REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Seat Leon SC - opis modelu

Tomasz Korniejew
Seat Leon SC
Seat Leon SC
Seat

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Seat Leon SC, czyli Sport Coupe jest nie tylko trzydrzwiową odmianą Leona 5d. Rozstaw osi w Leonie SC jest krótszy o 3,5 cm. Według projektantów zabieg skrócenia rozstawu osi poprawił proporcje nadwozia i zwinność. Poniżej Opis seata Leona SC.

Seat Leon SC - nadwozie

Najnowszy Leon Sport Coupe został zaprojektowany w inspiracji koncepcyjnymi modelami IBL, a zwłaszcza IBE. Trzydrzwiowy kompakt ma zmniejszony o 3,5 cm rozstaw osi w stosunku do wersji pięciodrzwiowej. Projektanci postarali się również optycznie wydłużyć nadwozie Seata przeciągając linię okien daleko do tyłu samochodu. Z boku, oprócz proporcjonalnej sylwetki "rzucają się" w oczy przetłoczenia, dodające sylwetce atletyzmu.

REKLAMA

W przedniej części nadwozia uwagę przyciągają reflektory (ze światłami LED), których głównym motywem stylizacyjnym jest trójkąt. Trzeba przyznać, że na pierwszych zdjęciach, które przedstawił producent Seat Leon SC prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a jego wygląd trafi w gusta wielu młodych duchem kierowców.

Zobacz też: Test Seat Leon: Jednak ma temperament

Seat Leon SC - wnętrze

Według producenta znacznie poprawiła się jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu nowego Leona SC. Nowy design kokpitu jest bardziej przejrzysty i w odróżnieniu od poprzedniej generacji modelu kanciasty. Całość została zaprojektowana z priorytetem ergonomii i czytelności i dużo bardziej niż w przypadku kokpitów z poprzednich generacji modelu przypomina kokpit najnowszego Golfa VII. Nowe są także fotele, głębiej wyprofilowane, przywodzące na myśl te z samochodów sportowych. Co istotne - fotel z regulacją wysokości siedziska kierowcy będzie standardem we wszystkich wersjach wyposażeniowych nowego Leona SC.

Bagażnik trzydrzwiowego Seata ma przyzwoite 380 l objętości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wyposażeniu hiszpańskiego kompakta mogą się znaleźć najnowsze systemy multimedialne, w tym znany już z Golfa VII 5,8 calowy ekran systemu audio, nawigacji oraz komputera pokładowego, wyposażony w czujniki zbliżeniowe dłoni. Działa w ten sposób, że przyciski opcji (np. nawigacji) wyświetlają się po zbliżeniu dłoni do ekranu, a po jej cofnięciu znikają nie zasłaniając wyświetlanej mapy.

Zobacz też: Test Seat Ibiza 1.2 TSI Style: narwany Hiszpan!

Seat Leon SC - jednostki napędowe i zawieszenie

W gamie jednostek napędowych najnowszego Seata Leona SC znalazły się silniki dostępne w grupie Volkswagena, benzynowe jednostki TSI oraz wysokoprężne TDI o pojemnościach od 1,2 l do 2,0 l.

REKLAMA

Najsłabszy silnik wysokoprężny (1.6 TDI)  osiąga moc 90 KM, a najmocniejszy (2.0 TDI) 184 KM i 380 Nm momentu obrotowego. Z kolei najsłabszą jednostką benzynową oferowaną w Leonie SC będzie 1.2 TSI o mocy 86 KM, zaś najmocniejszą 1.8 TSI o mocy 180 KM i 250 Nm momentu obrotowego.

We wszystkich odmianach Seata Leona SC przednie zawieszenie składa się z kolumny Macphersona z ramą pomocniczą, z kolei z tyłu w słabszych odmianach stosowana jest belka skrętna, natomiast w wersjach z silnikami o mocy maksymalnej powyżej 150 KM z tyłu stosowane jest zawieszenie wielowahaczowe.

Zobacz też: Seat Ibiza ST: polowanie na promocję

Źródło: Materiały prasowe Iberia Motor Company SA

Seat Leon SC - tył
Seat
Seat Leon SC - kokpit
Seat
Seat Leon SC - przednie fotele
Seat
Seat Leon SC - tylna kanapa
Seat
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA