REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ulepszanie ideału - Suzuki SX4

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Maciej Medyj
Suzuki SX4
Suzuki SX4

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki modyfikuje swój crossover SX4. Zmiany dotyczą nadwozia, głównie przedniego zderzaka, osłony wlotu powietrza oraz płyt poślizgowych, a także wnętrza i zespołów napędowych - w tym silników spełniających normę Euro 5.

SX4 w wersji hatchback to znany prekursor rosnącego segmentu crossover. Łącząc nowoczesny styl, przestronne wnętrze, wysoką pozycję za kierownicą - praktyczność i uniwersalność nadwozia typu hatchback oraz wyższy prześwit - sprawdza się tak samo w centrach metropolii, jak i na przedmieściach. Ma niewielki promień skrętu i stosunkowo krótkie przełożenia skrzyni biegów, nadwozie o wysokiej sztywności oraz zawieszenie zestrojone z myślą o urozmaiconych drogach. SX4 hatchback jest wyposażony w zupełnie nowe pięcioramienne, 16-calowe aluminiowe obręcze kół i opony o rozmiarze 205/60R16, które nadają mu jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Przewidziano też nowy pakiet stylizacyjny „Aero”, który nadaje SX4 sportowy wygląd i zapewnia lepsze własności aerodynamiczne.

REKLAMA

Zobacz też: Fiat Strada debiutuje w polskich salonach

SX4 jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo samochodów z napędem na cztery koła (4WD) i systemami ABS oraz ESP. System i-AWD pozwala kierowcy korzystać z napędu na dwa lub cztery koła w trybie automatycznym lub napędu na cztery koła z blokadą. Przełączanie odbywa się za pomocą przycisku, a polepszona w ten sposób trakcja nawet w trudniejszym terenie nie jest okupiona zwiększonym zużyciem paliwa. Ponadto teraz i przy tylnych kołach są hamulce tarczowe.

Zobacz też: Hybrydowa Toyota Yaris HSD

REKLAMA

We wnętrzu kabiny SX4 znajdzie się nowo zaprojektowany zestaw wskaźników i zintegrowany z nim cyfrowy wyświetlacz oraz panel sterowania funkcjami klimatyzacji i wentylacji, koło kierownicy z podświetlonymi przełącznikami sterowania funkcjami audio i sterowania poziomowaniem reflektorów. Przewidziano też miękkie wykładziny podłokietników drzwiowych spotykane dotąd w autach klasy wyższej, chromowane klamki drzwi w najlepiej wyposażonej wersji GLX, a także centralny głośnik w tablicy rozdzielczej. Wersja GLX wyposażona jest ponadto w bezkluczykowy system uruchamiania silnika i wiele innych elementów wyposażenia, które poprawiają wygodę i komfort jazdy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowe rozwiązania na rzecz obniżenia poziomu hałasu we wnętrzu zwiększają komfort kierowcy i pasażerów. Zastosowano większą osłonę pod silnikiem, ulepszoną konstrukcję tłumika dynamicznego w układzie napędowym oraz nowe elementy wygłuszające w układzie zewnętrznym mechanizmu zmiany biegów. W nadwoziu zastosowano elementy o podwyższonej sztywności i udoskonalone materiały we wnętrzu. Te rozwiązania pozwoliły zauważalnie obniżyć poziom szumów w kabinie.

Zobacz też: Lifting modeli Peugeot Partner i Expert

Silnik DDiS (Direct Diesel injection by Suzuki) o pojemności 1.9 litra, która rozwija maksymalny moment obrotowy 280 Nm przy 2 000 obr/min będzie zastąpiony jednostką o pojemności 2.0 litra DDiS, (320 Nm 1 500 obr/min) przy zredukowanej emisji CO2 odpowiednio z 166 g/km do 129g/km. Średnie zużycie paliwa zostało zredukowane do 4.9 l/100 km (dla wersji 2WD z sześciobiegową przekładnią manualną). Cała gama silników Suzuki charakteryzuje się teraz niższą emisją CO2 i niższym zużyciem paliwa. W nowym silniku benzynowym o pojemności 1.5 litra, o zmiennych fazach rozrządu VVT (variable valve timing) obniżono poziom emisji CO2 do 139g/km przy zużyciu paliwa 6.1 l/100km (z 5-biegową skrzynią manualną). Cieszący się dużym uznaniem silnik o pojemności 1,6 l z VVT zapewnia teraz lepsze osiągi, a przy tym jest bardziej przyjazny dla środowiska. Większa moc [88 (120)/ 6000 kW(KM)/ obr/min] idzie w parze ze zmniejszoną emisją dwutlenku węgla (CO2) - ze 165 g/km do 143 g/km, a zużycie paliwa spadło 6,8 l/100 km do 6,2 l/100km (w wersji z pięciobiegową skrzynia manualną).

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Suzuki SX4
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA