REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gama silnikowa nowej BMW serii 3

Nowa seria BMW zaskakuje wysoką dynamiką swych jednostek napędowych.
Nowa seria BMW zaskakuje wysoką dynamiką swych jednostek napędowych.
BMW
BMW

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze wcielenie BMW serii 3 o symbolu F30, ma wyraźnie sportowy charakter. W gamie silnikowej dostępnych jest siedem silników, z których każdy wyposażony jest w turbodoładowanie.

Wszystkie silniki benzynowe występujące w nowym BMW serii 3 wyposażone są w podwójne turbodoładowanie typu twin-scroll, układ płynnej regulacji wzniosu zaworów dolotowych Valvetronic, bezpośredni wtrysk paliwa oraz podwójny system VANOS. Bazowa wersja oznaczona symbolem 320i wyposażona jest w dwulitrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 184KM, umożliwiający sprint  0-100km/h w czasie 7,3 sekundy oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości wynoszącej 235km/h. Wysoki w stosunku do pojemności silnika moment obrotowy wynoszący 270Nm, uzyskiwany jest w zakresie 1250-4500obr./min.  W modelu 328i jednostka napędowa generuje moc 245KM oraz 350Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie 1250-4800 obr./min. W rezultacie nowe BMW 328i jest w stanie rozpędzić się 0-100km/h w 5,9 sekundy. Najmocniejszą jednostką stosowaną w F30 jest znany z poprzedniej generacji auta, 3-litrowy silnik benzynowy, który dysponuje mocą 306KM i maksymalnym momentem obrotowym 400Nm osiąganym w przedziale 1200-5000obr./min. Model z tym silnikiem oznaczany symbolem 335i przyspiesza 0-100km/h w czasie 5,5 sekundy i podobnie jak wersja 328i posiada elektroniczną blokadę prędkości ograniczającą ją do 250km/h.

REKLAMA

Zobacz też: BMW 6 Gran Coupe ujawnione

Nowe BMW serii 3 dostępne jest również z jednym z czterech silników diesla. Wszystkie mają cztery cylindry, dwa litry pojemności i turbodoładowanie. Najsłabsza wersja oznaczona symbolem 116d, generuje 116KM i moment obrotowy wynoszący 260 Nm(dostępny w zakresie 1750-2500obr./min.) Auto w tej wersji przyspiesza 0-100km/h w czasie 10,9 sekundy, rozpędza się do 202km/h a przy tym średnio spala 4,4l/100km. Mocniejsza wersja 318d oprócz  zwiększonej mocy silnika do 143KM,  dysponuje także większym momentem obrotowym wynoszącym 320 Nm (dostępnym w przedziale 1750-2500obr./min.). W tym przypadku przyspieszenie 0-100km/h wynosi 9.1 sekundy, a prędkość maksymalna 210km/h. Średnie spalanie kształtuje się na poziomie 4,5l/100km. 

Zobacz też: Honda szykuje najnowsze NSX i Type R!

Najmocniejsza dieslowska wersja nowej trójki, nosząca symbol 320d posiada silnik o mocy 184KM. Jednostka ta generuje 380 Nm momentu obrotowego, będącego do dyspozycji kierowcy w zakresie 1750-2750 obr./min. Auto z tym silnikiem przyspiesza 0-100km/h w czasie 7,5 sekundy i maksymalnie rozpędzi się do prędkości 235km/h. Spala przy tym średnio ok. 4,6l oleju napędowego. Jeśli dla kogoś to nadal za dużo może wybrać wersję Efficient Dynamics Edition, która ograniczyć ma spalanie o 0,5 litra a jednocześnie dzięki 163KM mocy, zapewnia przyspieszenie na poziomie 8 sekund do 100km/h oraz prędkość maksymalną 230km/h.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Nowy Subaru Legacy na wystawie samochodów w Tokio

Gama silników nowej BMW serii 3 zapowiada bardzo dobre osiągi przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu zużycia paliwa. To jak będzie w rzeczywistości, zweryfikują testy.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA