REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
MondayNews.pl

REKLAMA

REKLAMA

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2? W ten sposób LeasePlan, SKANSKA i Pfizer posadzili w sumie 100 tys. drzew.
rozwiń >

Sadzą tyle drzew, żeby uzyskać neutralność CO2!

REKLAMA

Coraz więcej dużych firm stawia na ekologię, zrównoważony rozwój i monitorowanie śladu węglowego swoich flot. Właśnie dlatego LeasePlan wylicza, ile drzew firma powinna zasadzić, aby osiągnąć neutralność klimatyczną danej floty firmowych aut. Co ważne, podczas przeliczenia brane jest ograniczanie zawartości CO2 w atmosferze, mając na uwadze m.in. cały okres życia drzewa.

REKLAMA

Według Europejskiej Agencji Środowiska transport odpowiada za jedną piątą wszystkich emisji w UE. Samochody osobowe są głównym źródłem zanieczyszczeń transportu, odpowiadając za 60,6% wszystkich emisji CO2. Ciężarówki odpowiadają za 27,1%, samochody dostawcze – 11%, motocykle – 1,3%.

Sadzenie drzewa w zamian za emisję CO2 to nie koniec

LeasePlan doradza klientom z małych, średnich i dużych firm m.in. dobór pojazdów o niskiej emisji spalin, optymalnych wersji silnika w zależności od pokonywanych tras i przebiegów. To wsparcie, którego celem jest edukacja firm w zakresie ochrony środowiska i osiągania neutralności klimatycznej. Ważnym elementem są także szkolenia z ekologicznej jazdy.

Zakup odpowiedniego auta, ale i ecodriving

Szkolimy użytkowników naszych aut, ponieważ kierowcy, którzy jeżdżą ostrożniej, również oszczędzają środowisko. Jako lider branży leasingu i wynajmu pojazdów czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Uważamy, że promowanie rozwiązań, które ograniczają i rekompensują emisję gazów cieplarnianych czy zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy to nasz obowiązek. Spraw ekologicznych nie można odkładać „na później”. Zwłaszcza kiedy firmy wskazują, że chcą robić coś więcej, aby bardziej dbać o planetę i środowisko, ale utrudniają im to rosnące koszty – zauważa Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Skanska posadziła 50 tys.

REKLAMA

Firma od 2017 roku współpracuje m.in. ze Skanska. Dzięki współpracy szwedzki potentat branży budowlanej i deweloperskiej zasadził w 2022 roku 47 758 drzew, które w ciągu swojego życia pochłoną równowartość emisji wygenerowanych przez flotę Skanska, którą zarządza LeasePlan w Polsce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W Skanska jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko. Monitorujemy ślad węglowy naszej działalności i podejmujemy działania mające na celu jego ograniczenie tak, aby w 2045 osiągnąć neutralność węglową. Odpowiednie zarządzanie flotą samochodową to jeden ze sposobów na redukcję emisji organizacji – mówi Agata Golec, menadżer zespołu środowiska i zielonego biznesu w Skanska – Dążąc do realizacji naszych celów klimatycznych koncentrujemy się przede wszystkim na ograniczaniu emisji, równocześnie jednak chętnie włączamy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i bioróżnorodności z myślą o przyszłych pokoleniach.

Drzewa w zamian za emisję CO2 sadzi też Pfizer

W 2020 roku do programu dołączył również Pfizer, który w 2022 roku wspólnie z LeasePlan zasadził 10 878 drzew.

Dla Pfizer, jako firmy stosującej naukę do przezwyciężania największych wyzwań ludzkości, zmniejszanie wpływu naszej działalności na klimat poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych ma strategiczne znaczenie – zaznacza Anna Lewandowska, Oncology Lead and Sustainability Leader w Pfizer Polska.

Kwota niezbędna do zasadzenia drzew wyliczana jest przez LeasePlan w oparciu o przebieg danej floty i doliczana do raty miesięcznej firm uczestniczących w programie. Drzewa sadzone są w cyklach półrocznych na terenie Nadleśnictwa Bielsko blisko Katowic we współpracy z Klubem Gaja.

Drzewa, neutralność CO2 i... samochody elektryczne

LeasePlan wykorzystuje możliwość swojego wpływu i stara się wpłynąć nie tylko na klientów, lecz także na decydentów europejskich. Firma była jedną z 28 firm, które zwróciły się do władz Unii Europejskiej z apelem, by od 2035 r. wszystkie nowe samochody osobowe i dostawcze sprzedawane w Europie spełniały normę zerowej emisji spalin. Sygnatariusze odezwy apelowali również o rozszerzenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Dlatego zostaliśmy partnerem założycielskim inicjatywy EV100 i współpracujemy z 27 największymi firmami na świecie nad przyspieszeniem i ułatwieniem przejścia na mobilność elektryczną. Wierzymy, że razem możemy mieć znaczący wpływ. W LeasePlan naszym celem jest jak najszybsze przestawienie całej floty na napęd elektryczny. Zarówno samochodów należących do naszych własnych pracowników, jak i do klientów, którym doradzamy i których wspieramy w tym procesie. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli Europa chce osiągnąć swój cel zerowej emisji netto do 2050 r. – dodaje Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Proekologiczne działania firmy doceniło też Ministerstwo Środowiska dwukrotnie wybierając LeasePlan do zarządzania flotą pojazdów oraz transportu najważniejszych uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Seniorzy, zwłaszcza mieszkańcy terenów wiejskich, są bardziej skłonni zamienić auta na elektryczne niż pozostałe grupy Polaków

Kolejne badania pokazują jak błędny jest stereotyp emeryta przywiązanego do gotówki przynoszonej przez listonosza czy unikającego korzystania ze smartfonowych aplikacji. Seniorzy w większości są nowocześni i gotowi na daleko idące zmiany technologiczne. Kolejnym tego dowodem jest pozytywny stosunek do elektromobilności.

Chińskie pojazdy elektryczne na celowniku Komisji Europejskiej. "Zagrożenie dla unijnych producentów"

Komisja Europejska podjęła decyzję o nałożeniu tymczasowych ceł na chińskie pojazdy elektryczne z powodu “nieuczciwego subsydiowania” przez chińskie firmy tego sektora. Subsydia te stanowią zagrożenie dla unijnych producentów. KE zwróciła się do władz ChRL w celu osiągnięcia porozumienia w tej kwestii. Jeśli negocjacje z Pekinem nie przyniosą rezultatów, tymczasowe cła wejdą w życie od 4 lipca.

Kierowco, do czwartku duże utrudnienia na autostradzie A1

Na autostradzie A1 pod Łodzią do czwartku 13 czerwca potrwają duże utrudnienia dla kierowców. Będzie wymieniana popękana betonowa płyta nawierzchni, zamknięty jest również prawy pas jezdni. 

Zniknie ponad siedem milionów aut. Sprawdź, kiedy ostatnio robiłeś te badania

W poniedziałek, 10 czerwca, z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zostanie wykreślonych ponad siedem milionów aut. To wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Przede wszystkim chodzi o samochody, które fizycznie już od dawna nie istnieją, ale wciąż są obecne w bazach danych. 

REKLAMA

Od 7,09/l za Pb98, od 6,36/l za Pb95, od 6,38/l za diesla i od 2,69/l za autogaz. Tyle możemy zapłacić za paliwa na stacjach

Eksperci z serwisu e-petrol.pl przewidują spadek cen detalicznych paliw w nadchodzącym tygodniu. Możemy oczekiwać, że benzyna Pb95 będzie kosztować od 6,36 do 6,48 zł/l, a diesel - od 6,38 do 6,49 zł/l. Zauważono, że cena ropy naftowej na giełdzie w Londynie była w tym tygodniu najniższa od lutego.

Ciężar elektryfikacji transportu drogowego właśnie spadł na firmy logistyczne. Poradzą sobie z tym wyzwaniem?

Udział elektrycznych vanów, wykorzystywanych głównie w logistyce miejskiej przekracza zaledwie 1% unijnej floty pojazdów tej klasy. Napędzanych prądem ciężarówek jest jeszcze mniej, bo to wkład na poziomie 0,1%. W Polsce jest znacznie gorzej, na domiar złego, według najnowszych kalkulacji ACEA, aby sprostać celom dekarbonizacji transportu, infrastruktura ładowania w UE powinna być budowana osiem razy szybciej niż obecnie i to tylko w przypadku pojazdów lekkich do 3,5 t. Potrzeba miliardów na inwestycje, a rządowego wsparcia wystarczy na ułamek realnych potrzeb. Logistyka już wie, że transformację musi sfinansować sama, a zagrożeń i problemów wciąż przybywa.  

Od 17 czerwca 2024 roku polskie prawo jazdy - nowe przepisy dla kierowcy

Kierowcy muszą przygotować się na nowe przepisy, które wchodzą w życie już 17 czerwca 2024 roku. Od tej daty akceptowane będzie tylko polskie prawo jazdy. Jakie jeszcze zmiany będą obowiązywać?

Konfiskata samochodów nie odstraszyła kierowców. Na "podwójnym gazie" złapano w tym roku 34 tys. osób

Policja skonfiskowała już prawie 1,6 tys. samochodów od kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Ta kara nie spowodowała jednak znaczącego spadku liczby pijanych kierowców na drogach - informuje "Rzeczpospolita".

REKLAMA

Znaczące spadki cen paliw. Ile zapłacimy za benzynę, olej czy gaz?

Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują, że w najbliższym tygodniu skala spadków cen paliw na stacjach może być znacząca. Przewidują, że litr benzyny 95 może średnio kosztować od 6,45 do 6,57 zł, a oleju napędowego - od 6,46 do 6,59 zł.

Ceny samochodów elektrycznych wciąż odstraszają Polaków. Kiedy należy Ci się 27 000 zł dopłaty do elektryka?

W marcu 2024 roku zarejestrowano w Polsce 1 700 samochodów w pełni elektrycznych. To więcej o 300 sztuk niż w lutym tego samego roku. Niemniej jednak, w porównaniu do roku poprzedniego, liczba rejestracji spadła o 10,9%. Wynika to z danych przedstawionych w raporcie firmy Rankomat.pl, powołującej się na najnowsze dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA).

REKLAMA