REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Test Opel Corsa: Pierwsza jazda

Michał Karczewski
Opel Corsa 2011 przód fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 przód fot. Maciej Medyj

REKLAMA

REKLAMA

Corsa jest już dobrze znana na rynku. Obecna generacja oferowana jest od 2006 roku, ale dzięki cyklicznym liftingom, nadal dobrze wygląda. W 2011 rok miejski Opel wjechał po kolejnych modyfikacjach

W cennikach Opla właśnie pojawiła się zmodyfikowana Corsa. Ten miejski model przeszedł wprawdzie face lifting na początku 2010 roku, ale polityka marki dotycząca Corsy przewiduje lekkie zmiany częściej niż raz na kilka lat. Dlatego teraz zmodyfikowano przednią partię nadwozia. Pojawił się nowy zderzak oraz zmienione reflektory. W środku na klientów czeka też inna kolorystyka. Istotne zmiany dotyczą także technicznych rozwiązań. Głównie tych, związanych z silnikami diesla. Maja one teraz mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję CO2. Wprowadzono tez system start/stop wyłączający silnik na postoju oraz zmodyfikowano wersje 1.3 CDTI Ecoflex. Według zapewnień producenta może ona teraz przejechać ponad 1100 km na jednym baku.

REKLAMA

Zobacz też: Opinie kierowców o Oplu Corsie

REKLAMA

Zmodyfikowany model ma być bardziej kolorowy i mocniej zwracać na siebie uwagę. Dlatego przygotowano 15 kolorów z których część jest zupełnie nowa i na szczęście „żywa” przez co auto zwraca na siebie uwagę. Dostępne będą tez wersje z atrakcyjnym malowaniem. Producent postanowił odpowiednio je oznaczyć. Przykładem może być już oferowana Color Edition. Jaskrawe nadwozie idzie tam w przez kolorowymi z białymi lub czarnymi alufelgami. Istotnym elementem wyposażenia zmodyfikowanej Corsy jest opcjonalny system o nazwie touch & connect (2950zł). Do tej pory klienci lubiący multimedialne rozwiązania musieli się decydować na kilka urządzeń, a za każde z nich płacić oddzielnie. Obecnie dostępne jest jedno urządzenie łączące w sobie nawigację, system audio, Bluetooth oraz wejście USB, a także dotykowy ekran.

Podczas polskiej premiery zmodyfikowanej Corsy mieliśmy okazję odbycia jazdy testowej dwiema wersjami tego modelu. Pierwszą była trzydrzwiowa z benzynowym silnikiem 1.4 o mocy 100 KM. Jak na taką moc w małym aucie, dynamika nie rzuca na kolana. W dodatku po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów w kabinie robi się głośno. Bardzo przyzwoicie radzi sobie za to zawieszenia. Jest stosunkowo twarde i sprawia, że auto dobrze trzyma się drogi. Bez zarzutów pracuje również układ kierowniczy, który stawia wystarczający opór. Co jest ciekawe w technicznym bliźniaku, czyli Fiacie Grande Punto kierownica obraca się zbyt lekko, zatem plus dla Opla.

Zobacz też: Test Opel Insignia 2,0 Turbo 220 KM 4x4: wojownik szos

REKLAMA

Drugą wersją udostępnioną nam do testu był pieciodrzwiowy diesel w specyfikacji Cosmo, wyposażony w silnik 1.7 CDTI o mocy 130 KM. Auto robi znacznie lepsze wrażenie. Deska rozdzielcza wykończona została materiałem o centkowanej fakturze, jednak najważniejsze są wrażenia z jazdy. Mocny diesel jest dynamiczny praktycznie w każdym zakresie obrotów i sprawia, że mała Corsa spod świateł startuje pierwsza i łatwo nie oddaje pola. W dodatku zasięg jaki pokazywał komputer na pełnym zbiorniku to ok. 900 km. Bolączką znowu okazuje się hałas w kabinie, wiec raczej należy go zrzucić na słabe wygłuszenie. Dla młodej rodziny wersja pieciodrzwiowa wydaje się praktyczniejsza.

Cennik Corsy 2011 otwiera wersja Essentia z litrowym silnikiem o mocy 65 koni. Za takie auto w wersji trzydrzwiowej trzeba zapłacić 39 700 zł, a w pięciodrzwiowej – 41 000zł. Z kolei trzydrzwiowe auto w specyfikacji Enjoy pod maską którego będzie pracował 100 konny benzyniak (1.4), to wydatek 49 000zł, najmocniejsza, 192-konna, wersja OPC – 87 200zł. Z kolei najlepiej wyposażona pieciodrzwiowa wersja Cosmo z dieslem o pojemności 1.7 i mocy 130 KM kosztuje 67 800zł. Corsa z rocznika 2011 nadal ma być istotnym autem z punktu widzenia klienta flotowego. Opel zakłada trzecie miejsce (w Polsce) wśród modeli wybieranych przez takich właśnie klientów, a czwarte w sprzedaży detalicznej.

Zobacz też: Opel Corsa, którego wybrać? Poradnik kupującego

Opel Corsa 2011 bok fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 bok fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 kanapa tył fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 silnik fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 wyświetlacz fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 kokpit fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 siedzenia przód fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 kanapa tył fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 bagażnik fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 silnik fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 wnętrze przód fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 przód fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 tył fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 bok fot. Maciej Medyj
Opel Corsa 2011 wnętrze przód fot. Maciej Medyj
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA