jest obecnie bardziej popularny, niż najlepiej sprzedający się minivan w Ameryce.

Zobacz też: Ford Mustang najchętniej kupowany w Belgii?

Szacuje się, że całkowita sprzedaż vanów klas 1-3 w Stanach Zjednoczonych i Meksyku będzie nadal rosnąć. Z danych stowarzyszenie NTEA (The Association for the Work Truck Industry) wynika, że sprzedaż w tej branży zwiększy się w 2016 roku o 10 procent w porównaniu z rokiem 2015. Ponadto, raport firmy China Insurance Information Technology Company wskazuje, że Transit jest najlepiej sprzedającym się modelem w segmencie lekkich autobusów i vanów w Chinach i ma duże szanse na zdobycie pozycji najlepiej sprzedającego się modelu na tym rynku w 2016 roku.

Sukces samochodów użytkowych Forda poparty wieloletnim doświadczeniem

REKLAMA

Z chwilą, gdy w 9 sierpnia 1965 roku pierwszy Ford Transit zjechał z linii produkcyjnej w fabryce w Langley, model ten stał się ulubionym samochodem użytkowym w Europie. Niedawno Transit świętował pięćdziesiątą rocznicę debiutu rynkowego.

Ford Transit jest też wytwarzany w Chinach we współpracy ze strategicznym partnerem Forda, firmą Jiangling Motors Corp. Współpraca rozpoczęła się w sierpniu 1995 roku, a pierwszy Transit zjechał z linii produkcyjnej w grudniu 1997 roku. Z kolei produkcja nowego Transita Kombi rozpoczęła się we wrześniu tego roku.

Ford wyprodukował ponad 8 milionów modeli Ford Transit i Ford Transit Custom. Z czasem gama Forda Transita powiększyła się z jednego modelu do całej rodziny samochodów użytkowych. Gdyby ustawić wszystkie Fordy Transity zbudowane w ciągu ostatnich 50 lat jeden za drugim, to powstała w ten sposób „kolejka” okrążyłaby kulę ziemską. Średnio, uwzględniając całą historię tego modelu, nowy Ford Transit wyjeżdża z salonu sprzedaży Forda co 180 sekund.

Debiut silnika wysokoprężnego Ford EcoBlue w modelu Transit

W tym roku Ford zaprezentował nowe modele Transit i Transit Custom napędzane najnowocześniejszym silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue, oferującym obniżone koszty eksploatacji oraz lepsze osiągi. Nowa jednostka jest o 13 procent bardziej oszczędna i uzyskuje o 20 procent wyższy moment obrotowy.

Nowe, zaawansowane układy wspomagające kierowcę stosowane w obu modelach:

  • System zapobiegania kolizjom Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych Pedestrian Detection, który ma na celu ograniczenie skutków kolizji czołowej lub potrącenia pieszego, a w niektórych przypadkach może nawet pomóc kierowcy uniknąć takiego zdarzenia
  • Zmodernizowany układ elektronicznej kontroli stabilności ESC oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które dbają o zachowanie stabilności pojazdu w ekstremalnych sytuacjach drogowych. Wśród nich znalazł się nowy system stabilizacji pojazdu podczas bocznych podmuchów wiatru Side Wind Stabilisation, który uruchamia hamulce po jednej stronie auta, aby zredukować negatywne skutki nagłego podmuchu wiatru.

W modelach Transit i Transit Custom oferowana jest również nowa, sześciobiegowa przekładnia automatyczna. Ponadto, oferta obejmuje zaawansowany układ napędu na wszystkie koła oraz system łączności SYNC 3.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA