REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kierowcy nadal niechętni autom elektrycznym

Najwięcej chętnych na auta elektryczne jest w Wielkiej Brytanii; Fot. Mitsubishi
Najwięcej chętnych na auta elektryczne jest w Wielkiej Brytanii; Fot. Mitsubishi

REKLAMA

REKLAMA

Mimo wzrostu cen paliw, elektrycznie zasilane samochody to nadal pieśń przyszłości, czytamy w raporcie firmy doradczej Deloitte. Niewielu kierowców zdecydowałoby się na ich kupno, choć najwięcej chętnych na elektryki jest w Wielkiej Brytanii.

Jak wynika z ankiet, jedynie 16% (4,760) europejskich kierowców wyraziło chęć zakupu lub wynajmu takiego auta. Z kolei 53% ankietowanych odpowiedziało, że mogliby rozważyć możliwość zakupu pojazdu EV, a 31%zdecydowanie odrzuca taką ewentualność.

REKLAMA

74% ankietowanych Europejczyków uznało, że mogliby sięzastanowić nad zakupem lub leasingiem takiego auta gdyby ich zasięg wzrósł do przynajmniej 480 kilometrów. Z kolei 67% uważa, że czas ładowania musi być krótszy i nie przekraczać dwóch godzin.

Zobacz też: Genewa 2011: ekologiczne auta

Mniejsze wymagania mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Większości kierowców z Londynu i południowo-zachodniej Anglii wystarczyłby zasięg około 320 kilometrów (200 mil).

REKLAMA

Według Davida Raistricka, szef działu produkcji w Deloitte UK, wierzy, że możliwe jest przejęcie 10% rynku aut osobowych przez elektryki w ciągu 10 lat. Przed fabrykami stoi wiele wyzwań, nie tylko technicznych, bo takżezmiana sposobu myślenia/podejścia kupujących auta do pojazdów EV. Obecnie auta elektryczne i hybrydowe stanowią niewielki procent wszystkich autna drodze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Większość badanych (57%), którzy mogliby rozważyć zakuptakiego auta, oczekuje jednak, ze zapłaci tyle samo, a nawet mniej, za pojazdelektryczny niż za normalny. Jedynie 24% ankietowanych uznało, że mogliby płacić więcej.

D. Raistrick dodaje, że dla fabryk wyzwaniem będzie teżwycena pojazdów elektrycznych, dostosowanie ich ceny do oczekiwań klientów, którzy nie chcąpłacić więcej za ekologiczne pojazdy elektryczne. Oznacza to, że dla kupujących motywacją mogłyby być ulgi lub zwolnienia podatkowe.

Ogólnoświatowe badania dotyczące pojazdów elektrycznych.

Ogólnoświatowa Fabryka Przemysłu DTTL przeprowadziłaogólnoświatową ankietę, aby zbadać / poznać opinię użytkowników aut na tematpojazdów elektrycznych. Pytanie skierowane było do posiadaczy prawa jazdy w wieku conajmniej 18 lat. Internetowa ankieta zanotowała ponad 10 000 wyświetleń wAmeryce, Azji i Europie.

Zobacz też: Automatyczne światła dzienne są już obowiązkowe

W Europie badani byli kierowcy z siedmiu krajów -Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Od28 stycznia 2011 do 10 lutym na ankiety odpowiedziało 4,760 użytkowników.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA