REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Fabryka Hondy w Swindon zostanie zamknięta!
Fabryka Hondy w Swindon zostanie zamknięta!
Materiały prasowe Honda

REKLAMA

REKLAMA

Honda UK Manufacturing ogłosiło decyzję. Montownia zlokalizowana w miejscowości Swindon w Wielkiej Brytanii zakończy działalność. Zakład produkujący obecnie model Civic zostanie zamknięty w 2021 roku. To oznacza, że pracę w japońskiej firmie straci 3,5 tysiąca pracowników. Czyżby właśnie zaczęły się motoryzacyjne żniwa niepewności przed Brexitem?

Decyzja z pewnością nie była łatwa dla Japończyków. W końcu marka produkuje swoje auta w Swindon w Wielkiej Brytanii od roku 1985 i zainwestowała w ten zakład do tej pory 1,5 miliarda funtów. Oficjalnie Honda tłumaczy posunięcie zmianą na rynku motoryzacyjnym idącą w stronę elektryfikacji i chęcią skupienia się na tych rynkach świata, na których wolumeny e-aut mogą być największe.

REKLAMA

Nieoficjalnie nikt w tłumaczenia Japończyków nie wierzy. Decyzja prawdopodobnie była związana z zawirowaniami związanymi z Brexitem i brakiem pewności dotyczącej rozwiązań prawnych, o które wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie oparte. Informacja o zamknięciu fabryki Hondy w Swindon nie jest najlepsza dla Zjednoczonego Królestwa. Po pierwsze dlatego, że to nie pierwszy producent motoryzacyjny, który wprowadza zmiany w profilu produkcji na wyspach. Całkiem niedawno Nissan zapowiedział np. rezygnację z montażu X-Traila w Sunderland.

Zamknięcie zakładu Hondy w Swindon to też tragedia dla dostawców!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drugim z negatywnych skutków jest spore tąpnięcie na rynku pracy na południowym zachodzie Anglii. Zakład zostanie zlikwidowany w roku 2021. A to oznacza, że w tym momencie bez pracy zostanie 3500 pracowników samej fabryki. Problem będzie jednak dotyczyć również dostawców i podwykonawców współpracujących ze Swindon. Według brytyjskiego The Timesa może być mowa o grupie szacowanej nawet na 10 000 osób.

Od kilku lat fabryka Hondy w Zjednoczonym Królestwie skupiła się na produkcji jednego modelu - Civica. Zakład rocznie opuszczało około 161 tysięcy pojazdów. Taki wolumen produkcji sprawiał, że zakład Honda UK Manufacturing był czwartą pod względem wielkości fabryką motoryzacyjną na wyspach. Montownia odpowiadała za 10 proc. całej produkcji samochodów w Wielkiej Brytanii.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przewoźnik nie zmieni tachografu do końca 2024 r. Kara to 10 tys. zł

W Polsce ponad 300 tys. aut będzie musiało otrzymać nowy tachograf. Kiedy jest on konieczny i ile kosztuje jego montaż? To kluczowe pytania. Zwłaszcza że kara za nieprzystosowanie pojazdu do nowych wymogów to nawet 10 tys. zł.

Kolizja z dzikiem. Czy kierowca dostanie odszkodowanie? Jedyną nadzieją AC

Kolizja ze zwierzęciem wcale nie jest rzadkim scenariuszem na polskich drogach. Jak się zachować w takim przypadku i czy kierowca może liczyć na odszkodowanie na naprawę auta? Sprawdźcie.

Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

REKLAMA

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA