REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lamborghini Huracan - wyczekiwany następca Gallardo!

Lamborghini Huracan
Lamborghini Huracan
Lamborghini

REKLAMA

REKLAMA

Włosko-niemiecki koncern Lamborghini nareszcie przedstawił następcę produkowanego przez 10 lat modelu Gallardo. Nowy pojazd nazywa się Huracan i już samą nazwą sugeruje ogromną moc jaką otrzyma do dyspozycji jego kierowca.

Lamborghini Huracan: następca Gallardo

Lamborghini Gallardo produkowane było w latach 2003-2013. Sprzedaż zakończono 25 listopada tego roku wynikiem 14 022 sztuk. Wynik godny pochwały jeśli wziąć pod uwagę wiek konstrukcji i stale udoskonalane auta konkurencyjnych marek. Rezultat ten to zasługa m.in. wielu serii limitowanych, które z jednej strony wpływały pozytywnie na wygląd Gallardo a z drugiej poprawiały jego osiągi. Pierwsze limitowane do 250 sztuk egzemplarze Gallardo pojawiły się w 2005 roku. Oznaczone symbolem SE (Special Edidtion) dysponowały tym samym 5-litrowym silnikiem co bazowa wersja, ale w przypadku SE został on wzmocniony do 520 KM (standardowa wersja miała moc 500 KM) a skrzynia zyskała krótsze przełożenia (1-5).

REKLAMA

Zobacz też: SLS AMG GT Final Edition - koniec serii SLS

Lamborghini Gallardo

Z czasem pojawiały się coraz to mocniejsze odmiany Gallardo jak Superleggera (530 KM, niższa masa), LP 560-4 (nowy silnik 5.2 V10 o mocy 560 KM) czy szczytowy po względem mocy wariant LP570-4 Squadra Corse (570 KM).  Oprócz tego kierownictwo firmy postanowiło o wprowadzeniu wersji z napędem tylko tylnej osi (Gallardo LP550-2 Valentino Balboni lub późniejszą wersją ze skrzynią manualną LP 550-2). Standardowo bowiem Gallardo posiadało napęd wszystkim kół.

Lamborghini Huracan

Lamborghini Huracan: nadwozie

Nowe Lamborghini Huracan mimo zastosowania nadwozia będące mieszanką włókna węglowego i aluminium (pomysł o samym włóknie węglowym okazał się zbyt kosztowny) nieco przytyło wobec ostatnich wersji tego modelu. Masa wzrosła z 1410kg to 1422kg. Jest to efekt doposażenia wnętrza auta w rozwiązania służące zapewnieniu wyższej wygody i komfortu w użytkowaniu tego modelu na co dzień.

Zobacz też: Nissan GT-R 2014 – zmiany i nowości

Lamborghini Huracan: osiągi

Aby zadowolić amatorów wysokich osiągów pod maską Lamborghini Huracan pracować będzie silnik 5.2 V10 generujący moc 610 KM przy 8250 obr./min i moment obrotowy równy 560 Nm dostępny przy 6500 obr./min. Napęd będzie przenoszony na wszystkie koła poprzez 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów .Przyspieszenie 0-100 km/h zajmować ma 3,2 s a 0-200 km/h tylko 9,9 s. Prędkość maksymalna ma wynosić 320 km/h.

W zależności od aktualnych warunków na drodze i upodobań kierowcy, ten ostatni będzie mógł wybrać tryb jazdy autem - Strada, Sport i Corsa. Ostatni z trybów przeznaczony jest głównie na tor bądź do najbardziej dynamicznej jazdy.

Lamborghini Huracan standardowo wyposażone będzie w ceramiczno-węglowe tarcze hamulcowe a jako opcję będzie można zamówić m.in. amortyzatory o regulowanej sile tłumienia. Wnętrze nowego Lamborghini uległo znaczącej poprawie względem poprzednika zwłaszcza pod kątem użytych do jego wykończenia materiałów. Głównym elementem kabiny będzie ponad 12-calowy ekran ciekłokrystaliczny , który wyświetlać będzie m.in. aktualną prędkość, obroty silnika oraz elementy multimedialne.

Produkcja następcy Gallardo rozpocznie wiosną 2014 roku.

Lamborghini Huracan bok
Lamborghini
Lamborghini Huracan wnętrze
Lamborghini
Lamborghini Huracan
Lamborghini
Lamborghini Huracan przód
Lamborghini
Lamborghini Huracan tył
Lamborghini
Lamborghini Gallardo
Lamborghini
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Jest wytłumaczenie dlaczego PKN Orlen legalnie sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. 

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami - wynika z badania zrealizowanego na potrzeby raportu „E-rewolucja w świecie motoryzacji”.

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce?

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce? Teoretycznie tak. Teoretycznie, bo przed przystąpieniem do kursu i egzaminu, musi spełnić kilka wymogów dodatkowych. O wszystkich koniecznych formalnościach opowiem w tym materiale.

    REKLAMA

    Wybory 2023: Ile będzie kosztować transport wyborców do komisji wyborczych?

    40 mln zł będzie kosztować transport wyborców do komisji wyborczych. Suma po części wynika ze skali przejazdów, a po części faktu, że ministerstwo... nie opracowało stawek, na podstawie których można byłoby taki transport realizować. Oto szczegóły programu "taksówka+".

    Obwodnica Pułtuska. Jest ZRID, zaraz startują prace

    Pułtusk jest pięknym miastem o mocnym akcencie historycznym. Nie ma się zatem co dziwić, że rząd postanowił zainwestować w nie 442 mln zł. A właściwie to nie tyle w nie, co w jego okolice. Bo powstanie obwodnica Pułtuska. Trasa otrzymała właśnie ZRID.

    REKLAMA