REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Audi A6 Avant: komfort i klasa

Subskrybuj nas na Youtube
Sportowy wygląd, a zarazem elegancja Audi A6 Avant
Sportowy wygląd, a zarazem elegancja Audi A6 Avant

REKLAMA

REKLAMA

Audi wprowadza na rynek nowy model: A6 Avant, czyli wersję kombi.

A6 Avant, mimo pokaźnych rozmiarów,  ma niską linię dachu, a jego proporcje są typowo sportowe. Do standardowego wyposażenia możemy dokupić reflektory i światła tylne w technologii LED.

REKLAMA

Samochody marki Audi charakteryzują się lekką konstrukcją. Również w przypadku wersji Avant, producent zmniejszył jego wagę do zaledwie 1640 kg, czyli o 70 kg w porównaniu do jego starszego brata. Warto zaznaczyć, że nadwozie składa się w 20 procentach z komponentów aluminiowych.

Pojemność bagażnika nowego dziecka Audi to 565 litrów. Osoby, którym zależy na jej zwiększeniu, po złożeniu tylnych siedzeń, cieszyć się będą mogły pojemnością 1680 litrów. Ciekawą funkcją jest czujnik ruchu, który, gdy wyczuje pod tylnym zderzakiem odpowiedni ruch nogi, sam automatycznie otwiera drzwi bagażnika.

Zobacz też: Mercedes-Benz Concept A-Class: stylowa elegancja

REKLAMA

Jeżeli chodzi o serce samochodu, wybór mamy między dwoma silnikami benzynowymi i czterema wysokoprężnymi. Wszystkie wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa. 2.0 TDI generuje moc od 177 KM do 313 KM. Zużycie paliwa, które w przypadku tego modelu to średnio 5,0 litrów na 100km, zredukowano o 18 procent.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do wyboru mamy również, w zależności od silnika, kilka rodzajów skrzyni biegów. 6-biegowa manualna, bezstopniowa multitronic, 8-biegowa tiptronic i sportowa 7-biegowa S tronic. Możemy też wybrać wersję z napędem na przednia oś, oraz na cztery koła quattro.

System Audi drive select, łączy w sobie komfort jazdy ze sportową dynamiką. W modelach z napędem na przednią oś zastosowano elektroniczny system stabilizacji toru ESP. Skorzystać możemy też z zakupu oferowanego przez producenta zawieszenia pneumatycznego oraz dynamicznego układu kierowniczego.

Zobacz też: Kompaktowy sedan z Korei: Hyundai Elantra

REKLAMA

Jak A6 Avant wygląda w środku? Audi z najwyższą starannością wyposażyło wnętrze samochodu. Jest ono naprawdę bogate. Mamy tu przednie fotele z funkcją wentylacji i masażu, wyświetlacz Head-up, oświetlenie adaptive light z możliwością regulacji zasięgu reflektorów. Ponadto nawigację satelitarną MMI Navigation plus z ekranem dotykowym. A miłośnicy muzyki cieszyć się będą systemem nagłaśniającym Bang & Olufsen Advanced Sound. Nowe Audi może pochwalić się także bezprzewodowym dostępem do Internetu.

A6 może być wzbogacony o dodatkowe pakiety, jeszcze bardziej podnoszące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wkrótce o, na przykład, 4 kamery rejestrujące bezpośrednie otoczenie samochodu.

Audi z najwyższą starannością wyposażyło wnętrze samochodu Audi A6 Avant
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA