REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trend wzrostowy sprzedaży aut dostawczych utrzyma się

samochód dostawczy
samochód dostawczy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Dobre perspektywy na rozwój i poprawę gospodarki powodują, że firmy nadal będą chętnie nabywać pojazdy dostawcze do realizacji swych zadań.

Sprzedaż pojazdów dostawczych będzie rosła tak jak rosnąć będzie gospodarka kraju

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków, jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów ciężarowych. Rynek ten rozwija się w szybkim tempie. W 2015 roku sprzedano prawie 42 tys. pojazdów dostawczych i 2,5 tys. samochodów ciężarowych. Kupują je głównie przedsiębiorcy.

REKLAMA

W samym październiku bieżącego roku sprzedano prawie 5 tys. samochodów dostawczych i 2,5 tys. samochodów ciężarowych do przewożenia towarów. Ten bardzo dobry wynik oznacza, że polscy przedsiębiorcy z dużym optymizmem podchodzą do przyszłości i liczą na rozwój gospodarki. Poszukują zatem takich samochodów, które będą im służyć przez wiele lat. Wszystko też wskazuje, że sprzedaż tego rodzaju pojazdów wciąż będzie rosła.

Zobacz też: Sprzedaż aut dla 14-latków rośnie w Polsce o 100% rocznie!

REKLAMA

- Spodziewam się, że w najbliższych miesiącach, a może nawet latach, ten trend się utrzyma, ponieważ tak wynika z naszych obserwacji. Jest to bardzo pozytywny znak. Gospodarka się rozwija i mam nadzieję, że zawirowania dotyczące wyboru nowego rządu i nowej sytuacji politycznej nie przełożą się na gospodarkę i przedsiębiorcy dalej chętnie będą kupować pojazdy, które są niezbędne w pracy, mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.  

Dla przedsiębiorców duże znaczenie ma trwałość pojazdu, ma im bowiem służyć przed długie lata. Jednocześnie jego wysoka jakość pozwoli zaoszczędzić koszty na ewentualne naprawy. Ważny jest także komfort i bezpieczeństwo kierowcy, od którego zależy dostawa towarów na czas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Klienci, którzy kupują samochody dostawcze to przeważnie osoby reprezentujące małe i średnie firmy. Zależy im na kupnie pojazdów o bardzo wysokiej jakości i trwałości, relatywnie niedrogich w serwisowaniu. Chcą, aby zapewniały im możliwość eksploatacji przez długie lata i jednocześnie były komfortowe, informuje Bartosz Mikołajczak, kierownik sprzedaży warszawskiego salonu VW Chylińscy.

REKLAMA

Przedsiębiorcy najchętniej kupują duże pojazdy dostawcze, nieco mniejszą popularnością cieszą się mniejsze samochody. W odróżnieniu od innych krajów europejskich mogą one wjeżdżać do małych miast. Samochody produkowane w polskich fabrykach częściej jeżdżą po Europie. Jest szansa, że za parę lat ta sytuacja się odwróci.

- Wciąż jeszcze niewiele pojazdów produkowanych w Polsce trafia na drogi krajowe. Chcielibyśmy, żeby było ich zdecydowanie więcej. Ponad 95 proc. samochodów dostawczych i osobowych wyprodukowanych w naszym kraju jest dostarczana za granicę. Oczywiście mamy nadzieję, że ta tendencja się zmieni, dodaje Faryś.

Powszechnie panuje opinia, że sprzedaż samochodów jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem stanu  gospodarki. Optymistyczne wyniki wskazują jednoznacznie, że rynek się dynamicznie rozwija, 2015 rok zostanie zakończony doskonałym rezultatem, a nowy przyniesie kolejny wzrost sprzedaży. Popyt na samochody dostawcze oznacza dobrą koniunkturę, przychód, ale i szansę zatrudnienia dla nowych pracowników miedzy innymi przez zakłady je produkujące.

Źródło: materiały prasowe MondaNews

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA