REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
MondayNews.pl

REKLAMA

REKLAMA

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2? W ten sposób LeasePlan, SKANSKA i Pfizer posadzili w sumie 100 tys. drzew.
rozwiń >

Sadzą tyle drzew, żeby uzyskać neutralność CO2!

REKLAMA

Coraz więcej dużych firm stawia na ekologię, zrównoważony rozwój i monitorowanie śladu węglowego swoich flot. Właśnie dlatego LeasePlan wylicza, ile drzew firma powinna zasadzić, aby osiągnąć neutralność klimatyczną danej floty firmowych aut. Co ważne, podczas przeliczenia brane jest ograniczanie zawartości CO2 w atmosferze, mając na uwadze m.in. cały okres życia drzewa.

REKLAMA

Według Europejskiej Agencji Środowiska transport odpowiada za jedną piątą wszystkich emisji w UE. Samochody osobowe są głównym źródłem zanieczyszczeń transportu, odpowiadając za 60,6% wszystkich emisji CO2. Ciężarówki odpowiadają za 27,1%, samochody dostawcze – 11%, motocykle – 1,3%.

Sadzenie drzewa w zamian za emisję CO2 to nie koniec

LeasePlan doradza klientom z małych, średnich i dużych firm m.in. dobór pojazdów o niskiej emisji spalin, optymalnych wersji silnika w zależności od pokonywanych tras i przebiegów. To wsparcie, którego celem jest edukacja firm w zakresie ochrony środowiska i osiągania neutralności klimatycznej. Ważnym elementem są także szkolenia z ekologicznej jazdy.

Zakup odpowiedniego auta, ale i ecodriving

Szkolimy użytkowników naszych aut, ponieważ kierowcy, którzy jeżdżą ostrożniej, również oszczędzają środowisko. Jako lider branży leasingu i wynajmu pojazdów czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Uważamy, że promowanie rozwiązań, które ograniczają i rekompensują emisję gazów cieplarnianych czy zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy to nasz obowiązek. Spraw ekologicznych nie można odkładać „na później”. Zwłaszcza kiedy firmy wskazują, że chcą robić coś więcej, aby bardziej dbać o planetę i środowisko, ale utrudniają im to rosnące koszty – zauważa Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Skanska posadziła 50 tys.

REKLAMA

Firma od 2017 roku współpracuje m.in. ze Skanska. Dzięki współpracy szwedzki potentat branży budowlanej i deweloperskiej zasadził w 2022 roku 47 758 drzew, które w ciągu swojego życia pochłoną równowartość emisji wygenerowanych przez flotę Skanska, którą zarządza LeasePlan w Polsce.

W Skanska jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko. Monitorujemy ślad węglowy naszej działalności i podejmujemy działania mające na celu jego ograniczenie tak, aby w 2045 osiągnąć neutralność węglową. Odpowiednie zarządzanie flotą samochodową to jeden ze sposobów na redukcję emisji organizacji – mówi Agata Golec, menadżer zespołu środowiska i zielonego biznesu w Skanska – Dążąc do realizacji naszych celów klimatycznych koncentrujemy się przede wszystkim na ograniczaniu emisji, równocześnie jednak chętnie włączamy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i bioróżnorodności z myślą o przyszłych pokoleniach.

Drzewa w zamian za emisję CO2 sadzi też Pfizer

W 2020 roku do programu dołączył również Pfizer, który w 2022 roku wspólnie z LeasePlan zasadził 10 878 drzew.

Dla Pfizer, jako firmy stosującej naukę do przezwyciężania największych wyzwań ludzkości, zmniejszanie wpływu naszej działalności na klimat poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych ma strategiczne znaczenie – zaznacza Anna Lewandowska, Oncology Lead and Sustainability Leader w Pfizer Polska.

Kwota niezbędna do zasadzenia drzew wyliczana jest przez LeasePlan w oparciu o przebieg danej floty i doliczana do raty miesięcznej firm uczestniczących w programie. Drzewa sadzone są w cyklach półrocznych na terenie Nadleśnictwa Bielsko blisko Katowic we współpracy z Klubem Gaja.

Drzewa, neutralność CO2 i... samochody elektryczne

LeasePlan wykorzystuje możliwość swojego wpływu i stara się wpłynąć nie tylko na klientów, lecz także na decydentów europejskich. Firma była jedną z 28 firm, które zwróciły się do władz Unii Europejskiej z apelem, by od 2035 r. wszystkie nowe samochody osobowe i dostawcze sprzedawane w Europie spełniały normę zerowej emisji spalin. Sygnatariusze odezwy apelowali również o rozszerzenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Dlatego zostaliśmy partnerem założycielskim inicjatywy EV100 i współpracujemy z 27 największymi firmami na świecie nad przyspieszeniem i ułatwieniem przejścia na mobilność elektryczną. Wierzymy, że razem możemy mieć znaczący wpływ. W LeasePlan naszym celem jest jak najszybsze przestawienie całej floty na napęd elektryczny. Zarówno samochodów należących do naszych własnych pracowników, jak i do klientów, którym doradzamy i których wspieramy w tym procesie. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli Europa chce osiągnąć swój cel zerowej emisji netto do 2050 r. – dodaje Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Proekologiczne działania firmy doceniło też Ministerstwo Środowiska dwukrotnie wybierając LeasePlan do zarządzania flotą pojazdów oraz transportu najważniejszych uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    REKLAMA

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    REKLAMA