REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan

Subskrybuj nas na Youtube
Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Oto pomysł LeasePlan
MondayNews.pl

REKLAMA

REKLAMA

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2? W ten sposób LeasePlan, SKANSKA i Pfizer posadzili w sumie 100 tys. drzew.
rozwiń >

Sadzą tyle drzew, żeby uzyskać neutralność CO2!

REKLAMA

Coraz więcej dużych firm stawia na ekologię, zrównoważony rozwój i monitorowanie śladu węglowego swoich flot. Właśnie dlatego LeasePlan wylicza, ile drzew firma powinna zasadzić, aby osiągnąć neutralność klimatyczną danej floty firmowych aut. Co ważne, podczas przeliczenia brane jest ograniczanie zawartości CO2 w atmosferze, mając na uwadze m.in. cały okres życia drzewa.

REKLAMA

Według Europejskiej Agencji Środowiska transport odpowiada za jedną piątą wszystkich emisji w UE. Samochody osobowe są głównym źródłem zanieczyszczeń transportu, odpowiadając za 60,6% wszystkich emisji CO2. Ciężarówki odpowiadają za 27,1%, samochody dostawcze – 11%, motocykle – 1,3%.

Sadzenie drzewa w zamian za emisję CO2 to nie koniec

LeasePlan doradza klientom z małych, średnich i dużych firm m.in. dobór pojazdów o niskiej emisji spalin, optymalnych wersji silnika w zależności od pokonywanych tras i przebiegów. To wsparcie, którego celem jest edukacja firm w zakresie ochrony środowiska i osiągania neutralności klimatycznej. Ważnym elementem są także szkolenia z ekologicznej jazdy.

Zakup odpowiedniego auta, ale i ecodriving

Szkolimy użytkowników naszych aut, ponieważ kierowcy, którzy jeżdżą ostrożniej, również oszczędzają środowisko. Jako lider branży leasingu i wynajmu pojazdów czujemy się odpowiedzialni za środowisko. Uważamy, że promowanie rozwiązań, które ograniczają i rekompensują emisję gazów cieplarnianych czy zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy to nasz obowiązek. Spraw ekologicznych nie można odkładać „na później”. Zwłaszcza kiedy firmy wskazują, że chcą robić coś więcej, aby bardziej dbać o planetę i środowisko, ale utrudniają im to rosnące koszty – zauważa Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Sadzenie drzew w zamian za emisję CO2. Skanska posadziła 50 tys.

REKLAMA

Firma od 2017 roku współpracuje m.in. ze Skanska. Dzięki współpracy szwedzki potentat branży budowlanej i deweloperskiej zasadził w 2022 roku 47 758 drzew, które w ciągu swojego życia pochłoną równowartość emisji wygenerowanych przez flotę Skanska, którą zarządza LeasePlan w Polsce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W Skanska jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko. Monitorujemy ślad węglowy naszej działalności i podejmujemy działania mające na celu jego ograniczenie tak, aby w 2045 osiągnąć neutralność węglową. Odpowiednie zarządzanie flotą samochodową to jeden ze sposobów na redukcję emisji organizacji – mówi Agata Golec, menadżer zespołu środowiska i zielonego biznesu w Skanska – Dążąc do realizacji naszych celów klimatycznych koncentrujemy się przede wszystkim na ograniczaniu emisji, równocześnie jednak chętnie włączamy się w akcje mające na celu ochronę środowiska i bioróżnorodności z myślą o przyszłych pokoleniach.

Drzewa w zamian za emisję CO2 sadzi też Pfizer

W 2020 roku do programu dołączył również Pfizer, który w 2022 roku wspólnie z LeasePlan zasadził 10 878 drzew.

Dla Pfizer, jako firmy stosującej naukę do przezwyciężania największych wyzwań ludzkości, zmniejszanie wpływu naszej działalności na klimat poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych ma strategiczne znaczenie – zaznacza Anna Lewandowska, Oncology Lead and Sustainability Leader w Pfizer Polska.

Kwota niezbędna do zasadzenia drzew wyliczana jest przez LeasePlan w oparciu o przebieg danej floty i doliczana do raty miesięcznej firm uczestniczących w programie. Drzewa sadzone są w cyklach półrocznych na terenie Nadleśnictwa Bielsko blisko Katowic we współpracy z Klubem Gaja.

Drzewa, neutralność CO2 i... samochody elektryczne

LeasePlan wykorzystuje możliwość swojego wpływu i stara się wpłynąć nie tylko na klientów, lecz także na decydentów europejskich. Firma była jedną z 28 firm, które zwróciły się do władz Unii Europejskiej z apelem, by od 2035 r. wszystkie nowe samochody osobowe i dostawcze sprzedawane w Europie spełniały normę zerowej emisji spalin. Sygnatariusze odezwy apelowali również o rozszerzenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Dlatego zostaliśmy partnerem założycielskim inicjatywy EV100 i współpracujemy z 27 największymi firmami na świecie nad przyspieszeniem i ułatwieniem przejścia na mobilność elektryczną. Wierzymy, że razem możemy mieć znaczący wpływ. W LeasePlan naszym celem jest jak najszybsze przestawienie całej floty na napęd elektryczny. Zarówno samochodów należących do naszych własnych pracowników, jak i do klientów, którym doradzamy i których wspieramy w tym procesie. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli Europa chce osiągnąć swój cel zerowej emisji netto do 2050 r. – dodaje Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan Polska.

Proekologiczne działania firmy doceniło też Ministerstwo Środowiska dwukrotnie wybierając LeasePlan do zarządzania flotą pojazdów oraz transportu najważniejszych uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA